Įspūdingoji Portugalija

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 10d.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad didžioji šalies dalis yra nepaliestos gamtos pakraštys. Kitą vertus pasauliniai modernios architektūros kritikai renkasi Portugaliją kaip pavyzdinį scenarijų. Tik išvykus iš didingo Lisabonos regiono, patenkama į visų pamirštas kaimo vietoves. Kartais užtenka nuvažiuoti tik keletą kilometrų ir jau pasitinka visai kiti papročiai, amatai ir visai kitokia virtuvė. Visur pasirodo pakitusių pėdsakų požymiai, lieka pakitusios klimato zonos , saviti istoriniai įvykiai – kelionė į Portugaliją, tai kelionė po kontrastų ir atradimų šalį.

Tautinio identiteto raida

Maždaug 2000 m. pr. Kr. tikriausiai iš šiaurės Afrikos į Portugaliją atkeliavo iberai. Vėliau teritorijoje kurdinosi finikiečiai nešini purpurine medžiaga menui, graikai su antikinės kūrybos dogmomis ir keltai pasėję šaltumo ir geriausiai asimiliavę su vietos gentimis. Baisiausią smūgį Portugalija patyrė, kai ją užkariavo arabai. Jų priespauda gniaužė pietiečius ligi pat renesanso. Nacionalizmo idėjų kupini jie išsilaisvino ir tapo novatoriška, vieninga, tamprų dvasinį klimatą sukūrusi Portugalija. Šiandien dienai atostogos Portugalijoje – vienas išmintingiausių pasirinkimų žingeidiems, naujų kultūrų pasiilgusiems Europos keliautojams.

Į jūrų kultūros lopšį

Fado – liaudies dainos ir muzikos kultūra Portugalijoje užima svarbią vietą. Verta atkreipti dėmesį į ypač įdomią architektūrą, nes ji savita, pasižymi formų turtingumu, aptakiais iškilimais, sudėtingomis mozaikomis – piešiniais. Pastatų elegancija suteikia Portugalijai ypatingą padėtį kai kalbame apie europinius statybos stilius. Be pavydėtinai skambios architektūros gamos, Portugalija aidi nuo dainų romantikos. Pakimę balsai, džembės ritmai ir romansiškas gilumas su šlakeliu pajūrio gaivos – štai ir tikra portugalietiška melodija.

Kaip nepasiklyst kontrastų šaly

Šią Ispanijos kaimynę skalauja Atlanto vandenyno bangos, skrodžiančios palei Portugalijos pakrantę besidriekiančias žemumas, kurios pereina į kalvuotas vietoves rytiniame Portugalijos regione Alentejo. Atostogos Portugalijoje leis pasigrožėti vešlia žaluma. Šiaurė pasidabinusi lavijos vainikais. Visai kitokia Portugalija atrodo pietuose. Pietų regionas Baixo Alentejo yra lygumoje. Plačios pietinio regiono lygumos driekiasi iki šiaurinio Algarvės rajono ribų. Čia visą akiratį nustelbia kukurūzai, saulėgrąžos, alyvuogės ir kamštienos medžiai, kuriems tinka humuso nedovanojanti dirva. Besišakojantys kalnai driekiasi nuo Ispanijos sienos iki pat piečiausio Europos kontineto taško Cabo de Sao Vicente, pasiekdami Algarvės regiono pietvakarių ribas. Šalies reljefą praturtina upių vingiai ir ežerai.

Ir viršukalnėse yra ką pamatyti

Portugalijos sostinė – miestas Lisabona su svarbiausiu šalies uostu, valdžios būstine bei valstybės-aukščiausios valdžios institucijomis, su universitetais, iš kurių vienas – seniausias universitetas Europoje. Apsilankymas priemiestyje Zambujal, tai Amadoros miesto rajonas, padės pamatyti kitą Portugalijos pusę, kitokią Portugaliją . Arti gatvių pakraščių pristatyta namų iš septyniasdešimtųjų metu. Pilki namų fasadai, langinės uždarytos, roletai nuleisti. Didinga “Santa Maria da Vitória” bažnyčia, galima sakyti, yra viena iš gražiausių vėlyvosios gotikos architektūros statinių Portugalijoje. Savo grožio didybe nenusileidžia Porto mieste stovintis bokštas “Torre dos Clérigos”, jis laikomas Porto miesto simboliu. Miestas Braga žavi turistus romanų stiliaus katedra. Funchal miestas stebina jaukumu. Vertas dėmesio ir ūkininkų turgus – Mercado dos Lavradores. Jame gausi tropinių vaisių ir daržovių pasiūla. Funchalis svetingai kviečia į savo vyno barus, vynines. Jei norima paragauti visame pasaulyje gerai žinomų Madeiros vynų, verta apsilankyti šiose vyno užeigose. Porto miesto centras šiauriniame Douro upės krante, 1996 metais buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paminklų paveldo sąrašą. Žinomiausias Porto miesto produktas, kuris yra eksportuojamas, yra Porto vynas. Šį Porto vyną galima nusipirkti ar paragauti bet kurioje šalyje.

Skanaus

Žuvininkų rojus. Grandioziniai tunai, tonos šviežaisuių sardinių su šlakelių citrinos sulčių ir gruzdintomis bulvytėmis, platus tropinių vaisių pasirinkimas ir gardūs raudonieji vynai iš pietinių šlaitų vynuogynų. Portugalija garsėja ir savo alyvuogių auginimo kultūra. Jie ypatingai vertina kalvadoso vartojimo kultūrą ir nuo mažens mėgsta maišytas šviežių vaisių sultis. Neparagauti prancūziškųjų Bretanės austrių Lisabonos tavernoje, užsikandant trapia duonele – būtų netekti vienetinės maisto šventės pačioje oazėje. Nepamirškime Porto ir Madeiros vynų klegesio gomūryje.

Nuo šiaurės ligi pietų automobiliu

Lyginant Portugaliją su kitomis turistinėmis šalimis Viduržemio jūros baseine, ji turi išskirtinai išvystytą susisiekimo infrastruktūrą. Tūkstančiui gyventojų tenka 420 įvairių automobilių. Neseniai atnaujinti visi šalies keliai atitinka aukščiausius europinius standartus, nors vairuotojų kultūra nėra tokia pat pavyzdinga. Taip pat puiki priemonė – traukinys. Greitieji lekioja per visą šalį nuo šiaurės ligi pat pietų parūpindami saugų nusigavimą per vos keletą valandų.

Skrydžiai į Portugaliją

Skrydis įPortugaliją užtrunka apie aštuonias valandas ir persėdimų neišvengsime, skristi galima iš Vilniaus oro uosto ir skristi galite tokiomis oro linijomis, kaip Ryanair, WizzAir, Turkish Airlines ir kt. Žinodami, kad vienos didžiausių kelionių išlaidų yra lėktuvų bilietai, mes kiekvieną dieną dirbame ieškodami pačių geriausių sandorių, kad Jūs galėtumėte keliauti pigiau. Tad nieko negaiškite ir pradėkite savo kelionę išsirinkdami Jums labiausiai tinkančius aviabilietus! Visi pigūs skrydžiai į Portugaliją.