Hošiminas (Ho Chi Minh) – miestas žinomas Saigono pavadinimu

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 21d.

Hošiminas (Ho Chi Minh) miestas jau nuo 1975 metų oficialiai taip vadinamas, tačiau tiek vietiniai, tiek turistai iki šiol nepamiršta senojo pavadinimo – Saigonas. Dažniausiai taip vadinama šio Vietnamo miesto centrinė dalis. Naujasis pavadinimas yra vieno iš svarbiausių šalies veikėjų, revoliucionieriaus Ho Chi Minh vardas. Dėl to prie pavadinimo dažnai pridedama, kad tai miestas.

Rekomenduojama atvykti sausuoju periodu

Nors kelionė į Hošiminą (Ho Chi Minh) įdomi ištisus metus, rekomenduojama rinktis sausąjį sezoną, kuris būna nuo gruodžio iki balandžio. Šiuo metu temperatūra būna gana aukšta, laikosi apie 30 laipsnių. Kitu metų laiku temperatūra gali kristi iki 16-18 laipsnių, tačiau nemalonią atmosferą kuria lietus, kurį dažnai atneša musonas.

Religija, istorija, architektūra ir įspūdinga gamta

Norintiems daugiau sužinoti apie šalį verta pasidomėti jos istorija. Daug žinių galite pasisemti iš susijungimo rūmų, karo liekanų muziejaus. Kiek plačiau apie istoriją gali papasakoti Vietnamo istorijos bei Hošimino (Ho Chi Minh) muziejai.

Religiniai objektai taip pat svarbūs. Dėmesio verta Centrinė mečetė, kuri yra viena iš 12 musulmonų mečečių mieste. Prancūzų statyta Notre Dame katedra priims katalikus, o Thien Hau pagoda, skirta jūrų deivei, kuri paliko du didelius vėžlius prižiūrėti reikalus, kol jos nėra. Ypač puikiai atrodo nuostabios skulptūros pagodos išorinėse sienos. Dar dvi įdomios pagodos: Quan Am ir Phung Son Tu.

Moderni architektūra ypač puikiai parodo, kad Vietnamo ekonomika gerokai išaugo. Puikūs miesto vaizdai atsiveria nuo Bitexco finansinio bokšto. Mieste nemažai ir kitų aukštų pastatų su nuostabiomis panoramomis.

Ieškantiems pramogų vertėtų išmėginti turą motociklais ar aplankyti Dai Nam turistų parką, kuriame šventykla, atviras zoologijos sodas, apsipirkimų vietos, viešbučiai, įvairios virtuvės šedevrai ir kitos turistinės pramogos. Taip pat kelionės į Hošiminą (Ho Chi Minh) metu siūloma aplankyti modernius kino centrus, vandens pramogų parką.

Ko gero plačiausias patiekalų pasirinkimas Vietname

Norintiems palepinti savo skrandį atostogos Hošimine (Ho Chi Minh) tikrai įsimins. Saigono virtuvei nusileisti turi net Vietnamo sostinė Hanojus. Hošiminas (Ho Chi Minh) nesunkiai rasite tiek vietinę, tiek tarptautinę virtuvę, nemažai įtakos paliko Prancūzijos kolonijinė imperija. Maisto kainos nėra labai didelės, nors pastaruoju metu ir išaugo dėl gerėjančios šalies ekonomikos ir stipriai kylančių nekilnojamo turto kainų miesto centre. Visgi, visai neseniai į maisto rinką įžengė pasauliniai greito maisto tinklai, pažįstami turistams iš viso pasaulio.

Be abejonės, galima rasti ne tik pigių užkandinių, bet ir prabangių restoranų. Panaši situacija ir su barais. Čekiškas ar vokiškas, tačiau vietoje gamintas alus, atsieis panašiai kaip ir Lietuvoje, panašiai kainuos ir užkandžiai, tačiau jie gali būti kiek kitokie nei didžiojoje Europos dalyje. Kavinėse labai mėgstama gerti kavą. To priežastis gana aiški – Vietnamas yra antra šalis pagal eksportuojamos kavos kiekį, ją lenkia tik Brazilija.

Gausu Hošimino (Ho Chi Minh) mieste ir gyvo garso muzikos, šokių aikštelių, klubų. Kai kur siūlomas ypač pigus vietos alus, nebrangūs stiprieji gėrimai ir jų kokteiliai. Tuo tarpu kai kuriuose klubuose gana tuštoka, išsiskiria vietinių ir turistų pomėgiai, tad ir klubuose dažniausiai sutiksite arba vien turistus, arba vien tik vietos gyventojus.

Didžiausias šalyje oro uostas

Nors mieste yra didžiausias šalyje oro uostas, pigūs skrydžiai į Hošiminą (Ho Chi Minh) įmanomi tik iš netolimų miestų Azijoje. Iš Lietuvos paprasčiausia skristi į Hanojų, o iš ten jau ieškoti skrydžių į šį miestą. Iš oro uosto centrą lengva pasiekti autobusu. Tai nebrangi ir saugi transporto priemonė. Visgi, jei atvyksite vėlai vakare, teks naudotis taksi. Taksi paslaugos brangesnės nei viešasis transportas, tačiau gerokai pigesnės nei Europoje. Tereikia pasirinkti patikimą taksi kompaniją. Dažniausiai tokių kompanijų vairuotojai stovi eilėje prieš oro uostą, gerai matomoje vietoje.

Po miestą galima keliauti pėsčiomis, dviračiu, mopedu, taksi, autobusu – pasirinkimas tikrai nemažas, todėl atsižvelgdami į savo kelionės tikslą nesunkiai išsirinksite sau tinkamą kelionės būdą. Visgi patiems vairuoti Vietname nesiūloma – tai tipiškas azijietiškas chaosas keliuose, kur negalioja nei ženklai, nei kitos taisyklės.