Karštasis Majamis

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 21d.

Majamis – vienas garsiausių JAV miestų, esantis Floridos valstijoje ant Atlanto vandenyno kranto. Tačiau įdomu tai, kad dažnas žmogus maišo Majamį ir šalia esantį atskirą miestą – Majamio Byčą (angl. Miami Beach). Visgi jie tokie artimi, kad turistams nėra jokio skirtumo, o planuojama kelionė į Majamį dažnai apima abu šiuos miestus.

Klimatas traukia visus metus

Subtropinis savanos klimatas leidžia mėgautis atostogomis Majamyje ištisus metus, nors išskiriami du metų laikai: šiltas ir sausas (lapkričio – balandžio mėnesiais) bei karštas ir drėgnas (birželio – rugsėjo mėnesiais). Dauguma turistų iš Lietuvos kelionės į Majamį ieško lietuviškos žiemos metu.

Atlanto vandenynas – puiki pramogų vieta

Pajūrio, o kartu ir greta vandenynų esantys, miestai turi didelį privalumą – vandens pramogas. Majamis ne išimtis. Ramesnio poilsio gerbėjams siūlomi pasiplaukiojimai laiveliais (su gidu) arba malonios, romantiškos išvykos jachtomis. Norintys pažvelgti į miestą ne iš vandens, o iš aukščiau yra kviečiami pakilti oro balionu.

Ramybę gali garantuoti ir aukšto lygio Majamio SPA centrai. Po apsilankymo juose Jūsų atostogos Majamyje bus vertos vadintis tikromis atostogomis. Alternatyva – tingus drybsojimas paplūdimyje. Tačiau vien dėl to taip toli vykti tikrai neverta. Siūloma skirti laiko pažinčiai su miestu. Tam puikiai tinka garsesnių muziejų lankymas, tarp kurių Frost arba Lowe meno muziejai, Vizcaya muziejus su sodais, antikinis ispaniškas vienuolynas ir kiti.

Atvykę su šeimomis turėtų aplankyti Majamio zoologijos sodą, Džiunglių salą, Jūrinį miesto akvariumą. Tai puikios vietos, kur įdomu ir suaugusiesiems, ir vaikams.

Naujojo pasaulio virtuvė

1990-aisiais sukurta vietos virtuvė, žinoma Naujojo Pasaulio pavadinimu, apima įvairiais Lotynų Amerikos, Karibų kulinarines tradicijas ir Europos gaminimo techninius įgūdžius. Keturi virtuvę kūrę šefai vis dar dirba Majamyje, savo įkurtuose restoranuose bei tiekia patiekalus į kai kuriuos kitus restoranus.

Visgi Majamis gali pasigirti ir plačiojo pasaulio virtuve. Čia rasite patiekalų iš Pietų Afrikos, Europos ir Azijos. Rasti vietą pavalgyti nebus labai sunku net turizmo piko metu ar per renginius, nes restoranų Majamyje visa galybė nuo pačių pigiausių iki ypatingai brangių ir prabangių.

Naktinių klubų mieste yra dar daugiau nei restoranų, juokaujama, kad atsidarius restoranui duris atveria dar du klubai. Iš tiesų, pasilinksminti sutemus tikrai rasite kur. Klubuose vyrauja modernus aprangos kodas, kartais priklausantis nuo vakarėlio temos, todėl gana griežta įėjimo kontrolė. Į klubus galima patekti su VIP grupe, kuri organizuoja klubų turą. Tai gana įdomi naktinio gyvenimo patirtis.

Tolimas, bet lengvai pasiekiamas

Majamyje yra net du oro uostai, tačiau pigūs skrydžiai į Majamį iš Lietuvos šiai dienai kiek labiau primena sapną. Visgi, dvigubai sutaupyti leidžia pasirinktas ilgesnis skrydis su daugiau persėdimų, tačiau vertėtų paskaičiuoti ar pora šimtų sutaupytų eurų atpirks papildomas 10 valandų praleistų oro uostuose. Tuo tarpu netaupant Majamį pasiekti galima vos su vienu persėdimu Frankfurte.

Priklausomai nuo atvykimo oro uosto, Majamio centrą pasiekti galima keliais būdais. Oro uosto ekspresas iš Majamio tarptautinio oro uosto nemokamai Jus nuveš iki geležinkelio stoties, iš kurios nesunkiai pasieksite centrą. Viešasis transportas taip pat kursuoja tarp oro uostų ir centro, tad pasiekti miestą tikrai lengva, kad ir koks tolimas jis atrodytų iš pradžių.

Jei keliaujate po Jungtines Amerikos Valstijas, Majamį galite pasiekti ir traukiniu ar autobusu iš Niujorko, Vašingtono ar kitų rytinės pakrantės miestų. Taip pat įdomia patirtimi gali būti automobilio nuoma ir kelionė po rytinę pakrantę automobiliu ar nameliu ant ratų. Taip keliaujančių yra ne vienas, tad greit sutiksite bendraminčių.

Po Majamio miestą galima keliauti viešuoju transportu, kuris yra labai įvairus ir išsiplėtęs. Visgi, tai atima nemažai laiko, tačiau yra pigiau nei taksi. Be to, dauguma autobusų linijų veikia visą parą, nepriklausomai nuo savaitės dienos. Tuo tarpu kelionės automobiliu rekomenduojamos tik tuo atveju, jei keliausite daugiau ne po centrinę miesto dalį. Taip bus greičiau, patogiau ir daugeliu atvejų pigiau. Be to, nebūsite priklausomi nuo tvarkaraščių.