Hamburgas – miestas prie Elbės ir Alsterio upių

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 02d.

Čia nuolat važiuoja traukiniai didžiausioje traukinių modelių instaliacijoje pasaulyje. Ir čia nuostabiai žydi vyšnios. Čia galima nusileisti moderniomis kabinomis net į dvidešimt keturių metrų gylį po Elbės upe. Ir grožėtis žaliausiomis pievomis. Šitoks kontrastingai gražus yra Hamburgas, miestas, įsikūręs šiaurės Vokietijoje, prie Elbės ir Alsterio upių.

Ekstravagantiškas, bet žalias

Taip, Hamburgas iš tiesų yra puikus pavyzdys, kaip puikiai gali derėti didmiesčio technologijos ir modernūs sprendimai bei natūralios gamtos apsuptis. „Europos žalioji sostinė“ – tokį pripažinimą dar 2011 – aisiais metais laimėjo Hamburgo miestas. Keista, tačiau šiame mieste telpa viskas: ir mados renginiai, ir audringoje Reeperbahngatvėje vykstantys vakarėliai, ir uosto gimtadienio šventės, ir žuvų turgus sekmadieniais.

Kaip miestą keitė istorija

Atostogos Hamburgebe abejonės turėtų prasidėti nuo trumpos pažinties su šio miesto istorija. Hamburgas buvo įkurtas dar IX a. XIV a. prasidėjo šio miesto klestėjimo laikas, o tapęs laisvuoju miestu ir priėmęs Liuterio reformacijos idėjas, jis traukė religinius pabėgėlius iš visos Europos. Tačiau praūžus istoriniems Napoleono karams, miestas finansiškai žuvo. Didelėmis pastangomis miesto Nepriklausomybę išgelbėjo Vienos kongresas, tačiau nesėkmės nesibaigė. XIX a. Didysis gaisras sudegino didžiąją dalį Hamburgo senamiesčio, buvo sunakinti net 71 kvartalas. Vis dėlto miestas po truputį atsigavo, buvo sukurta laisvojo uosto sistema. Bet vėliau siautęs Pirmasis pasaulinis karas taip pat pareikalvo nemažai gyvybių ir pastangų atkurti miestą reikėjo išties daug. Tačiau, atrodo, Hamburgo miestui tai pavyko puikiai.

Tradicinis Hamburgas

Hamburgas yra milijoninis miestas, todėl nenuostabu, jog gyvenimo tempas čia didelis, o šurmulio ir bruzdesio niekada netrūksta. Tačiau tiems, kas vis dėlto nuspręs įsilieti į šį kosmopolitinio miesto gyvenimą, bus linksma ir tikrai įdomu. Čia be didelių problemų susikalbėsite angliškai, tačiau vokiečių kalbos pagrindai taip pat praverstų. Pirmiausia, nuvykus turbūt teks susipažinti su Vokietijos virtuve. Reikia pasakyti, jog Hamburgo mieste, visai kaip ir Berlyne, virtuvė panašesnė į skandinavų ar rytų šalių. Tradiciniai patiekalai Hamburge būtų vaisių sriuba (Rote Gruetze) ir mėsos kukuliai (Bulletten).Hamburgas gražus ir įspūdingas visus metus, tačiau jei norėsis jį pamatyti vasariškai šiltą, tuomet kelionė į Hamburgą būtų ideali liepos mėnesį, tuomet čia būna apie 16 – 20˚C. Žiemą maloniai vėsu, nuo-2 °C iki +4 °C.

Atviras ir modernus

Pirmiausia, reiktų pradėti nuo to, jog Hamburgas garsėja jame esančių tiltų gausa. Jų apytiksliai suskaičiuojama iki 2300, ir tokiu tiltų skaičiumi Hamburgas lenkia net Veneciją. Kai tik nusileisite Hamburge, vienoje iš Vokietijos žemių, žinokite, kad šis miestas neatleis, jei patingėsite aplankyti garsiąją Reeperbahn gatvę, visiškai įprastai atrodančią dieną ir kardinaliai savo veidą pakeičiančią nakties metu. Taip pat būtinai aplankykite vieną seniausių Europoje Altonos žuvies turgų ir žymiąją traukinių modelių instaliaciją. Ir jis tikrai jus maloniai pasveikins, jei skirsite laiko žymiesiems gamtos stebuklams: botanikos sodui ir viešnagei prie garsiojo Alsterio ežero. Ir kad ir kiek kartų tektų būti šiame mieste, kelionės į Hamburgą visada liks didžiuliu nuotykiu ir be galo maloniu žalio miesto prisiminimu.

Hamburgas laukia turistų

Pigūs skrydžiai į Hamburgą organizuojami tokių žymių aviakompanijų kaip „AirBaltic“, „Wizzair“ bei „Ryanair“. Hamburgo oro uostas, į kurį leidžiasi lėktuvai, nuo miesto centro nutolęs maždaug 8 kilometrus, taigi jį pasiekti problemų nekils. Hamburgo miestas pasitiks maloniai kiekvieną atvykstantįjį ir nepamirštamais nuotykiais džiugins visos viešnagės metu.