Kuba – Pietų Amerikos perlas

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 11d.

Aštrumas, kvapnūs prabangių cigarų dūmai, pavojingi mafijos dvelksmai, vibruojančios, karštos miestų gatvės, muzika, šokiai, gamtos gaivinantis grožis – tai yra atostogos Kuboje.

Nuožmioji Kuba

Aeavakai – taip prieš tūkstančius metų buvo vadinami kubiečiai. Kai Kristupas Kolumbas išsilaipino karštosios Kubos teritorijose, nuostabioji šalis iš karto buvo paskelbta Ispanijos nuosavybe. Vietiniai Kubos teritorijų gyventojai visi iki vieno tapo temperamentingosios Ispanijos darbininkai – aukso ieškotojai. Deja, per neilgą laiką, dėl europietiškų ligų, salose nebeliko nė vieno vietinio kubiečio, taigi visa tuometinė Kuba tapo išdidžiai Ispaniją pripažįstanti šalis. Kai vyko Ispanijos-Amerikos karas, nuožmi valstybė per kiek laiko apsigynė savo nepriklausomybę ir dabar didžiuojasi socialistinės parlamentinės respublikos vardu su Kastro pavarde priešakyje. Nekyla abejonių, kad Kuboje geriausiai susikalbėsite ispanų kalba, o atsiskaitysite Kubos pesais.

Aistringas karštis visus metus

Kuba driekiasi salose tarp Karibų jūros, Meksikos įlankos ir Atlanto vandenyno. Šias salas sudaro pagrindinė Kuba, Chuventudo sala ir kelios mažų salų grupės. Kubos šiaurėje yra JAV ir Bahamos, Meksika vakaruose, Kaimanų salos ir Jamaika pietuose, ir Haitis ir Dominikos Respublika pietryčiuose. Negana to, Kubą taip pat skiria du sąsiauriai: Floridos ir Vėjų. Nuostabiosios Kubos paviršius nėra labai kalnuotas, visur driekiasi didingos lygumos, išskyrus šalies pietryčius, kur driekiasi Siera Maestros kalnai. Nuostabus Kubos klimatas – jūrinis tropinis, belepinantis šiltais orais visus metus – nuo 28 iki 35 laipsnių šilumos. Dėl patikimo klimato čia gausu visažalių lapuočių girių, egzotinių vandens bei sausumos gyvūnų, bei europietiškų paukščių, atskridusių žiemoti.

Kelionė į Kubą – miestų grožis

Havana – turtingasis Kubos perlas, sostinė ir didžiausias turizmo centras. Įstabusis Havanos senamiestis žavi architektūra, įtraukta į UNESCO paveldų sarašus. Nepraleiskite progos stebėti tradicinio patrankos šūvio – ši ceremonija vyksta kiekvieną vakarą Havanoje. Tai taip pat ir įspūdingas uostas, kuris kviečia atkreipti dėmesį į moderniausias jachtas bei senovinius laivus. Santisima Trinidad de Kuba – miestas, skirtas istorijos mylėtojams. Jis lyg sustingęs laike, išsaugojęs svarbiausius istorijos paveldus, žavintis milžiniškomis prabangiomis aikštėmis bei barokiniais ir neoklacisistiniais pastatais. Būtinai atkreipsite dėmesį į šio miesto simbolį – ypatingai aukštą pilį, kuri stūgso cukraus fabrikų slėnyje ir joje gyveno ten dirbantys vergai. Išsiilgusieji gamtos grožio turėtų apsilankyti Pinar del Rijus provincijoje. Tai Kubos gamtos šventasis deimantas, kurio grožis nepalieka nė vieno lankytojo abejingo. Negana to, čia turi apsilankyti ir gurmanai cigarų mylėtojai, nes šios provincijos plantacijose yra auginamas geriausias bei kvapniausias pasaulyje juodasis tabakas. Mantazos miestas – kubietiški Atėnai dėl įstabiųjų savo pastatų didybės. Taip pat čia dėmesio vertas ir spalvingasis magiškas vietos turgus, kuris apgaubia draugiškais ispaniškais šūksniais bei smilkstančių saldžių cigarų kavapais.

Negalima praleisti

Apsilankykite žymiuosiuose Kubos slėniuose, ypač – Vinielėje, kuriame yra įkurtas nacionalinis parkas. Šios vietos įrodo savo gyvastį gydomaisiais San Visente šaltiniais, Indėno uola bei didžiulė priešistorinė freska. Apžiūrėkite pasakiškus koralų rifus, mėlynas Kubą skalaujančių vandenų bangas plaukdami prabangiaisiais kruizais arba jachtomis. Šiuos užsiemimus siūlo bene kiekvienoje Kubos pakrantėje, pasirinkimas – platus. Koralų rifus turėsite galimybę apžiūrėti ir iš arčiau, jeigu ryšitės panerti! Be jų išvysite ir visą Karibų jūros ekosistemą – tai žuvys, moliuskai, koralai, vėžiagyviai, rykliai, vėžliai, medūzos. Nepraleiskite progos susipažinti ir su didžiausiais Karibų vandenų žinduoliais – delfinais – kurie yra puikiai išmokyti ir laukia Jūsų delfinariumų baseinuose.

Salsa virtuvėje

Atostogos Kuboje yra neisivaizduojamos be kvapnios kubietiškos vakarienės. Kepta mėsa arba jūros gėrybės: žuvis, omarai, krevetės, aplietos lipniu aštriu salsa padažu su mangais, pomidorais, svogūnais, papajomis bei čili pipirais su prie viso šito patiektu Kubos vynu privers apsilaižyti visus dešimt pirštų. Norintys lengvesnės vakarienės turėtų paragauti kubietiškos sriubos – Kanja. Desertų mylėtojai ragaus apkeptų pusžalių bananų su stipria kubietiška kava.

Keliaukime po Kubą

Kuboje keliauti yra patogu specialiaisiais turistiniais taksi, traukiniais bei vietiniais lėktuvais. Keliauti autobusais nepatartina dėl žemos paslaugų kokybės. Taip pat didžiuosiuose miestuose turite suagotis kišenvagių. Nuomotis automobilį šalyje yra gana brangu, nusprendę vairuoti patys atkreipkite dėmesį į neatsargų vietinių vairavimo stilių.

Skrydžiai

Skrydžiai į Kubą užtrunka apie penkiolika valandų, vyksta iš Vilniaus oro uosto, su persėdimais Paryžiuje, Rygoje, Amsterdame ir kt. oro uostuose. Pigūs skrydžiai į Kubą yra siūlomi AirBaltic, AirFrance, KLM Royal Duch ir kt. oro linijų.