Istoriškoji Florencija – kiekvienam nuotykių ieškotojui

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 22d.

Saulėtosios Toskanos sostinė, kurios istorija prasidėjo dar 11 amžiaus pradžioje, tai – Florencija. Šis miestas yra laikomas vienu reikšmingiausių istorijai miestų, kadangi būtent čia 16 amžiuje gimė ir suklestėjo Renesanso epocha, be to iš čia kilo ir viena stipriausių Europos dinastijų – Medičiai. Po Italijos suvienijimo 19 amžiuje Florencija netgi buvo tapusi šalies sostine, kol ją pakeitė Roma.

Geriausias metas keliauti į Florenciją

Florencija yra ties vidutinių platumų ir subtropinių orų klimato juostų viduriu, todėl joje vyrauja saulėtos, sausos bei karštos vasaros ir drėgnos, snieguotos žiemos. Pavasaris ir ruduo pasižymi tolygiai šylančiais ir tolygiai šąlančiais orais. Turbūt, smagiausia kelionė į Florenciją būtų nuvykstant ten tarp gegužės ir spalio mėnesių, kada mieste vyrauja šiluma ir saulėti orai.

 verta pamatyti Florencijoje?

Toskanos sostinė yra istorinis miestas, kurį žurnalas Forbes įtraukė į gražiausių pasaulio miestų sąrašą, todėl net neverta abejoti, jog Florencijoje tikrai yra ką pamatyti. Žymiausias Florencijos statinys, kurį būtina išvysti kelionės į Florenciją metu yra Santa Maria del Fiore, dar vadinamas – Duomo. Tai yra kupolą turinti miesto katedra. Net 600 metų senumo kupolas yra didžiasias pasaulyje kupolas pastatytas vien iš plytų ir cemento. Palazzo Vecchio arba tiesiog – senieji rūmai yra antrasis pastatas, kuris dominuoja mieste ir yra gerai matomas Florencijos padangėje. Palazzo Vecchio taip pat yra ir meno muziejus, kuriame dominuoja skulptūros, be to jame stūkso Mikelandželo Deivido kopiija. Florencijoje taip pat yra įsikūrę nemažai muziejų ir galerijų, kuriose yra eksponuojami žymiausių pasaulio menininkų darbai. Miestas buvo Renesanso šaltinis, kuriame kūrė tokie menininkai, kaip: Leonardas Da Vinčis bei Mikelandželas. Piazza della Repubblic yra vienas iš daugelio žymių Florencijos skverų. Miestas taip pat garsėja savo aikštėmis ir bažnyčiomis, kurių turi begalę.

Maistas ir gėrymai

Atostogos Florencijoje bus puiki proga paskanauti tradicinių Florencijos virtuvės patiekalų, kurie yra kilę iš darbininkų ir varguolių klasės, o ne iš aukštuomenės, kaip dažnai yra manoma. Florencietiškos virtuvės spalvų bei skonių šedevrai privers jus dar kartą nusistebėti, kokius gi skanius patiekalus galima pasiruošti iš pakankamai primityvių ingredientų.Didžioji dalis patiekalų yra gaminami iš mėsos. Populiarūs yra pjaustomi kumpiai ir dešros – prosčiuto ir saliamis patiekami su melionu ir pabarstytais prieskoniais. Panzanella – dažniausiai vasarą pateikiamos šviežios salotos su pabarstytais skrudintos duonos gabaliukais atgaivins ir pasotins jus karštą vasaros dieną.

Patogus susisiekimas

Renesanso židinys yra gerai išplanuotas žvelgiant iš viešojo transporto pusės – mieste vyrauja net keletas šio transporto rušių, pasižyminčių paprastu naudojimu ir navigacija. Bene populiariausias būdas nusigauti iš taško A į tašką B – traukinys, nes tai greita, sąlyginai pigu ir paprasta. Taksi kainuoja nepigiai, o autobusų maršrutai nėra tokie patogūs ir yra naudingesni tik už miesto gyvenantiems žmonėms. Net negalvokite per miestą keliauti automobiliu, nes tai uždrausta. Dėl taršos mažinimo bene visame mieste yra ganėtinai radikaliai ribojamas eismas.

Skrydžiai į Florenciją

Skrydis į Florenciją galimas tik iš Vilniaus oro uosto. Kelionė iš Vilniaus į Florenciją trunka apie 7 su puse val. ir reikalauja vieno persėdimo Frankfruto oro uoste. Pigūs skrydžiai organizuojami Lufthansa, airBaltic ir kitų aviakampanijų.

Žinodami, kad vienos didžiausių kelionių išlaidų yra lėktuvų bilietai, mes kiekvieną dieną dirbame ieškodami pačių geriausių sandorių, kad Jūs galėtumėte keliauti pigiau. Tad nieko negaiškite ir pradėkite savo kelionę išsirinkdami Jums labiausiai tinkančius aviabiliteus! Visi pigūs skrydžiai į Florenciją.