Halongo įlanka (Ha Long Bay) – nusileidžiančių drakonų įlanka

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 21d.

Vietnamo šiaurėje esantis Halongo įlankos (Ha Long Bay) miestas, pažodžiui reiškiantis nusileidžiančių drakonų įlanką, yra įspūdingų vandenyno vaizdų supamas miestas, neretai įtraukiamas į pasaulio gamtos stebuklų sąrašus, sudaromus pagal įvairius kriterijus. Čia yra apie 2000 salų, kurių dalis gyvenamos.

Unikali geologinė ir topografinė charakteristika Halongo įlanka (Ha Long Bay)

Dėl unikalios geologinės ir topografinės charakteristikos Halongo įlankoje (Ha Long Bay) yra net du musonai. Šiaurės musonas būna žiemą, o pietvakarių musonas aplanko vasaros metu. Dėl šios priežasties tai viena drėgniausių vietų Vietname. Renkantis idealiausia laiką realiai tenka rinktis iš dviejų: karštas oras lydimas atsitiktinio, neprognozuojamo lietaus balandžio – rugsėjo mėnesiais arba vėsesnis vėjuotas oras spalio – kovo mėnesiais. Idealiausią laiką turite nuspręsti Jūs, atsižvelgdami į savo pomėgius.

Salos ir kruizai

Ko gero kelionė į Halongo įlanką (Ha Long Bay) neapsieis be kruizo – tą rekomenduoja kiekvienas išmėginęs. Plaukiojimai po įlanką, aplankant įvairiais gyvenamas ir negyvenamas salas palieka labai malonius įspūdžius, leidžia pasijusti lyg rojuje. Kruizai po Halongo įlanką (Ha Long Bay) yra labai populiarūs, todėl nesunkiai net vietoje susitarsite dėl tinkamo laiko, nebūtina išankstinė rezervacija. Dar daugiau įspūdžių patirsite jei pasirinksite 2-3 dienų kruizą aplankant Cat Ba salą bei joje praleidžiant naktį.

Faktiškai visas miesto gyvenimas verda įlankoje, tad ir turistai stengiasi kuo daugiau laiko praleisti vandenyje, plaukiojant tarp salų, grožintis natūralia gamta. Gana populiaru lankytis Halongo įlankos (Ha Long Bay) kazino.

Ngan, Tu HaiGat Gu ir kiti patiekalai

Kelionės į Halongo įlanką (Ha Long Bay) metu siūloma paragauti vietos patiekalų. Ngan – dvigeldžiai moliuskai, sutinkami tik Quang Ninh provincijoje. Teigiama, kad šie moliuskai gerina kraujotakos sistemą. Vietiniai valgo ngan su vynu ar verda sriubose, košėse. Tu Hai – vėžiagyviai, kurie yra egzotika ne tik pasauliui, bet ir kitoms Vietnamo sritims, nes šie yra reti ir randami tik Van Don salos regione. Šie vėžiagyviai, kartais vadinami sraigių snapeliais, valgomi kepti ar paruošti garuose. Tai skanus delikatesas. Gat Gu – desertas, kurį siūlo nemažai restoranų po pietų. Tai tortas iš garuose ruoštų ryžių blyno. Kiekvienas virėjas turi savo paslaptį, kaip paruošti Gat Gu skaniau.

Halongo įlankos (Ha Long Bay) regiono virtuvė labai turtinga ir įdomi, tad jei esate gurmanai atostogos Halongo įlankoje (Ha Long Bay) kaip tik Jums.

Skrydžiai į Hanojų

Norint atvykti į Halongo įlanką (Ha Long Bay) teks kombinuoti transporto priemones. Kadangi jokie pigūs skrydžiai į Halongo įlanką (Ha Long Bay) neegzistuoja, siūloma ieškoti bilietų skrydžiams į Hanojų, o iš ten rinktis kelionę mini autobusu (kelionės trukmė apie 5 valandas). Iš Hanojaus išvyksta ir traukinys, tačiau jis – krovininis. Kelionė bus dar ilgesnė ir visai nepatogi (siūlomas miegamas, tačiau kietas vagonas). Automobilio nuoma – puiki išeitis, jei jau apsipratote prie Vietname vyraujančio eismo.

Tarp salų, savaime suprantama, keliaujama laivais, keltais. Gyvenamų salų dauguma turi uostus, į kuriuos atplaukia įvairaus dydžio laivai. Besižvalgydami po miestus salose ir patį Halongo (Ha Long) miestą puikiai apsieisite be papildomų transporto priemonių.

Renginiai įlankoje

Halongo įlankos (Ha Long Bay) renginiai pritraukia daugybę žmonių. Kasmet vyksta Halongo įlankos (Ha Long Bay) karnavalas, kurio metu Halongo (Ha Long) miestas nusidažo įvairiausiomis spalvomis. Bach Dang festivalis skirtas paminėti pergales prieš užsienio įsibrovėlius primena tokius didvyrius kaip Ngo Queyen, Le Hoan ir kitus. Cua Ong festivalio metu pagerbiamas Tran Quoc Tang, trečiasis Tran Hung Dao sūnus, buvęs sėkmingas kovotojas prieš priešininkus. Festivalio metu vyksta didelė ceremonija, skirta atminti žinomiems Vietnamo generolams. Pergalei prieš įsibrovėlius iš Mongolijos paminėti skirtas QUan Lan festivalis. Jo metu kaimo gyventojai negali palikti savo kaimo, tačiau lankytojai yra kviečiami prisijungti ir sudalyvauti tradicinėse irklavimo varžybose. Tuo metu daug žmonių vyksta į Quan Lan salą, nes tai vienas iš svarbiausių festivalių.

Įvairiose salos vyksta ir daugiau renginių, skirtų ne tik pergalėms paminėti, bet ir įvairiais religiniais motyvais ar kitomis progomis. Atvykę pasidomėkite, galbūt kaip tik Jūsų atostogų metu vyks koks nors svarbus renginys.