Kroatijos sostinė – žymusis Zagrebas

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 22d.

Savos upės slėnyje įsikūrusi Kroatijos sostinė yra politinis ir ekonominis šalies centras. Medvenicos kalnų šlaite kūręsis senasis miestas ir lygumose kylantys naujieji rajonai įsipina į pasakišką Kroatijos gamtos peizažą. Dabar didžiausiame mieste verda aktyvus gyvenimas, o kadaise tai buvo slenkstis atsiskiriantis Bizantijos ir Vakarų kultūras, kurių pėdsakų ieškoti atvyksta turistai iš viso pasaulio.

Ką verta pamatyti Zagrebe

Kelionė į Zagrebą Jus gali nustebinti nuo pat pirmųjų akimirkų stoties rajone. Jame žydi įvairiausios gėlės, futbolo aikštėje žaidžia vaikai, o ant pievutės poilsiauja miestiečiai skulptūrų apsuptyje. Prieš keletą metų savivaldai nusprendus, kad čia jie nenori taikstytis su valkatomis, prostitutėmis ir kitais tradiciniais stočių rajonų atributais, jie sukūrė ypač švarią ir jaukią miesto erdvę. Toks įspūdis liks keliaujant ir į kitas miesto dalis.

Ypatingas miesto objektas yra Gyvybės fontanas, kuriame vaizduojama daugybė aistringai susikibusių žmonių. Tai mėgstama jaunimo susitikimų vieta, pačių kroatų įvardinama, kaip labai tinkama pasimatymams. Na, o gera pradžia, juk jau puse darbo!

Gamta ir Architektūra

Taip pat dėmesio objektų netrūks ir gamtos mylėtojams. Itin didelis ir mėgstamas ilgiems pasivaikščiojimams, 10 000 sodinių rūšių turintis botanikos sodas nustebins įdomiųjų augalų gausa ir jo aplinkoje susikūrusiu faunos pasauliu. Jei gyvūnų čia pasirodys mažą, būtinai aplankykite zoologijos sodą. Kur Jūsų lauks krokodilai, kupranugariai, begemotai ir begalė kitų gyvūnų. Na, o jei pažinti gyvąją gamtą norisi iš istorinės perspektyvos Jums būtina nuvykti į Amadeo rūmus-muziejų, kur išvysite daugiau nei 2,5 mln. eksponatų.

Miesto architektūrinis ansamblis yra ganėtinai naujas, nes senasis buvo nuniokotas XIX a. pabaigoje, kai miestą užklupo didžiulis žemės drebėjimas. Išlikę tik vieninteliai iš penkių įspūdingų akmeninių vartų juosusių senają miesto dalį Gradecą. Po katastrofos atstatyta ir restauruota nemažai didingų bažnyčių: Šv. Stepono katedra, turiningu barokiniu interjeru garsėjanti Šv. Kotrynos bažnyčia, Šv. Marijos bažnyčia, Šv. Morkaus bažnyčia išsiskirianti spalvingu čerpiu stogu, kuriame pavaizduoti herbai.

Ko verta paskanauti

Kelionės į Zagrebą negalima įsivaizduoti be tradicinės Kroatų virtuvės. Įkvėpta italų virtuvės, Viduržemio jūros pakrantės kultūros, jūros gėrybių ir tradicinės mėsos patiekalų virtuvės – Kroatija gali pasiūlyti vaišių kiekvieno gurmano ar mėgėjo skoniui! Zagrebo centre kad ir kur pasukęs atrasi restoraną, tenkinantį visus poreikius. Sostinę galima aplankyti jau vien tik dėl kulinarinio turizmo! O vaikštant po miestą praalkus, galite pasimėgauti ant kiekvieno kampo esančios bandelių krautuvės skanėstais.

Sportas

Kroatams labai svarbus aktyvus gyvenimo būdas, tad jie daug dėmesio skiria sportui. Šis miestas yra garsus savo sportininkais: tenisininkais, boksininkais, futbolininkais ir krepšininkais. Tad būtent atostogos Zagrebe sporto megėjui gali pasiūlyti pasižiūrėti aukščiausio lygio žaidėjų ir varžybų ar net pačiam išmėginti savo jėgas sportiniame komplekse.

Kelionė į Zagrebą

Nors tiesioginių skrydžių į Zagrebą iš Lietuvos aviakompanijos nevykdo , tačiau kelionė su persėdimais neužtruks pernelyg ilgai. Pigūs skrydžiai į Zagrebą – puikus būdas praleisti įdomų ir įsimintiną laiką Kroatijoje neišleidžiant daug pinigų.