Helsinkis – Baltijos šiaurės miestas

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 02d.

Helsinkis – jaudinantis, dinamiškas ir išskirtinės gamtos Europos miestas, su uostu pačiame centre… Atostogos Helsinkyje įsimins ne tik išskirtine gamta, milžiniškais keltais atplaukiančiais į uostą, tačiau ir architektūra, parkais bei vietine virtuve.

Helsinkis – Suomijos sostinė, įsikūrusi šalies pietuose, Suomijos įlankos pakrantėje. 20% miesto ploto užima miškai, o maždaug trečdalį miesto – sausuma, kuri sudaryta iš žemyninės dalies ir daugiau nei 300 šcherų (mažų uolėtų salų). Svarbiausios Lauttasaari ir Suomenlinna (čia yra į UNESCO sąrašą įtraukta tvirtovė) salos.

Pačiame mieste gyvena apie 621,863 gyventojų. 6.2% helsinkiečių kalba švedų kalba, todėl mieste oficialios dvi kalbos – suomių ir švedų.

Klimatas ir kasmetiniai renginiai

Dėl savo geografinės padėties, Helsinkio klimatas yra tiek žemyninis, tiek ir jūrinis. Vidutinė žiemos temperatūra −5 °C, o tamsus paros laikas ypač ilgas. Vasarą dienos ilgesnės, temperatūra svyruoja nuo +19 iki +22 °C. Drėgniausias mėnuo – spalis.

Kokiuose renginiuose verta apsilankyti kelionės į Helsinkį metu? Jei Helsinkyje lankysitės Joninių laikotarpiu, tikėtina, kad pakliūsite į vidurvasario Juhannus šventės šurmulį, linksmybės ir laužų deginimą. Rugpjūtį – rugsėjį mieste vyksta Helsinkio festivalis. Tai kasmetinė muzikos, šokio, teatro ir vizualių menų šventė, septynioliką dienų užpildantį miestą ir sutraukianti gausybę miesto lankytojų.

Lapkritį – gruodį mieste vyksta Šviesos jėgų festivalis, nušviečiantis, atnešantis spalvų ir sušildantis ilgai trunkantį tamsųjį paros laikotarpį.

Ką aplankyti ir pamatyti Helsinkyje?

Helsinkis dėl neoklasikinės architektūras gavęs „Baltojo šiaurės miesto“ pravardę. Miesto centras – Senato aikštė, kurią supa Vyriausybės rūmai, universiteto rūmai ir gražioji Helsinkio katedra.

Žymiausi Helsinkio muziejai: vaizdingoje pilyje įsikūręs Suomijos nacionalinis muziejus (jame pamatysite eksponatų nuo priešistorinių laikų iki šiuolaikinių), Atenėjaus meno muziejus (didžiausia Suomijos meno kolekcija), Helsinkio miesto muziejus (čia daug sužinosite apie sostinės istoriją).

Norintiems atsipalaiduoti ir ramiai pasibūti, patiks Esplanade parkas, esantis pačioje miesto širdyje. Čia įrengti keliukai pasivaikščiojimams ir poilsio zonos. Taip pat vertas dėmesio Keskuspuisto centrinis miesto parkas.

Viena iš populiariausių miesto traukos vietų – Temppeliaukio bažnyčia, kurios sienos sukūrtos natūraliai iš uolos. Dėl geros akustikos čia vyksta gausybė koncertų.

Ko paragauti Helsinkyje?

Suomių virtuvės patiekalai pasižymi šviežiais ir natūraliais ingredientais, kurie kinta priklausomai nuo metų laikų. Paragaukite lohikeitto (lašišos, porų ir bulvių sriubos, patiekiamos su krapais), kaalikääryleet (kumpiu, svogūnais ir prieskoniais įdarytų kopūstų lapų, paskanintų bruknių uogiene), žuvies pyrago kalakukko (ruginės duonos su žuvies įdaru). Gurmanams turėtų patikti poronkäristys – samių valgoma kepta elniena.

Desertui tiks paskanauti skandinaviškų uogų tekšių pyrago lakkakakku su grietinėle bei Hanna-tädin pikkuleivät– mažyčių Tetos Hannos sausainių iš bulvių miltų.

Iš alkoholinių gėrimų populiarūs koskenkorva (distiliuotas grūdų alkoholis), uogų likeriai ( iš arktinės gervuogės, tekšių, arktinių spanguolių).

Būnant Helsinkyje, rekomenduojama užsukti ir pavalgyti Chef & Sommelier,   Elite , G.W. Sundmans, Lehtovaara,   Aino , Ateljé Finne restoranuose ir kavinėse.

Susisiekimas Helsinkyje

Skrendant lėktuvu kelionė į Helsinkį prasideda nuo Tarptautinio Helsinkio-Vantos oro uosto. Iš čia miesto centrą pasieksite su HSL autobusu 615 arba Finnair miesto autobusu.

Pačiame Helsinkyje patogu susisiekti metro, traukiniais, autobusais, tramvajais, keltais. Norintiems pažinti miestą važinėjant, vertėtų pasigauti Tram 2 arba 4 numerių pažymėtus tramvajus, kurie važiuoja vaizdingais Helsinkio centro maršrutais.

Skrydžiai į Helsinkį

Pigūs skrydžiai į Helsinkį iš Vilniaus ir Kauno vykdomi Airbaltic, Scandinavian Airlines, Finnair avialinijų. Skrydžiai vykdomi su persėdimu Rygos oro uoste.

Visus patogiausius ir geriausios kainos skrydžius rasite Greitai.lt svetainės skrydžių paieškos lauke.