Manila – niekada nemieganti Filipinų sostinė

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 08d.

Dažniausiai Filipinų sostinė Manila, esanti Luzono saloje, yra tik tarpinė keliautojų stotelė, nes šis miestas yra pelnęs užterštų betono džiunglių vardą, kuris iš dalies yra pelnytas, tačiau ar tikrai nereikėtų skirti bent vienos – dviejų dienų pažinti šį miestą prieš pasiekiant kitas Filipinų salas ir provincijas. Net ir būdamas gana triukšmingas, miestas yra daugiakultūrinis, čia labai aktyvus naktinis gyvenimas, yra nemažai istorinių ir kultūrinių objektų.

Smagiausia nuo sausio iki gegužės

Komfortabiliausia kelionė į Manilą bus tuomet jei leisitės į Filipinų sostinę sausio – gegužės mėnesiais. Tuomet čia maža kritulių tikimybė, o vidutinė temperatūra tokia pat kaip ir visus metus. Žinoma, sausuoju metu čia yra turistų pikas, tačiau tai nėra labai didelė problema, nes pati Manila nėra ypač populiari tarp turistų. Be to, šiuo periodu organizuojama daugiau ekskursijų, lengviau rasti grupę, prie kurios būtų galima prisijungti.

Istorija, kultūra ir muziejai

Kelionės į Manilą nėra siūlomos tiems, kurie nori pasimėgauti saulės voniomis, tačiau labai rekomenduojamos norintiems pažinti Filipinų istoriją ar kultūros raidą. Sostinėje apstu įvairaus tipo muziejų. Vienas iš įdomesnių yra Filipinų politinės istorijos muziejus, taip pat nacionalinė meno galerija bei nacionalinis Filipinų muziejus, kuriame daug archeologinių radinių, artefaktų ir kitų įdomių eksponatų.

Norintiems pabūti arčiau gamtos – net keli miesto parkai, o taip pat ir Manilos zoologijos sodas, vandenyno parkas, kuriame net 8 tūkst. kv. metrų ploto okeanariumas. Čia yra net 25 metrų ilgio povandeninis tunelis, kuris leidžia pasijusti ypatingai.

Filipinus reprezentuojantis maistas

Teigiama, kad būtent Maniloje yra visos regioninės virtuvės židinys, tad būtent sostinėje reprezentuojamas visų Filipinų regionų maistas. Kiekviena sritis turi savo patiekalą, tačiau daugelyje maitinimo įstaigų nesunkiai rasite visus juos.

Azijos šalyse įprasta sutikti gatvės maistą. Daugiausiai gatvės virėjų sutiksite prie takų, kuriuose ypač daug pėsčiųjų. Toks maistas pigus, greitas ir, dažniausiai, skanus. Tarp jų ir sušiai ar net dešrainiai. Tuo tarpu norintiems išgerti – alaus kiemeliai. Tokie alaus namai, kaip juos dar mėgstama vadinti, dažnai įkurti prie biurų rajonų bei turistų lankomose zonose.

Džipniai

Filipinų pažiba – džipniai. Tai spalvoti į autobusus ir visureigius panašūs automobiliai, kurių gausu visoje Maniloje. Be to, dauguma jų aprašinėti religiniais šūkiais, nes Filipinuose religija ypač svarbi. Be džipnių po miestus ir tarp jų galima keliauti traukiniais, autobusais ar įprastais taksi. Tuo tarpu į šalį geriausia ir greičiausia atvykti lėktuvu. Jeigu Jus domina pigūs skrydžiai į Manilą, teks skirsti iš Hong Kongo ar kitų artimų miestų, tuo tarpu ieškodami skrydžių iš Lietuvos sumokėsite kiek daugiau, tačiau Jums tereikės vieną ar du kartus persėsti.

Per atostogas į festivalį

Suplanuotos atostogos Maniloje bus kur kas įdomesnės jei atvyksite čia festivalių ar fiestų metu. Maniloje švenčiami Naujieji metai, Kinų Naujieji metai, Santo Nino fiesta, katalikiška Šventoji savaitė, filmų festivaliai ir daugybė kitų.