Langkavi sala – stulbinantys paplūdimiai bei įspūdinga gamta

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 28d.

Ar kada svajojate nuvykti į kurortą, kuriame būtų ne viena ar kelios „duty-free“ parduotuvės, o vien tik jos? Tokia vieta yra – tai Langkavi sala Malaizijoje. Dėl šios priežastis kelionės į Langkavį biudžetą reikėtų padidinti, nes tai puiki galimybė apsipirkti. Visgi yra vienas kiek savotiškas reikalavimas – turistai atvykę į salą turi joje išbūti nemažiau nei 48 valandas, tad norite to ar ne, teks ieškoti nakvynės vietos.

Geriausias laikas poilsiui – metų pradžia

Pirmieji metų mėnesiai yra puikus laikas, kuomet atostogos Langkavyje būna pačios jaukiausios dėl didesnio saulėtų valandų skaičiaus, daugybės pramogų ir mažos lietaus tikimybės. Jei sausio – balandžio mėnesiais atvykti negalite, tiks ir lietuviškas ruduo, tai kiek mažiau apkrautas laikas, tačiau saulė irgi palepina.

Ypatinga gamta

Langkavi salos pasididžiavimas – puiki gamta. Labai rekomenduojama pamatyti Septynių šulinių krioklį, kuris tokį pavadinimą užsitarnavo dėl šalia esančių septynių natūralių vandens šaltinių. Net dvi apžvalgos aikštelės leis pasimėgauti nuostabiais vaizdais, tačiau reikia pasiruošti įveikti per 300 laiptelių. Kvapą gniaužiančių vaizdų galima išvysti ir užkopus į aukščiausią salos kalną – Gunung Raya.

Kiek kitokių malonių emocijų patirsite apsilankę krokodilų parke, kur saugoma per 1000 įvairių rūšių krokodilų ir aligatorių. Galima ne tik žiūrėti, bet ir sudalyvauti įvairiose pramogose, kuriose kartu dalyvauja ir krokodilai. Gelmių pasaulio gerbėjai turi galimybę nardymui, tačiau bijantys ar dėl kitų priežasčių negalintys panerti gali užeiti į povandeninio pasaulio muziejų, kuriame didžiuliai akvariumai ir gausybė egzotinių žuvų bei augalų.

Kiekviename salos kurorte daugybė restoranų

Saloje yra daug restoranų ir kitų užkandinių, tad kur pavalgyti rasti nesunku. Ypač daug jūros gėrybių pasiūlymų, populiarūs krabai, vėžiai. Pusryčiams vietiniai mėgsta pasiūlyti banano lapuose įsuktus ryžius kartu su kava ar vietiniu gėrimu – karštu Teh Tarik (juoda arbata su kondensuotu ar sutirštintu pienu).

Alkoholio kainos Langkavi stebinančiai žemos. Taip yra dėl mokesčių nebuvimo. Tačiau vietiniai musulmonai nevartoja alkoholinių gėrimų, dėl to klubuose ir baruose gali būti kiek tuštoka, ypač jei atvyksite ne sezono metu.

Pagal pramogas ir vyraujantį stilių kelionė į Langkavį yra puiki alternatyva Puketui ar Koh Samui, jei vyksate su šeima.

Atskriskite iš Puketo, Kuala Lumpur ar kitų Malaizijos ir Tailando miestų

Langkavi saloje esantis oro uostas daugiausiai aptarnauja Malaizijos ir Tailando aviakompanijas. Pigūs skydžiai į Langkavį iš Puketo, Penango, Kuala Lumpur ir Singapūro. Iš kitų miestų dažniausiai įmanomi tik užsakomieji reisai, tad poilsiautojams iš Lietuvos pirmiausiai reikia patekti į kurį nors iš paminėtų miestų, susipažinti su juo, o tik tada skristi į Langkavį salą.

Po salą keliauti galima tik keliais būdais. Vienas jų – taksi. Taksi saloje dirba pagal fiksuotą kainą, tai gal kiek ir brangiau, tačiau teigiama, kad labai sumažinta turistų apgaudinėjimų tikimybė. Kitas būdas keliauti – nuomoti automobiliai, mopedai, motoroleriai arba dviračiai.