Kvapą gniaužianti Kroatija

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 27d.

Kroatija yra nuostabi šalis, galinti pasiūlyti gamtos natūralų grožį, puikius miestus, išsaugojusius architektūrą bei istoriją ir draugiškus, nuoširdžius Kroatijos vietinius.

Kroatija tada ir dabar

Kaip valstybė Kroatija susikūrė VII amžiuje tapusi kunigaikštyste, o vėliau – karalyste. Tačiau dar III amžiuje buvusios Kroatijos teritorijų kaimynės – Rytų bei Vakarų Romos imperijos jau darė aiškią, dar dabar Kroatijoje atsisispindinčią įtaką. Viduramžiais Kroatija buvo veikiama religiškai bei kultūriškai Karolingų imperijos ir Bizantijos. Kroatija taip pat buvo ir skirtingų religijų sankirtoje – po 1054 m. schizmos čia ėjo riba tarp katalikybės ir stačiatikybės, o išsiplėtus Osmanų imperijai – tarp krikščionybės ir islamo. Ilgus šimtmečius šalis buvo veikiama įvairių šalių, o po Antrojo Pasaulinio karo ji tapo Jugoslavijos. Pagaliau po priklausomybės šimtmečių, 1991 metais Kroatija buvo paskelbta nepriklausoma respublika su valstybine kroatų kalba ir valiuta – kroatijos kuna.

Klimato malonumai

Kroatijos valstybė yra įkurta tarp Centrinės Europos bei Balkanų ir ribojasi su Adrijos jūra pietuose, Slovėnija, Vengrija, Bosnija ir Hercegovina, Serbija bei Juodkalnija. Kroatija džiaugiasi ne viena klimatine zona. Viduržemio pajūrio, kalnų ir žemyninis – tai šalies klimatai. Viduržemio pajūrio, arba subtropinio, klimato zona apima Adrijos jūros pakrantę ir Dinarų salyną; žemyninio klimato zonoje yra Kroatijos sostinė Zagrebas bei aplinkinės vietovės; kalnų klimato zonoje vyrauja dideli kritulių kiekiai, stiprios vasaros perkūnijos ir labai sniegingos žiemos. Šios gamtos dovanos Kroatijai suteikia galimybę svečiams siūlyti įvairiausius laiko praleidimo būdus: žiemą kalnuose slidinėjama, pavasarį, vasarą bei rudenį Viduržemio jūros pakrantės kviečia pasimėgauti saule bei maudynėmis.

Kroatijos miestai

Zagrebas – puikioji Kroatijos sostinė – politinis, kultūrinis bei ekonominis šalies centras. Miestas užburia spalvinga dinamika, energija. Čia pamatysite austrų ir vengrų statinius, kuriuose šiandien įsikūrę elegantiški restoranai, madingos parduotuvėlės, o šalia jų – jaukios smuklės. Mieste populiaru dviračių atrakcijos, ramūs pasivaikščiojimai po nepakartojamo grožio parkus, o žiemą visai šalie sostinės galite paslidinėti. Rovinis – tai nedidelis, gyvas uostas, kurortinis miestelis Istros pusiasalyje, su pastelinėmis spalvomis nudažytais namais, įtraukiančiomis gatvelėmis, nepakartojamu naktiniu senamiesčio gyvenimu. Kelionė į Kroatiją taps nepamirštama aplankius Povliją. Šio uosto turtinga istorinė praeitis, jis dar mena senovės romėnų laivus, uosto pasididžiavimas – Bazilika – pastatyta V amžiuje.

Būtina aplankyti

Aplankykite žymųjį Plitvicos ežerų nacionalinį parką. Tai užburianti vieta – medžiais apaugusios kalvos, apsuptos net šešiolikos ežerų, su kriokliais ir kaskadomis. Taip pat užsukite į nedidelį širdies formos pusiasalį pavadinimu Istria. Įstabus rojaus kampelis nenumaldomai traukia menininkus ir amatininkus, traukiančius į kalnų kaimus, raižytas ir uolėtas pakrantes. Galiausiai užsukite į Dalmatijos regioną, žavintį pajūrio kurortų malonumais ir istoriniu palikimu. Romėnų griuvėsiai, nepakartojami paplūdimiai, seni žvejybos uostai, viduramžių architektūra, istoriniai miestai – visai tai ir Jūsų atostogos Kroatijoje bus nepakartojamos.

Kroatijos skoniai

Kroatijoje privalu paragauti ant griliaus kepto eriuko su žalumynais bei krevečių ir kalmarų patiekalų. Krabai ir žuvys, sužvejoti Adrijos jūroje, laikomi geriausiais pasaulyje. Laukiant vakarienės patartina pasimėgauti aukščiausios rūšies avies pieno sūriais su lengvai salstelėjusiu Viduržemio jūros regiono vynu. Puikiausiai tradicinius patiekalus paruoš kroatų šefai nedideliuose, jaukiuose restoranėliuose – didieji prabangūs restoranai remiasi į vakarietiškas tradicijas.

Kaip keliauti Kroatijoje

Pats populiariausias būdas keliauti po Kroatiją yra automobilis. Čia jų galima išsinuomoti pakankamai nebrangiai. Taip pat galite keliauti autobusais bei taksi automobiliais.

Skrydžiai

Skrydžiai į Kroatiją yra galimi iš Vilniaus oro uosto bei užtrunka apie 8 valandas, priklausomai nuo persėdimų, kurie vyksta Varšuvos, Maskvos, Frankfurto, Vienos ir kitų oro uostų. Pigūs skrydžiai į Kroatiją yra siūlomi Lufthansa, Austrian Airlines bei kitų oro linijų.