Kanada – milžiniško dydžio ir žvarbaus klimato šalis

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 11d.

Antra pagal dydį valstybė nustebina bei džiugina gamta, miestais, patiekalais ir žmonėmis.

Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos kūdikis

Tūksančius metų iki europiečių išsilaipinimo Amerikos žemynuose, Kanados teritorijose gyveno indėnai bei eskimai. Pirmieji europiečiai šiose žemėse be eskimų bei indėnų rado ir vikingų palikimų, tai netgi galima perskaityti ir kai kuriose islandų sagose, kur minimos šios teritorijos. Kanada prasidėjus kolonizacijai buvo paskelbta Anglijos terijorija, o rytinės žemės priklausė Prancūzijai. Tačiau po kiek laiko prancūzų kolonijas užėmė britai. Trylikai kolonijų, po JAV nepriklausomybės karo paskelbus nepriklausomybę, prancūziškosios kolonijos nutarė likti britų valdžioje. Britanijai likusios kolonijos imtos vadinti Britų Šiaurės Amerika. Po ilgų neramumų Kanadoje, žmonės vis labiau linko prie nepriklausomybės idėjų ir 1867 m. Kanada tapo savarankiška Anglijos dominija, pripažįstanti Anglijos karūną. Šiandien Kanadoje vyrauja dvi oficialiosios kalbos – anglų ir prancūzų, o valiuta vieningai esti Kanados doleris.

Antra pagal dydį pasaulyje – Kanada

Kanada plyti Šiaurės Amerikos šiaurėje ir ribojasi su Ramiuoju vandenynu vakaruose, Atlantu rytuose ir Arkties vandenynu šiarėje. Sienomis šalis dalinasi su JAV. Rytinę Kanados dalį puošia lygumos bei plynaukštės. Beveik pusę Kanados teritorijos gaubia kristalinis Kanados skydas, o vakaruose plyti didinga Šiaurės Amerikos Kordiljerų juosta su aukščiausia šalies viršūne – Logano kalnu. Kanados šiaurę sudaro Kanados Arktinis salynas su gausybe didelių salų. Klimatas šioje milžiniškoje šalyje yra nevienodas: pietuose ir centrinėje dalyje – vidutinių platumų, toliau į šiaurę – subarktinis ir arktinis.

Kanados deimantai

Torontas – garbingasis Kanados milžinas bei Ontarijo provincijos sostinė. Čia įsikūrę galybės bankų, didelių kompanijų biurai, miesto dangų raižo dangoraižiai, modernūs pastatai. Toronte reikėtų aplankyti Toronto salų parką, į kurį kelia keltai, didįjį CN bokštą, iš kurio atsiveria nuodemės verta panorama, bei Ontarijo meno galeriją ir Karališkąjį Ontarijo muziejų.

Monrealis – šalies prekybos, finansų centras ir mokslo bei meno šventovė. Šio miesto aurą geriausiai pajusite besilankydami dailės bei meno galerijose, apžiūrėdami modernius bei istorinius ilgaamžius universitetus bei Bonsecours bažnyčią.

Otava – Kanados širdis ir sostinė. Tai rasių, kultūrų bei tradicijų putojantis ir garuojantis katilas, kuriame įsiliesite ir Jūs. Įvairiausi žmonės taps paslaugiais drąsiais draugais, bei aprodys Jums slapčiausias ir ypatingiausias Otavos vietas. Sporto aistruoliai Otavoje spės apsilankyti bent vienose ledo ritulio rungtynėse bei pasijusti tikrais kanadiečiais.

Vankuveris – Ramiojo vandenyno pakrantės pažiba. Čia dera modernioji miesto panorama su atsakingai išsaugotomis gamtos puošmenomis – ne veltui Vankuveris yra laikomas vienas gražiausių pasaulio miestų. Nuostabiausias laikas aplankyti Vankuverį yra ruduo bei pavasaris, mat šiais metų laikais miesto parkai tampa vieta, kur norisi praleisti visą gyvenimą. Aplankykite Vankuverio salą, Okanagano slėnį bei Kanados uolinius kalnus ir atostogos Kanadoje paliks neišdildomų įspūdžių.

Nevalia praleisti

Gamtos mylėtojai nepraleis galimybės apsilankyti seniausiame nacionaliniame parke – Banff. Čia saugomas uolinių kalnų kraštovaizdis, atsiveriantis spygliuočių miškais bei sniegynais. Turėsite galimybę susibičiuliauti su lūšimis, vilkais, lokiais grizliais, elniais, kalnų ožiais ir, netgi, pumomis. Vieni žymiausių pasaulio krioklių – Niagaros kriokliai – tai vieta, kurios neaplankius kelionė į Kanadą bene praranda prasmę. Nepraleiskite progos aplankyti Dramhelerio nederlingose žemėse – dykynėje, kurią sudaro milžiniški kanjonai, per amžius išpuošti uolienų erozijos. Galiausiai, derėtų apsilankyti Fandžio įlankoje, kuri pasaulyje garsėja ryškiausiais potvyniais ir atoslūgiais: kylančio ir slūgstančio vandens garsas vadinamas „mėnulio vaitojimu“. Negana to, įlankos pakrantėje stūkso Hopvelio uolos, įspūdingumu prilygstančios žymiausių menininkų skulptūroms.

Kanados skoniai

Kanados virtuvės triukams įtakos turėjo prancūzai bei britai. Unikalusis šalies patiekalas – švelniai saldi sviestinė tartaletė, pagardinta Kanados klevų sirupu. Populiariausias Kanados kokteilis – „Kruvinasis Cezaris“ primena vyriškesnį „Kruvinosios Merės“ variantą stipresniu kartumu. Šalies šefai taip pat nepakartojamai ruošia ir tradicinius jūros gerybių patiekalus, prie kurių bus pasiūlytas švelnusis Ontarijo regiono vynas.

Kelionės Kanadoje

Keliauti šalyje patogu daugeliu priemonių: metro, autobusu, taksi, traukiniais, laivais, vietiniais skrydžiais. Visos transporto priemonės patikimos, o kainos – prieinamos. Taip pat galite ir išsinuomoti automobilį kelionėms.

Skrydžiai

Skrydžiai į Kanadą vyksta iš Vilniaus ir Kauno oro uostų ir užtrunka apie trylika valandų, priklausomai nuo persėdimų, kurie vyksta Varšuvoje, Londone, Frankfurte ir kituose oro uostuose. Pigūs skrydžiai į Kanadą yra siūlomi Lufthansa, Air Canada ir kitų oro linijų.