Haga – karališkas teisės miestas

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 02d.

Jeigu tektų trumpai apibūdinti Hagos miestą nieko apie jį negirdėjusiam, turbūt taikliausias jo apibūdinimas būtų toks: karališkas teisės miestas. Haga iš tikrųjų žymi savo teisių konferencijomis ir svariais politiniais sprendimais. Tačiau net jei politika neįdomi ir pabodusi, net jei su teise neturite nieko bendro, šiame mieste bus kai kas, kas tikrai paliks įspūdį.

Valdžios ir įstatymų būstinė

Kelionė į Hagą iš tiesų turėtų prasidėti nuo trumpos pažinties su šiuo miestu ir tuo, kas šį miestą daro išskirtinį kitų Europos miestų kontekste. Hagoje yra įsikūrusi Nyderlandų Vyriausybės būstinė, karalių rezidencija bei Tarptautinis Teisingumo Teismas. Kartais galima išgirsti Hagą vadinant pasaulio teisės sostine. Ilgą laiką šis miestas buvo karalių rezidencija, todėl čia jau nuo XVII a. vyksta įvairios tarptautinės konferencijos.

Istorija

Haga yra Pietų Olandijos provincijos centras, po Amsterdamo, Roterdamo, tai trečias pagal dydį Nyderlandų miestas. Pirmą kartą šiek tiek kitokiu vardu – S – Gravenhage – jis paminėtas dar XI a., o vėliau, XIII a., kunigaikštis ir Šventosios Romos imperijos imperatorius Vilhelmas II – asis pasirinko šį miestą savo karališkojo poilsio vieta. Beje, ir miesto įkūrėjo vardas atiteko būtent jam. Istorinės aplinkybės taip lėmė, kad Haga ilgą laiką buvo tarsi atskirta nuo šiuolaikinio pasaulio šurmulio, joje vyravo taika ir teisė, kai kitur vyko aršios kovos už savo laisves, turtus ir teritorijas.

Susipažinimas su miestu

Atostogos Hagoje bus kitokios nei daugelyje Europos miestų. Pirmiausia, čia įspūdį paliks mieste esantys pastatai, gana aukšti, bet primenantys kažką labai seno ir šiuo architektūriniu paveldu Haga tikrai gali džiaugtis. Hagoje, kaip ir visoje Olandijoje, galima paragauti nacionalinių Nyderlandų patiekalų – žirnių arba ungurių sriubos, didelių valstietiškų blynelių su sirupu ar mėsos kukulaičių. Lauktuvėms tikrai tiks olandiškas sūris. Jeigu laikas kelionei į Hagą dar neišsirinktas, reikia žinoti, jog šilčiausias metų laikas šalyje yra nuo birželio iki rugsėjo. Jeigu didelės šilumos nepageidaujama, galima vykti ir žiemą, bus vėsoka, nors Olandijoje nuolatinė sniego danga beveik niekada nesusidaro.

Negalima neapsilankyti

Kelionės be nakvynės sunkiai įsivaizduojamos bet kuriame Europos mieste. Aišku, jos neprireikia, jei į svečią šalį keliaujama tik vienai dienai. Tačiau jei atvykstama žymiai ilgesnei viešnagei, tuomet, kur apsistoti, yra neišvengiamas klausimas visiems keliautojams. Todėl Hagoje tikrai bus įdomu apsistoti įdomiame ir originaliame viešbutyje pavadinimu „Kapsulės viešbutis“. Čia buvusiose gelbėjimosi kapsulėse įrengtuose kambariuose galima prmiegoti ir apsistoti, šios paslaugos teikiamos nuo 2004 – ųjų metų, todėl nors vieną naktį praleisti jose bus tikrai neįprastai įdomu. Žinoma, visos kelionės į Hagą neįsivaizduojamos be pažinties su seniausia miesto dalimi – Karaliaus Rūmais, taip pat senamiesčio Rotuše. Verta aplankyti „Madurodam“ – žymųjį miniatiūrų kaimelį, kuriame keliasdešimtį kartų sumažintomis kopijomis atkurti žymiausi Olandijos objektai, nuo oro uosto iki istorinių laivų.

Haga kviečia

Šis ramus, tačiau šiuolaikiškas miestas laukia turistų visus metus. Tiesioginiai skrydžiai į pačią Hagą aviakompanijų nėra organizuojami, tačiau pigūs skrydžiai į Hagą gali būti pakeisti tiesioginiais skrydžiais į Roterdamo oro uostą. Nuo Roterdamo oro uosto iki Hagos tik 13 km, todėl Hagos miestą bus galima lengvai pasiekti autobusu ar taksi. Iki Roterdamo oro uosto skrydžius organizuoja tokios aviakompanijos kaip „Ryanair“ ar „Wizzair“. Taikos, ramybės ir didingos praeities įspūdžių iš šio miesto išsiveš kiekvienas.