Koh Samui – viena gražiausių Tailando salų

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 04d.

Skaidrus vanduo, daug saulės ir nesibaigiantys paplūdimiai – tai kelionė į Koh Samui salą Tailande. Ir tai tik maža dalelė to, ką siūlo ši Siamo įlankoje, Ramiajame vandenyne esanti sala. Bet kuriuo atveju, geriausia viską pamatyti savo akimis ir patirti savo kailiu, nes tai neįkainojama patirtis, ilgai išliekantys įspūdžiai ir tik pačios geriausios emocijos.

Atšventę naujus metus kraukitės lagaminus

Po Naujųjų metų šventės yra pats geriausias laikas krautis lagaminus ir mėgautis kelionės į Koh Samui teikiamais malonumais. Tuo metu sala šiek tiek ištuštėja, ateina sausesnės dienos (vos kelios lietingos dienos per mėnesį), o oro temperatūra pakankamai aukšta, tačiau ne per karšta.

Paplūdimiai, kokosų plantacija su beždžionėmis ir nardymas

Ten kur gražus vanduo, gausybė paplūdimių, ten ir nardymas. Norint, kad atostogos Koh Samui būtų išskirtinai patrauklios reikėtų apsivilkti naro kostiumą ir leistis į gelmes. Po vandeniu pamatysite koralų sodus, kalnus, akmenis ir daugybę žuvų. Sau tinkamą vietą nardymui rasti gali tiek pradedantieji, tiek patyrę narai, tad atsižvelgę į tai galite pasisemti daug gerų emocijų.

Saloje esančioje kokosų plantacijoje dirba beždžionės, kurias vietos gyventojai specialiai apmokė šiam darbui. Tai gana įdomus reginys. Be to, beždžionės dirba ir dramblių stovykloje, kur Jūs galite pasimėgauti kelionėmis drambliais ar pamaitinti mažus drambliukus. Tai maloni, rami pramoga.

Kokosai ir žuvis

Patys populiariausi maisto produktai saloje yra žuvis ir kokosai. Kokosus galite rasti visur. Tuo tarpu restoranuose daug kur siūlomi žuvies patiekalai, jūros gėrybės. Tai neturėtų stebinti, nes Koh Samui yra sala, anksčiau buvusi nemaža žvejų gyvenviete. Be žuvies galima paragauti ryžių, vištienos patiekalų.

Naktiniai klubai, alaus barai, karaokė vakarai – tai populiarios salos pramogos. Jų galima rasti įvairiose vietose, todėl pramogų vietos ieškojimas neturėtų kelti jokių rūpesčių, o daugelis gėrimų puikiai pažįstami. Be to, viduje rasite ir įprastų pramogų, tarp kurių populiariausias – bilijardas.

Nedidelis oro uostas

Pigūs skrydžiai į Koh Samui. Saloje yra nedidelis oro uostas, tad į jį atvykti pavyks tik iš kelių vietų. Reguliariai skraido lėktuvai į Bankoką ir Puketą, 1-2 skrydžiai per dieną siūlomi ir į Chiang Mai. Vykstant iš oro uosto ar į jį siūloma pasinaudoti mini autobusais arba taksi. Pastarieji dvigubai brangesni, tačiau nuveža kur kas greičiau.

Kitas būdas pasiekti salą – greitaeigis katamaranas iš Bankoko. Plaukimas užtruks apie 5-6 valandas, dar tiek pat teks važiuoti autobusu, tačiau tai gali būti pigesnė alternatyva lėktuvo bilietams.

Po pačią Koh Samui salą siūloma keliauti autobusu, grupiniu taksi ar labai nebrangiai išsinuomotu dviračiu. Tuo tarpu kai kuriuos objektus pasieksite ir pėsčiomis, tad galvoti apie vairuotojų paslaugas nėra būtinybės, išskyrus tuos atvejus, jei per trumpą laiką norite pamatyti labai daug.