Koh Tao – žymi Tailando vėžlių sala

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 29d.

Tailando salos yra labai populiari kryptis norintiems egzotiško poilsio. Išsirinkti salą vien pagal jos pavadinimą sunku, ypač kai jie sunkiai ištariami ir nesuprantami. Koh Tao pažodžiui reiškia vėžlių salą, o vėžlių čia tikrai sutiksite.

Geriausias kelionės laikas priklauso nuo norų ir tikslų

Geriausias kelionės į Koh Tao laikas labai priklauso nuo to, ką norite nuveikti ir pamatyti. Jei Jūsų tikslas užmegzti naujas pažintis, pabūti įvykių sūkuryje – vykite į Koh Tao salą liepos – rugsėjo ar sausio – vasario mėnesiais, taip pat, per Naujuosius metus. Tuo metu saloje tikras šurmulys, atvyksta nemažai šeimų su vaikais. Ypač populiariu tampa Sairee paplūdimys, kur daugiausiai pramogų ir barų. Be to, liepos – rugsėjo mėnesiais yra pats geriausias matomumas nardantiems.

Karščių metu (kovo – gegužės mėn.) geriausias laikas norintiems stebėti bangininius ryklius, o sala kiek aprimsta, sulėtėja gyvenimo tempas. Žinoma, temperatūra tuo laiku tikrai ypatingai aukšta, tad apie tai reikėtų pamąstyti.

Idealiausia jei į salą atvyksite birželio mėnesį. Klimatas tuo laiku yra labai palankus, o turistų skaičius saloje ne per didelis, tad atostogos Koh Tao pirmąjį vasaros mėnesį yra tikrai geras pasirinkimas tiek norintiems ramaus poilsio, tiek siekiantiems pašėlti baruose, tiek ir tiems, kurie atvyksta į salą nardyti. Panaši situacija yra rugsėjo gale – spalio pradžioje, tačiau tuo metu kiek prastesnės sąlygos narams.

Aplink salą dviračiu

Kelionė į Koh Tao turėtų patikti tiems, kurie mėgsta vaikščioti arba minti pedalus. Aplink salą siūloma apvažiuoti išsinuomotu dviračiu. Taip galėsite pasiekti įdomesnes salos vietas, pasimėgauti kerinčiais vaizdais nuo regyklų, pavyzdžiui, nuo John Suwan kalno regyklos. Susipažinę su sala skirkite laiko vandens pasaulio pažinimui – nardymas su vamzdeliu ar giluminio nardymo įranga čia labai populiarus ir yra tinkamas nuo mažų vaikų iki profesionalų. Jei nerti nesinori – pasiplaukiojimai jachtomis ar laiveliais turėtų sudominti siekiančius atsipalaiduoti ir norinčius ramiai praleisti keletą valandų.

Tajų virtuvės meistrų vilionės

Vietiniai labai mėgsta žuvies barbekiu, tuo tarpu restoranuose vyrauja tajų virtuvė ir jūros gėrybės. Pietų kainos labai įvairios, tačiau dėl didelės koncentracijos virtuvės meistrai vilios mažesnėmis kainomis, didesnėmis porcijomis ar ypatingais patiekalais. Ieškantiems gėrimų – keli barai. Įdomu tai, kad naktimis barai gali dirbti pakaitomis, o šviežiausią informaciją pateikti gali nardymo centrų personalas ar informaciniai plakatai, lankstinukai.

Oro uosto nėra

Saloje nėra oro uosto, tad pigūs skrydžiai į Koh Tao – misija neįmanoma. Reikėtų skristi į Chumphon ar Koh Samui salos oro uostą, o iš šių Koh Tao galima pasiekti greitaeigiais keltais. Jei atskrisite į Bankoką uostą galėsite pasiekti autobusu ar traukiniu. Po pačią salą galima vaikščioti pėsčiomis, važinėti dviračiu, o skubantiems – motociklai, automobiliai ir taksi, priklausomai nuo Jūsų kelionės tikslo ar oro sąlygų. Verta atminti, kad kai kurių lankytinų vietų (ypač kalnuose) motorinis transportas niekaip nepasiekia, tad teks vis tiek pajudėti pėsčiomis.