Įspūdingoji Australijos sostinė – Sidnėjus

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 27d.

Australijos pietryčiuose stūksantis Sidnėjus yra labai svarbus šalies ekonomikai. Čia išvystyta įvairių sričių pramonė, apdirbama nafta, svarbus uostas. Miestai, kurie gali pasigirti gera ekonomika dažniausiai gali pasiūlyti ir daugybę įvairios veiklos turistams, tad kelionė į Sidnėjų tikrai nenuvils.

Atvirkšti metų laikai

Sidnėjus yra kitoje pusiaujo pusėje, todėl metų laikai yra susikeitę vietomis. Dėl šios priežasties, norintys vasariškų orų turėtų ieškoti kelionės į Sidnėjų lietuviškos žiemos metu. Vietinė vasara Sidnėjuje yra pats turizmo sezono įkarštis, tad gali būti kiek pakilę viešbučių ar restoranų kainos. Visgi čia orai malonūs jau nuo pat rugsėjo ir tęsiasi iki balandžio. Taikant į sezono pradžią galima šiek tiek sutaupyti, jaustis komfortiškiau dėl mažesnio turistų skaičiaus.

Ne tik opera

Bene žinomiausias lankytinas objektas – Operos teatras, kuris dėl savo išskirtinumo buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tačiau Sidnėjuje ne tik įspūdingas gėlės žiedo formos operos teatras, bet ir pasaulyje žinomas Bondi paplūdimys, įspūdingas žuvies turgus, kasmetiniai vilnos aukcionai ir daugybė kitų objektų, kuriuos verta aplankyti ar pamatyti.

Vaikštantys po miestą ir bandantys jį taip pažinti turėtų užsukti į kinų kvartalą, pereiti žymų uosto tiltą. Tuo atveju jei keliausite su automobiliu (juos siūloma nuomotis tiems, kurie atvyksta į miestą ilgesniam laikui ir siekia pakeliauti daugiau) nuvykite į Sidnėjaus Olimpinių žaidynių kaimelį, kuris yra nutolęs maždaug 15 km už miesto.

Maisto ir gėrimų kainos gali išgąsdinti

Sidnėjuje netrūksta restoranų ir kitų maitinimo įstaigų, tačiau pietūs vidutinės klasės restorane dviem gali kainuoti tiek, kiek užtektų skaniai ir sočiai prasimaitinti savaitę Lietuvoje. Visgi, yra būdas sutaupyti – tai kiniškas maistas kinų kvartale. Kainos čia bent 2-3 kartus mažesnės. Jei Jūsų atostogos Sidnėjuje yra ilgesnės, galite atrasti ir daugiau tikrai gerų ir nebrangių vietų pavalgyti.

Gėrimams ir naktinėms pramogoms – gausybė įvairaus tipo klubų. Kai kurie jų net specialiai skirti turistams, vadinamiems kuprinėtojais. Tokie barai ir klubai dažniausiai sutinkama prie nakvynės namų (hostelių), kur didžiausia tokių keliautojų koncentracija, o juose galima susipažinti su žmonėmis iš viso pasaulio.

Kelionės suskirstytos regionais

Australija puikiai sujungta su dauguma svarbių miestų, todėl pigūs skrydžiai į Sidnėjų įmanomi iš tokių vietų kaip Abu Dabis, Hongkongas ar Londonas. Iš oro uosto miestą pasieksite labai lengvai. Šiuo maršrutu važinėja autobusai, traukiniai ar taksi. Visgi ilgesnių kelionių metu labai rekomenduojama automobilių nuoma, padėsianti lengviau, greičiau ir, kai kuriais atvejais, pigiau pasiekti daugumą nutolusio objektų, pervažiuoti visą miestą, kuris tikrai nepasirodys mažas. Automobilį galima išsinuomoti iš karto atvykus arba rezervuoti iš anksto (dažniausiai tai padeda bent šiek tiek sutaupyti).

Keliaudami po miestą viešuoju transporto apsvarstykite galimybę įsigyti dienos ar savaitės bilietus, kurie galioja tam tikrose miesto zonose. Važinėjantiems dažnai tai yra labai naudinga taupymo priemonė, tačiau prieš įsigyjant tokį bilietą labai svarbu gerai pasirinkti regioną, kuriame važinėsite. Pripažįstama, kad Sidnėjuje taikoma kiek komplikuota viešojo transporto bilietų ir maršrutų sistema.