Italija – didis grožis

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 11d.

Daugelį amžių Italijos vardas skambėjo didžiųjų atradėjų ir filosofų lūpose. Šiai šaliai nesvetima ir modernioji kultūra. Aukštas moralinis ir išsilavinimo lygis lėmė nuožmią monumentų saugojimo kovą. Reljefo ornamentais apdavanota, skambiausiais dainių žodžiais apdainuota šalis padovanos tai ir dar daugiau. Tegu prasideda atostogos Italijoje .

Istorija

Dar prieš mūsų erą Italijos teritorijoje klestėjo aukštos kultūros tauta etruskai. Vėliau Toskanos regiono eruditus į savo sudėtį prijungė amžinųjų vertybių formuotojai – romėnai. Didingas meno lobynų palikimas, išpuoselėtas tautinis identitetas, genealūs laiko ženklai ir verčiantis nusišypsoti šalies pavadinimo tarimas – tai ir dar gera galybė puošia Viduržemio jūros perlą – Italiją.

Geografinė padėtis

Vadinamoji „bato formos“ šalis vakaruose ribojasi su Prancūzija, kertasi su Šveicarija, Austrija, Slovėnija ir net San Marinu. Sostinėje Romoje savo atskirą valstybę Vatikaną, ant pečių neša pats Popiežius, leisdamas pasigrožėti Šv. Petro – pirmojo Popiežiaus – katedra su nepakrtojama Siksto koplyčia. Vienas žaviausių Europos taškų, turintis neprilygstamą paveldo auksą yra šilčiausių širdžių sankirta. Šiuo metu Italija priklauso Europos sąjungai, tad pigūs skrydžiai į Italiją toli gražu ne bėda, yra viena galingiausių valstybių, turi stiprių įtakos zonų, aktyviai dalyvauja žemyno ekonomikoje ir puoselėja per amžius išlikusias tradicijas taip išlaikydami aukštą moralinį tautos lygį. Nuostabi šalis pasiruošusi pasiūlyti savo prabangiausius inkrustus pasauliečių akims.

Legendinė šalis – pasakiški miestai

Penkiais regionais sudalinta ir geografiškai apdovanota tiek viršukalnėmis, tiek visad šilta jūros pakrante, Italija, turi galybes vietų vertų pjedestalo ir širdies džiaugsmo.Visi keliai veda į Romą, kur centrinėje Kapitolijaus aikštėje laukia legendomis apipinta Romulą ir Remą maitinanti vilkė, o kuriuo keliu bepasuksi, keliausi link įspūdingų,pasaulio stebuklams priskiriamų, monumentų. Nuo gladiatorių kovomis dvelkiančio koliziejaus, fizikos dėsniams neplakstūtančio, neperlijamo Panteono, link milžinų statyto senojo miesto griūvėsių ir taip ratu, ir aplink, su visa derama pagarba bei meile kultūrai ir abejingų nepaliekančiai Romai. Kelionė į Italiją atves Jus į šiaurės Italijos – Lombardijos – karalius Milanas, žygiuoja viena koja nešdamas metropolitano šedevrus ir mados industrijos smaragdus, tuo tarpu kita, tempdamas sunkiosios pramonės inžinerinę ateitį. Tai labiausiai pasiturinčių šalies žmonių centras, turintis neįtikėtino kontraversiško žavesio tarp kanalų ir mobilaus kasdienio gyvenimo. Bienalių princesė, kuriai grasinta nuskęsti drauge su prestižiškiausiais architektūros paminklais – Venecija. Kur armonikos garsai lydi marmuru klotas aikštes ir kiekvienas iš gyvos galybės tiltelių kužda savą pjesę. Amore… Romeo ir Džuljeta… Jų miestas – Verona – Italijos mūza, kur visose pakampėse skamba muzika, o vietos žmonės neįsivaizduoja savaitės be operos. Tai poetų meka ir vintažinio gyvenimo ieškotojų skrynia. Poilsio akims ieškanti, persmelkta urabizmo dūšia, gali skrieti Itališkaja Rivjera ligi pat Pietų Prancūzijos žydrosios pakrantės. Aplankytas Palermas glostys spalvinga daugiašlaite architektūra amžinybėje besitesiančiais laukais. Išsiilgusiems jachtų burių drobės ar šviesaus smėlio prie dangiškai skaidraus šelfo – Pietų Italija. Išraižyta iškyšuliais ir stačiomis vynuogynais apsodintomis įkalnėmis, šios „bato galiukų“ pakrantės vertos Olimpo dievų poilsio. Legitimumą išsikovojusios Toskana ir Sicilija yra gamtos stebuklai. Tai salos sukviečiančios įspūdingus turistų srautus kasmet, tačiau visuomet išliekančios atokios, su daugybe mažyčių miestelių, kurių aikštėse verda teatro verti vietinių šeimų disputai ar šventės įtraukiančios praeivius. Taip Italija išmarginta visokeriopais ir universalių alternatyvų miestais, bei kitoniškų laikotarpių architektūros gama – kviečia pažinti ir atrasti savo kampelį visus priglausiančioje Europos kultūros širdyje.

