Kiotas – imperatoriškosios Japonijos palikimas

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 08d.

Viena iš senųjų Japonijos sostinių – Kiotas miestas – yra labai svarbus kultūros, istorijos ir tuo pat metu pramonės centras. Pagal turizmo svarbą Kyoto taip pat užima labai aukštas pozicijas šalyje. Taigi, jei ieškote kelionių krypties tekančios saulės šalyje – kelionė į Kiotas turėtų būtų vienas iš idealiausių pasirinkimų.

Kiotas Jūsų laukia ištisus metus

Kiekvienas metų laikas šiame mieste yra gražus, todėl visai nesvarbu, Jūsų kelionės į Kiotą data yra sausis ar rugpjūtis – čia tikrai rasite ką veikti ir kuo pasigrožėti bet kokiu oru. Pavasarį sužaliuoja miesto parkai, žiedais apsipila garsiosios japoniškos vyšnios, todėl šiuo metu čia kviečiami bundančios gamtos mylėtojai.

Vasaros metu Kiotą aplanko lietus. Nors dažną dieną sausam išlikti neįmanoma, vandens atgaivos sukuriama atmosfera užburia. Ypatingos emocijos užplūsta lietinguoju sezonu lankantis šventyklose, jų parkuose, kur tvyro ramybė ir girdisi tik lietaus melodija.

Rudenį atostogos Kiote pasižymi plačia spalvų gama. Tai ne tik gražus, bet ir gana sausas metų laikas, todėl ypač tinkamas pažintinėms kelionėms. Vietos turizmo bendrovės siūlo įvairius turus, todėl jei norite pažinti miestą su patyrusių vadovų komentarais – nuvykę raskite gidą.

Žiemą Kiote tylu ir ramu, išskyrus per Naujuosius metus. Bet kuriuo atveju, sniego paklotė atrodo fantastiškai, o kai kur dar žydi ir vyšnios, tad vaizdas tikrai kerintis.

Ką verta pamatyti?

Aktualus klausimas kiekvienam turistui – ką verta pamatyti Kioto mieste? Pamatyti verta viską, tačiau to padaryti tikrai nepavyks. Ypatingo Jūsų dėmesio vertas Auksinis Kinkaku-ji paviljonas, smagus pasivažinėjimas romantišku Sagano traukinuku, kuris kiek primena lietuvišką siauruką, tačiau važiuoja kur kas įspūdingesnėmis vietomis. Sakės gerbėjai turėtų aplankyti šio gėrimo muziejų, o japoniškų komiksų fanams – specialus Manga muziejus ir dar begalė kitų vietų, kurias tikrai verta aplankyti. Dalį jų geriausiai atrasite atsitiktinai, bevaikščiodami po Kyoto gatves.

Imperatoriškoji virtuvė

Dėl to, kad Kiotas ilgą laiką buvo šalies sostine, čia apstu prabangių, išskirtinių, vadinamų imperatoriškųjų, patiekalų. Bet kuriuo atveju, mieste esančios maitinimo įstaigos Jus pavaišins ne tik sušiais, vietiniu tofu ar specialaus ruošimo makaronais, bet ir kiek įprastesniais, svečių šalių virtuvės patiekalais. Tuo tarpu ieškantys gėrimų turėtų labiau orientuotis į centrinę miesto dalį, kur apstu naktinių klubų, tinkamų įvairių pomėgių žmonėms.

Skrendam į Kiotą!

Pigūs skrydžiai į Kiotą skamba kiek neįtikėtinai, tačiau iš anksto jais pasirūpinus tai yra realu. Sutaupyti galima net apie 50 proc. Atvykus į Kansajaus oro uostą (Kansai) traukiniu nesunkiai pasieksite Koyoto, po kurį patogiausiai keliauti traukiniais bei, kur yra linijos, metro. Jei mėgstate minti pedalus – Jums patogi galimybė pasinaudoti dviračių nuoma ir patirti miesto pažinimo džiaugsmą be jokių spūsčių autobusuose ar traukiniuose. Be to, kai kuriuos dviračių nuomos kompanijos pasiūlys pasaugoti Jūsų bagažą kol keliausite, tai ypač patogu atvykusiems į Kiotą porai dienų ar dar nespėjusiems įsikurti viešbutyje.