Madridas – temperamentiškoji Ispanijos sostinė

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 02d.

Kelionė į Madridą – Ispanijos sostinę gali pasirodyti kaip kelionė į pasaką – čia daug puošnių pastatų, kurie atrodo tarsi pilys… Tačiau tai ne tik miestas, kuris gali pasigirti nuostabia architektūra. Madridas – tai gyvas, energingas, spalvingas, tikrai pietietiškai karštas miestas, kur gyvenimas virte verda arba staiga nurimsta per siestos valandėles…

Trečias pagal dydį Europos miestas Madridas įsikūręs Ispanijos centre, šalia Mansanareso upės. Tai didžiulis ne tik administracinis, ekonominis, bet ir susisiekimo centras su daugiau nei 3 milijonais gyventojų (apie 83.8% vietinių ispanų). Mieste kalbama valstybine ispanų kalba, kai kur išgirsi ir katalonų, baskų kalbas.

Pramogos ištisus metus

Dėl kalnų, Viduržemio jūros ir žemyno įtakos čia ypač kontrastingi metų laikai. Vasarą Madride oras lepina karščiu ir saulėtomis dienomis (temperatūra pakyla iki +40 oC), tačiau žiemos gana šaltos (apie +2 oC).

Ispanija – fiestų namai, čia kasmet vyksta gausybė festivalių. Vasarį ir kovą sostinėje švenčiama pavasario pradžia – šurmuliuoja Madrido karnavalas su paradais ir kostiuminiais vakarėliais. Gegužės 15 d. Madride vyksta miesto globėjo šventojo Isidro festivalis, trunkantis devynias dienas – būtent šiomis dienomis mieste kasdien vyksta didžiausios bulių kautynės – koridos.

Atostogos Madride nuo birželio iki rugsėjo sužavės Jus Madrido vasaros menų festivaliu Los Veranos de la Villa

– visame mieste vyksta gausybė meno pasirodymų. O Jūsų kelionė į Madridą per Naujuosius metus greičiausiai paliks neišdildomą įspūdį – miestas Naujų metų naktį pavirsta vienu milžinišku smagiu vakarėliu.

Madride taip pat verta pamatyti flamenco šokių pasirodymą, koridą Las Ventas bulių ringe, o mėgstantiems sportą – nueiti į Real Madrid futbolo komandos rungtynes Santiago Bernabéu stadione.

Ką aplankyti Madride?

Vienos trumpos kelionės į Madridą greičiausiai neužteks pamatyti visų miesto architektūrinių grožybių, muziejų ir įsijausti į ypatingą vietinį ritmą.

Tiesiog privaloma aplankyti didžius, nuostabaus grožio karališkuosius Madrido rūmus; patekti į centrinę Puerta del Sol aikštę su laikrodžio bokštu (čia yra Naujųjų metų šventės centras) ir netoliese esančią Plaza Mayor pagrindinę miesto aikštę.

Dauguma žmonių nustemba sužinoję, kad vidury Madrido yra išlikusi II a. pr. Kr. pastatyta egiptietiška Debod šventykla – aplankykite ją ir pasigrožėkite gražiausiu matomu mieste saulėlydžiu.

Pasivaikščiokite žinomiausia Madrido gatve La Gran Via – čia stovi daugybė vaizdingų pastatų, gausu parduotuvių, restoranų, teatrų. Užsukite ir į pagrindinį miesto parką – Retiro. Būtent čia veikia žymusis Prado meno muziejus.

Ką verta paskanauti Madride?

Kelionės į Madridą neįmanoma įsivaizduoti be tradicinių patiekalų degustacijos: tapeo, con churros lazdelių su šokolado padažu, keptų kalmaro žiedelių, įvairiausių Viduržiemio jūros žuvių patiekalų ir kitų gardumynų. Būtent Madride veikia seniausias pasaulio restoranas Botin, jame siūlomi Viduržiemio jūros virtuvės patiekalai.

Ispanija garsi vietiniais vynais, Madridas – ne išimtis, tad vertinantys vyną neliks abejingi užsisakę nuostabaus ispaniškojo vyno taurę.

Susisiekimas

Madride yra tarptautinis oro uostas – iš jo į miesto centrą galima nusigauti įvairiais taksi, autobusu, ar metro. Pačiame mieste patogu, greita ir saugu susiekti autobusais, metro ir miesto traukiniais. Norint Madridą pamatyti iš paukščio skrydžio, verta pasivažinėti lyniniu tramvajumi.

Skydžiai į Madrid

Pigūs skrydžiai į Madridą puiki proga apsilankyti spalvingoje ir įspūdingoje Ispanijos sostinėje už prieinamą kainą.