Kasablanka – Šiaurės Afrikos verslo centras

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 04d.

Šiaurės Afrikos verslo centru laikomas Kasablanka miestas Maroke yra labai svarbus šalies ir viso regiono ekonomikai dėl čia esančio didžiausio pasaulyje dirbtinio uosto, per kurį pereina didelė dalis regiono eksporto. Ieškantiems laukinės Afrikos kelionė į Kasablanką nebus įspūdinga, tačiau žinantiems Afrikos šalių padėtį ir išsivystymą tikrai bus sukelta nuostaba.

Poilsiauti Casabalanca – vasarą

Nors dauguma į Afriką stengiasi bėgti šaltų žiemų metu, kelionės į Kasablanką reikėtų ieškoti vasarai, tuo metu čia šilčiau (per 25 laipsnius) ir mažiau kritulių. Žiemos metu temperatūra nukrinta iki 16-18 laipsnių, o saulę kai kuriomis dienomis gali pakeisti lietus, bet jei Jūs nepakeliate karščio, pavasaris ar ruduo, o pažintinėms kelionėms ir žiema, puikiai tiks atostogoms. Bet kuriuo atveju, maudynės Atlante nėra malonios dėl vėsoko vandens, o pavojų sukelia jūros priekrantės srovės, tad paplūdimiai labiau tinka pasivaikščiojimui.

Ne pats idealiausias miestas turistams

Kasablanka – ekonomikos židinys, tad tai nėra pats idealiausias Maroko miestas turistams. Visgi veiklos yra. Siūloma pasimėgauti turkiškomis voniomis (Hammam), kurios gali būti skirtos išskirtinai vyrams ar moterims. Šalia pagrindinio miesto paplūdimio – naujasis Maroko prekybos centras. Tai antras pagal dydį prekybos centras Afrikos žemyne, kuriame rasite gausybę prekybininkų, kino teatrą ir daug įvairių pramogų tiek suaugusiems, tiek vaikams ar šeimoms. Norintiems ne tokių modernių pažinčių su Kasablanka – senoji Medina – miesto centras, kuriame prekiaujama tradicinių amatų gaminiais. Pastebimai mažesnės odos gaminių kainos, tad tai puiki proga atnaujinti savo piniginę ar rankinę.

Neįprastas restoranų darbo laikas

Dauguma restoranų duris atveria tik vakare. Iki to marokiečiai nevalgo, tad prieš norėdami apsilankyti maitinimo įstaigoje, pasidomėkite jos darbo laiku. Užkąsti galima tiesiog gatvėje, kur daugybė prekeivių siūlo nuo sulčių iki sumuštinių su mėsa, keptos žuvies ar tradicinės marokietiškos sriubos.

Atostogos Kasablankoje mieste pasižymi įdomiu naktiniu gyvenimu. Čia yra nemažai naktinių klubų, barų, tačiau dažnai atsiliepiama, jog moterims kiek nemalonu dėl pernelyg didelio vietinių dėmesio. Visgi baruose, pubuose kiek ramiau ir čia siūloma nemažai įvairių gėrimų. Turistai dažniau lankosi ne vietinių pamėgtose vietose, bet europietiško stiliaus baruose, kur atmosfera kiek įprastesnė.

Naujasis tramvajus

Atskridus į Kasablanką miestą patogu pasiekti traukiniu, o vėliau perlipi į tramvajų, kuris buvo atidarytas vos prieš keletą metų ir tapo labai populiaria bei patogia susisiekimo priemone. Mieste veikia ir autobusų tinklas, tai pigiausia, tačiau ne pati patogiausia, galimybė pakeliauti po miestą. Taksi paslaugos yra brangesnės, tačiau greitesnės, patogesnės, nors ir ne visai tokios kaip įprasta Europoje: pakeliui vairuotojas gali paimti dar porą keleiviu, šiek tiek pakeisti kainą kelionės metu (dėl to geriausia mokėti iš karto įsėdus, jei siūloma fiksuota kaina).

Modernus, tačiau vis tiek kitoks

Jei už Jūsų akių užkliuvo pigūs skrydžiai į Kasablanką – keliaukite ten. Taip susipažinsite su moderniu, tačiau vis tiek kitokiu nei įprasta miestu, pamatysite, kaip persipina kultūra, istorija ir šiuolaikinė architektūra bei technologijos Afrikos mieste, galėsite pasimėgauti jų svetingumu, tačiau turėsite būti budrūs, nes vietos gyventojų būdas labai apgaulingas.