Liuksemburgas – vienintelė pasaulio hercogystė

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 11d.

Pasinaudokite galimybe atostogas praleisti vienintelėje pasaulyje išlikusioje hercogystėje, kurios istorija siekia dar senovės Antikos laikus. Pasinerkite į kelionę tarp kalvų ir slėnių ir aplankykite vieną iš šiandieninės Europos pradininkių, kuri, nors ir būdama nedidelė, turi ypatingą politinį autoritetą. Aplankykite Liuksemburgą.

Istorija

Liuksemburgo vardas pirmą kartą buvo paminėtas dar 962 metais, per Liuksemburgo pilies gynybą, nuo kurios pavadinimo buvo pavadinta valstybė. Apie pilį ėmė kurtis miestelis, kuris vis plėtėsi. Jau 14 amžiuje Liuksemburgo grafas Henrikas VII tapo Vokietijos, o po poros metų ir Šv. Romos Imperijos valdovu. Vėliau hercogystė gyvavo pirmojo reicho sudėtyje iki 19 amžiaus vidurio, kada paskelbė nepriklausomybę. Vis dėlto Liuksemburgą tebevaldė Olandijos monarchas, tai sukūrė puikias salygas hercogystei pilnai atsiskirti nuo Olandijos. Liuksemburgą buvo pavesta valdyti Olandijos valdovo dukrai Vilhelminai, tačiau pagal Liuksemburgo įstatymus sostą gali užimti tik vyras, tad šis įvykis tapo puikiu pretekstu į sostą pasodinti kitą dinastiją: Oranžo – Nasau, kuri šalį tebevaldo iki šiol.

Geografija

Atostogos Liuksemburge – tai pabėgimas į nedidelę valstybę apsupta tokių milžinių, kaip: Vokietija, Belgija ir Prancūzija, kuri pasižymi savita geografine įvairove. Hercogystės šiaurėje vyrauja miškingi, neaukšti kalnai, tokie kaip: Mozelis ar Kneifo kalva ir žemi upių slėniai, kuriuose vilnija Mozelis, Siūras. Valstybės centre ir pietuose plyti kalvoti dirbamos žemės laukai ir miškai. Rytuose šalis ribojasi su Mozelio slėniu, kuris garsėja savo vynu, o pietvakariuose su raudono grunto ruožu, kuris formuoja Liuksemburgo geležies rūdos baseiną.

Miestai

Nedideliame Liuksemburge galima rasti išskirtinai nemažai miestų ir bent jau daugelį jų yra būtina aplankyti savo kelionės į Liuksemburgą metu. Liuksemburgas – šalies sostinė, kurioje yra įsikūrusios ne tik pagrindinės šalies administravimo institucijos, tačiau ir daugelis Europos sąjungos institucijų, tokių kaip: Europos sąjungos Teisingumo Teismas ir pan. Diudelanžas ir Ešas prie Alzeto – antras ir trečias miestai pagal dydi, garsėjantys savo plieno pramone.

Pramogos ir kultūra

Liuksemburge be problemų rasite, kur papramogauti ar šiaip turiningai praleisti laiką. Muziejų mylėtojai galės apsilankyti Nacionaliniame istorijos ir meno muziejuje bei Liuksemburgo miesto muziejuje ir naujajame Didžiojo hercogo Žano moderniojo meno muziejuje. Taip pat kelionė į Liuksemburgą yra išskirtinė vien dėl to, jog Liuksemburgo miestas yra vienintelis, kuris net du kartus (1995 ir 2007 metais) buvo išrinktas Europos kultūros sostine. Valstybė pasižymi senomis teatro tradicijomis, tad teatrą mėgstantieji galės apsilankyti Liuksemburgo teatre ar Ešo teatre ir patys įvertinti šalies teatro kokybę. Tuo tarpu muzikos gerbėjai yra kviečiami aplankyti tokius festivalius, kaip vasarą vystantis – „Blues’n’Jazz Rallye“ ir pavasarį prieš vėlykas vykstantis – „New Orleans Jazz Festival“, kuris yra rengiamas su miestu-partneriu – Naujuoju Orleanu.

Virtuvė

Turbūt nenuostabu, jog Liuksemburgo virtuvei didžiulę įtaką turėjo didžiosios kaimynės. Dar įdomiau ir keisčiau yra tai, jog Liuksemburgas garsėja savo desertais. Tartaletai, spurgos ir pyragai – tai Liuksemburgo virtuvės pasididžiavimas. Nustebsite, tačiau vienas iš Liuksemburgo nacionalinių patiekalų yra glaudžiai susijęs su Lietuva – tai bulviniai blynai. Taip pat šalis garsėja savo turingiškosiomis dešrelėmis, kurios yra aštri vokiškųjų „bratwurst“ dešrelių versija. Beje, kaip jau minėjau, desertai šalyje užima itin svarbų vaidmenį, o labiausiai paplitęs desertas – tartaletas. Keptas krepšelis, kuris yr užpildomas saldžia grietinėle, o ant viršaus yra sudedama įvairių vietinių vaisių ir uogų.

Kelionė

Kelionė į Liuksemburgą lėktuvu užtrunka maždaug keturias valandas. Skristi galima iš Vilniaus oro uosto, nors pastarasis gabena tik su persėdimu. Skristi galite tokiomis oro linijomis, kaip Austrian Airlines bei SAS. Žinodami, kad vienos didžiausių kelionių išlaidų yra lėktuvų bilietai, mes kiekvieną dieną dirbame ieškodami pačių geriausių sandorių, kad Jūs galėtumėte keliauti pigiau. Tad nieko negaiškite ir pradėkite savo kelionę išsirinkdami Jums labiausiai tinkančius aviabilietus! Visi pigūs skrydžiai į Liuksemburgą.