Kijevas – aštuntas didžiausias Europos miestas

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 22d.

Kijevas – vienas iš seniausių rytų Europos miestų, turintis turtingą istoriją, eklektišką architektūrą ir žavintis slaviška atmosfera.

Kijevas yra Ukrainos sostinė ir didžiausias šalies miestas, įsikūręs abipus Dnepro upės, šiaurės Ukrainoje. Kijevas yra aštuntas pagal gyventojų skaičių Europos miestas – čia gyvena beveik 3 milijonai gyventojų. Pagrindinės kalbos, kurias čia išgirsite – ukrainiečių ir rusų.

Oras ir kasmetiniai renginiai

Kijeve drėgnas žemyninis oras su gana šaltomis žiemomis, šiltomis vasaromis ir ryškiais metų laikais. Žiemą vidutinė temperatūra čia siekia nuo −4.6 iki −1.1 °C, o vasarą temperatūra svyruoja nuo +13.8 iki +24.8 °C. Rudens ir pavasario vidutinė dienos temperatūra + 11.7°C.

Kelionė į Kijevą paskutinį gegužės savaitgalį bus įsimintina dėl vykstančių Kijevo dienų, kurių metu pagrindinėje sostinės aikštėje vyksta daugybė koncertų, teatrinių pasirodymų, o šventę užbaigia fejerverkų šou.

Gegužės pabaigoje Kijeve renkasi automobilių megėjai – tuo metu vyksta Tarptautinis Kijevo Autosalonas – įspūdinga naujausių automobilių paroda.

Ypač gausu renginių Kijeve pavasarį: švenčiamos ortodoksų Velykos, Moterų diena (kovo 8 d.), Darbo diena (gegužės 1 d.), Pergalės diena ( gegužės 9 d.).

Ką verta aplankyti ir pamatyti Kijeve?

Kijevas žymus įspūdingais soborais, bažnyčiomis, muziejais, skulptūrų gausa.

Kelionės į Kijevą metu būtinai aplankyti seniausią miesto architektūros paminklą – Šv. Sofijos katedrą, pastatytą dar XI a. Ši įspūdinga, freskomis ir mozaikomis puošta katedra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Netoliese katedros rasite dramatiškos istorijos šv. Mykolo vienuolyną ir Holodomor memorialinį muziejų, skirtą didžiojo bado aukoms atminti. Kijevo senamiestyje verta aplankyti ir Kijevo Pečerskio Lavra (vienuolyną virš olų) – vieną iš pirmųjų stačiatikių vienuolynų, įkurtų Rusioje.

Būtinai aplankykite ir sostinės simboliais vadinamus Kijevo Aukso vartus ir didingąją Motinos Tėvynės statulą.

Ko paragauti Kijeve?

Jūsų atostogos Kijeve neapsieis be vietinių patiekalų skanavimo. Atostogaujant čia verta paragauti tradicinės sriubos – barščių, vietinių lašinių, balandėlių, čeburėkų. Iš desertų paskanaukite sluoksniuotą Kijevo tortą iš vaflių, lazdyno riešutų kakavos ir kremo bei ukrainietišką aguonų pyragą;

Tradiciniais gėrimais Ukrainoje laikoma gira (kvas), uzvar (kompotas išvirtas iš džiovintų vaisių, kefyras, midus, alus ir degtinė. Vienos iš populiariausių vietų, kur galite paragauti tradicinių ukrainietiškų patiekalų: Puzata Hata, Tsentral, Kazatskaya Gramota restoranai.

Susisiekimas Kijeve

Kijeve yra du pagrindiniai oro uostai – Boryspilio (29 km nuo Kijevo centro) ir Žulianai (8 km nuo Kijevo centro). Iš jų miesto centrą pasieksite autobusais, taksi.

Pačiame Kijeve daug susisiekimo būdų, bet pigiausias ir greičiausias – metro. Iš vieno taško į kitą galite nusigauti ir autobusais, troleibusais bei taksi.

Puiki galimybė pasigrožėti miesto panorama ir Dniepro upe iš aukštai – pakilti funikulieriumi į viršutinę miesto dalį.

Skrydžiai į Kijevą

Pigūs skrydžiai į Kijevą – dėmesio verta proga aplankyti istorinį ir didinga architektūra stebinantį miestą. Tiesioginius srydžius vykdo Wizzair, Ukraine Intil Airlines, o netiesioginius skrydžius su persėdimais – AirBaltic ir kt. avialinijos. Tiesioginio skrydžio trukmė iš Vilniaus į Kijevą – apie 1 val 15 min.

Mūsų svetainėje rasite gausybę pigių skrydžių į Kijevą pasiūlymų!