Pramogos
Siautulingos širdys ras kur išlieti savo troškimus naktiniame Itališkame gyvenime. Tokių kokteilių ir prie Jūsų akių kapojamų jūros gėrybių kaip Sicilijoje, naugausite jokiame kitame rojaus kampelyje. Venecija diktuoja džiazo tendencijas ir kviečia klausyti klasikinio, urbanistinio, alternatyvaus improvizacinio tipažo. Roma perkraurta naktiniais barais ir restoranais naktinėtojų daliai. Milanas – šokių ligi ryto prabanga žibančiuose apartamentuose sostinė. Atvykusiems prisiglausti gamtoje, atostogos Italijoje siūlo slidinėjimo trasų infratruktūrą nuo Livignio iki Selarondos žiedo, kopinėjimo kalnuose trasas, serpentininę kelionę tikslo link ir magišką jausmą: priartėjus prie žvaigždžių,nutildžius pažįstamus galima pajusti švelnią kalnų tylą, kurios fone šniokščia upeliukas.

Buon appetito

Visų pojūčių epogėjus – Italijos virtuvė, vaizdai ir kalba. Kūno kalbos meistrai, kurių lūpos juda viena gražiausių pasaulio šnektų yra karšto būdo, atviraširdžiai savo nuomonės saugotojai. Tai taurūs ir smagūs, augantys labai aukštoje vertybių sistemoje asmenys, kurie nuo pirmos sekundės spės sužavėti savo genuose užkoduotu šarmu ir plačia šypsena. Kalbėti apie Italiją ir pamiršti maisto šventę yra kraupus nusikaltimas. Plije reikalaujanti, vėliavą įkvėpusi, nacionaliniu simboliu tapusi – pica. Su čia pat plėšytu šviežutėliu mozzarellos sūriu, purslu šviežio baziliko, sodriu tomatų šokio potepiu ir tikra Neapolietiškos krosnies aistra. Skanaus – tik saugokit pirštus. Taurūs aliejai, semiantys apdovanojimus, pagarba mitybai ir sakralinis valgymo momentas, kavos tradicijos ir ne veltui visame pasaulyje populiariausia nacionalinė virtuvė, nenusistovės ir nuošidžiai stebins pietuose pasigardindama jūros gėrybėmis, šiaurėje išlikdama nuostabiai elegantiška ir gal net pasidabinsianti baltaisiais Albos trumpais. Žymioji Veneto vyno šeima pasiūlys tokius gomurio masažuotojus kaip Amarone, Valpolicelo ir Bardolino. O vyndarystės meistrai pakvies į namus, pavaišins ekskliuzyviniais kolekciniais prestižais, užtvirtins jaukią pažintį kalvadosu ir paliks amžiną norą sugrįžti į žemę padovanojusią magišką skonio potyrį.

Aplink „bato“ šalį

Turistus mylinti ir svetinga Italija, turi gerai išvystytą greitųjų traukinių tinklą. Tačiau vienas moderniausių ir mėgiamiausių keliavimo būdų – motoroleriai. Mažesnius miestelius gera pažinti įsitaisius ant dviračio sėdynės. Ne problema yra patekimas į ilgą šalį. Joje yra vieni didžiausių Europos oro uostų.

Skrydžiai į Italija

Skrydis iš Vilniaus užtrunka apie dvi su puse valandos, jei išvengiame persėdimų. Skristi galima iš Vilniaus ir Kauno oro uostų ir skristi galite tokiomis oro linijomis, kaip Ryanair, WizzAir, AirBaltic ir kt. Žinodami, kad vienos didžiausių kelionių išlaidų yra lėktuvų bilietai, mes kiekvieną dieną dirbame ieškodami pačių geriausių sandorių, kad Jūs galėtumėte keliauti pigiau. Tad nieko negaiškite ir pradėkite savo kelionę išsirinkdami Jums labiausiai tinkančius aviabiliteus! Visi pigūs skrydžiai į Italiją.