Marakešas – imperatoriškasis Maroko miestas

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 04d.

Milijoną gyventojų glaudžiantis Marakešas – dažnai sutinkama kelionių kryptis. Turistai pamėgo šį Aukštųjų Atlaso kalnų papėdėje įsikūrusį miestą, kurio senamiestis saugomas UNESCO. Tai iš tiesų įdomus, dėmesio vertas miestas, tad kelionė į Marakešą turėtų būti Jūsų kelionių plane jau artimiausiu metu.

Norite idealaus laiko? Rinkitės pavasarį arba rudenį

Net jei norite pabėgti iš šaltos lietuviškos žiemos į Afriką, Marakešą geriau rinkitės dar jai neatėjus ar tik jai praėjus. Tuo metu mieste mažiau turistų, o oras tiesiog puikus. Išskyrus Velykų savaitę, kuomet rasti laisvą viešbutį nelengva užduotis.

Medina, riadai, turkiškos pirtys

Medina ir Marokas yra neatsiejami dalykai. Tai senoji miesto dalis, kurioje gana klaidu, tačiau netrūksta amatininkų, smulkių prekybininkų. Kelionės į Marakešą metu apsilankę Medinoje galėsite sutikti ne tik gatvės muzikantų ar akrobatų, bet ir gyvačių užkalbėtojų.

Riadai – marokiečių tipiniai būstai, turintys vidinį kiemelį. Tai islamo tradicijas atitinkanti architektūra, nes yra galimybė išsaugoti šeimos privatumą, o kartu tokie namai yra ir puiki priemonė komfortiškai gyventi esamomis klimato sąlygomis.

Turkiškos pirtys (Hammam) – galimybė atsipalaiduoti, pasimėgauti tradicinėmis procedūromis, masažais. Vertėtų atkreipti dėmesį, kad kai kuriose arba tam tikru laiku įleidžiamos tik moterys arba tik vyrai. Marakeše pirčių tikrai netrūksta.

Djemaa El-Fna

Norite skaniai pavalgyti ir gauti visai kitokios patirties? Jums reikia apsilankyti baltų palapinių naktyje – Djemma El-Fna. Tai lyg maisto mugė, kur galite paragauti įvairių patiekalų, nes čia konkuruoja ir klientus vilioja daugybė skirtingų virėjų. Didelė dalis informacijos pateikiama ir anglų kalba, nes Djemaa El-Fna yra turistų lankoma vieta. Visgi, dažnai gali tekti klausti kainų, akylai stebėti ar suma suskaičiuota teisingai, nes marokiečiai nėra patys sąžiningiausi prekeiviai ir mėgsta „suklysti“.

Iš oro uosto – tik autobusu

Atostogos Marakeše bus kur kas malonesnės, jei žinosite keletą smulkmenų. Viena jų – iš oro uosto vykti tik oficialiu autobusu, kuris miesto centro link išvyksta maždaug kas pusvalandį. Tuo tarpu taksi vairuotojai paprašys kelis kartus daugiau ir dar ieškos preteksto papildomai išpešti pinigų už bagažą, sunkiai privažiuojamą vietą (net jei ji prie pagrindinio kelio) ar panašiai.

Dažniausiai pigūs skrydžiai į Marakešą siūlomi iš įvairių Ispanijos miestų, todėl jei renkatės persėdimo oro uostą (tiesiogiai iš Lietuvos į Maroką nuskristi galima nebent užsakomaisiais reisais) ieškokite jų Ispanijoje. Žinoma, pats paprasčiausias būdas rasti pigų skrydį – pasitikėti paieškos sistemomis.

Po miestą geriausia judėti pėsčiomis, bent jau po Mediną to tikrai pakaks. Keliautojams siūloma pasirūpinti GPS navigacija, tai padės greičiau ir paprasčiau pasiekti norimus objektus, jei žinomas jų adresas ar koordinatės. Norint pakeliauti daugiau – autobusai. Tuo tarpu jei Jūs norite pažintinio pasivažinėjimo – atviri autobusai su audio gidu siūlo savo paslaugas.

Kai kurie viešbučiai, ypač aukštesnės klasės, gali pasiūlyti savo taksi vairuotojus ar gidus, tad pasidomėkite, jei kaina nėra pernelyg didelė – tai gali būti puikia galimybė susipažinti su Marakešu ar net jo apylinkėmis.