Istoriškieji Antiškieji Atėnai

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 22d.

elionų būna pačių įvairiausių – su nepamirštamais nuotykiais, artimų draugų kompanijoje, romantiškų arba juokingų, ilgai prisimenamų ir trumpai trunkančių. Tačiau tokių atostogų, kurias gali pasiūlyti kelionė į Atėnus, nerasite niekur kitur. Paklausite, kodėl. Todėl, jog juose gyvena senųjų laikų legendos, kuriomis jau seniai patikėjom, ir slypi pasaulinio garso šlovė, apie kurią šitiek daug girdėjom.

Atėnai – pirmieji, vieninteliai, amžini

Taip, Atėnai garsūs todėl, jog juose kūrėsi pirmosios demokratiškos valdymo formos tradicijos. Juose buvo surengtos ir pirmosios Naujųjų laikų Olimpinės žaidynės, vykusios dar 1896 metais. Taigi Atėnai tikrai turi kuo didžiuotis. Tačiau tam, kad būtų pasiekti šie laimėjimai ir išsaugota miesto šlovė, jiems teko nemažai sunkių istorijos išbandymų, žiaurių kovų, pralaimėjimų ir visiškų sutriuškinimų. II a. pr. Kr. Graikiją užkariavo romėnai, tačiau žlugus Romos imperijai, Atėnai atiteko kryžiuočiams, o vėliau turkams osmanams. Būtent osmanų valdomi Atėnai patyrė ekonominį ir politinį nuosmukį, o žymusis Partenonas buvo paverstas mečete. Jau daug vėliau, 1834 metais, pasibaigus Graikijos nepriklausomybės kovoms, buvo nuspręsta Atėnus pasirinkti atkurtos valstybės sostine. Taigi Atėnai visą laiką saugojo savo unikalumą ir savo tradicijas, dabar visu tuo dalinasi su visais, nusprendusiais čia atvykti.

Kasdienis gyvenimas

Atostogos Atėnuose bus smagesnės, jei prieš keliaujant, bus pasidomėta kasdienio gyvenimo ypatumais svečioje šalyje. Atėnai yra įsikūrę Atikos lygumoje, tai Graikijos sostinė ir be galo svarbus šalies miestas. Čia atvykus reikia prisiminti kelis dalykus. Pirmiausia, Atėnai nėra labai svetingi dviratininkams, todėl geriausia važinėti tramvajumi, tai greita ir nebrangu. Taksi vairuotojai nenoriai šneka angliškai, todėl graikų kalbos žinios tikrai praverstų, tačiau vis tik jei graikų kalbos turistai nėra pakankamai išlavinę, pavyks susikalbėti ir angliškai. Graikijos klimatas yra tinkamas poilsiautojams, todėl ir Atėnams būdingos karštos vasaros ir labai šiltos žiemos. Ir, žinoma, atvykus čia, negalima praleisti progos paragauti gardaus vietinio maisto – galima mėgautis ypatingomis „tzatziki“ ( graikiškos salotos), taip pat paragauti „pasticijo“ (gardus pudingas) bei pasilepinti frapė kava. Skanaus!

ATHENS, GEORGIA - AUGUST 13, 2017: Shops and bars along College Avenue in downtown Athens at night.

Atėnai turi daugybę nuostabių vietų, kurias aplankyti ir pamatyti verta. Pirmiausia, žinoma, būtina savo akimis pamatyti žymiausią Atėnų objektą – Akroplį. Šį miestą tvirtovę, primenančią senuosius laikus, lanko turistai iš viso pasaulio, ir jis tikrai to vertas. Įspūdį paliks ir senasis „Panathinaikos“ stadionas, Egėjo jūros paplūdimys, taip pat verta aplankyti ir Monastiraki – šitaip vadinasi žymiausias Atėnų blusturgis. Tiems, kas ieško originalių ir meniškų suvenyrų, laikas čia tikrai neprailgs. Žinoma, nepamiršta turėtų būti ir Senovės Agora – istoriškai svarbi Atėnams vieta, kurioje senovėje rinkdavosi žmonės, ji buvo visuomeninio gyvenimo centras, o dabar joje galima pamatyti išlikusią Hefaisto šventyklą, didingą ir primenančią istorinius laikus.

Atėnai kviečia

Pigūs skrydžiai į Atėnus organizuojami ištisus metus. Aviakompanijos „AirBaltic“ lėktuvai nuskraidins į aukščiausios klasės standartus atitinkantį Elefterios Venizelos tarptautinį oro uostą, esantį už 27 km nuo miesto centro. Šiek tiek ilgesnę kelionę į Atėnus siūlo kompanija „Ryanair“ – čia teks persėsti Briuselyje, ir kelionė šiek tiek užtruks. Tačiau miesto centras visiškai netoli, ir problemų jį pasiekti autobusais tikrai nekils. Visos kelionės į Atėnus, nesvarbu, kiek kartų čia bus svečiuotasi, grąžins norą pasidomėti istorija, atsiversti senovės graikų mitus ir pamatyti, kaip arti, koks atpažįstamas ir brangus yra didingos praeities prisilietimas.