Kavasakis – Japonijos pramonės pasididžiavimas

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 08d.

Tarp dviejų tankiausiai apgyvendintų miestų įsiterpęs kitas Japonijos didmiestis – Kavasakis. Nors tai ir nėra viena iš populiariųjų turistinių krypčių, aplankyti šį įsispraudusį garsų pramonės miestą tikrai verta. Turbūt retas pramonei statytas miestas bus toks įdomus, koks yra Kavasakis.

Sausa – šalta, šilta – šlapia

Ieškantys geriausio kelionės į Kavasakį laiko gali susidurti su dilema, kadangi žiemos yra gana vėsios (dienomis iki 10 laipsnių šilumos), tačiau tuomet mažiausia kritulių tikimybė, o vasaros nors ir šiltos, tačiau lietingos. Bene geriausias laikas – pavasaris. Panašus oras būna ir rudenį, tačiau pavasarį Japonijos miestai apsipila žymiaisiais vyšnių žiedais, tad praleisti to nederėtų. Be to, tuo metu čia ir kritulių mažiau, ir temperatūra komfortabili.

Pramoninis turizmas

Pramoniniame mieste – pramoninis turizmas. Dėl šios priežasties Kelionė į Kavasakį labiausiai įsimena tiems, kurie domisi naujausiomis technologijomis, pramone, mokslu. Tiek vaikams, tiek suaugusiems patinka Toshiba mokslo pasaulis, Ekologinio gyvenimo muziejus, daug įspūdžių sukelia ir traukinių bei autobusų muziejus. Norintys iš arčiau susipažinti su gamyba yra kviečiami į kai kurias gamyklas, kur aprodoma naudojama įranga, procesas, galutiniai rezultatai. Pavargus nuo pramoninių objektų galima apsilankyti ir budistų šventykloje, kuri yra viena labiausiai lankomų Naujų metų metu.

Daug restoranų, mažai tradicinių patiekalų

Kadangi atostogos Kavasakyje nėra įprastas dalykas, o pramonė ir verslas čia išvystyti ypač plačiai, restoranų, siūlančių dienos pietus ar įvairius patiekalus netrūksta, bet tradicinės virtuvės gali tekti kaip reikiant paieškoti. Darbo dienomis pietų metu kai kurios maitinimo įstaigos būna ypač apkrautos, tad tai reikėtų įvertinti jei skubate. Visgi naktinis gyvenimas čia gana aktyvus ir galima nesunkiai rasti kokį nors klubą, siūlantį įvairiausių gėrimų. Kai kurie jų veikia ir dienos metu.

Keli oro uostai apylinkėse – galimybė sutaupyti

Aplink Kavasakį yra net keli oro uostai. Pagrindiniai – Haneda ir Narita. Narita kiek arčiau Tokijo, tačiau į šį siūloma ir daugiau skrydžių, tuo tarpu Haneda visai šalia Kavasakio. Iš Haneda oro uosto siūloma keliauti oro uosto ekspresu, kuris iki centro Jus nugabens per keliolika minučių. Tuo tarpu iš Narita oro uosto iki Kavasakio teks vykti ilgiau nei valandą ir pati kelionė atsieis brangiau. Visgi, reikia gerai paskaičiuoti, nes pigūs skrydžiai į Kavasakį įprastai siūlomi būtent leidžiantis Narita oro uoste, tad būtina įvertinti lėktuvų bilietų kainų skirtumą bei kelionės iki Jūsų viešbučio kainas nuo vieno ir nuo kito oro uosto.

Pačiame Kavasakyje mieste nieko nėra patogiau už traukinius. Jų infrastuktūra ypatingai gerai išvystyta, todėl ne tik turistai, bet ir didelė dalis vietinių gyventojų naudojasi būtent traukiniais, o ne kitu transportu. Nuomotu automobiliu važiuoti retai apsimoka, nebent keliaujate į sunkiau pasiekiamas, nutolusias vietas.

Skrisdami į Kavasakį pasiruoškite festivaliams

Kavasakyje vyksta daug festivalių, kurių žymiausias – Kanamara Matsuri, geriau žinomas Geležinio penio vardu. Jis vyksta pirmąjį balandžio sekmadienį. Tą dieną į gatves išvažiuoja specialių formų platformos, siūloma įsigyti moteriškų ir vyriškų organų formų saldumynų. Kiekvieną mėnesį mieste vyksta koks nors įdomesnis festivalis ar renginys, todėl kada beatvyktumėte būsite maloniai nustebinti.