Marselis – seniausias Prancūzijos miestas

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 02d.

Marselis žavi kalnais, Viduržemio jūros mėliu, nuostabiais paplūdimiais ir architektūra. Tai pats seniausias ir vienas didžiausių Prancūzijos miestų, taip pat didžiausias šalies bei Viduržemio jūros uostamiestis.

Miestas įsikūręs ant Viduržiemio jūros kranto, Liono įlankoje, šalia Ronos upės žiočių. Čia gyvena apie 1,5 mln. gyventojų, daug emigrantų iš Alžyro, Korsikos, Armėnijos ir kitų šalių.

Pramogos ištisus metus

Marselyje – Viduržemio jūros klimatas su švelniomis, drėgnomis žiemomis (vidutinė dienos temperatūra +12 °C) ir karštomis, sausomis vasaromis (vidutinė dienos temperatūra +28–30 °C). Pavasarį vidutinė temperatūra sieka +19°C , o rudenį +14°C .

Marselis pripažintas labiausiai saulėtu Prancūzijos miestu, kadangi čia apie 300 d. per metus dangus lepina saulėtu oru. Todėl tai puiki vieta atostogoms, norintiems pasidžiaugti saule, paplūdimiu ir jūra.

Mieste vyksta daug festivalių – Marselio pavasario karnavalas, SNIM (Tarptautinė Viduržiemio jūros savaitė), Marselio festivalis, 5 Žemynų džiazo festivalis.

Pavasario karnavalo metu mieste vyksta spalvingos procesijos ir paradai, palydimi muzikos ir gatvės teatro pasirodymų.

Marselio festivalis vyksta mėnesį nuo birželio iki liepos vidurio. Jo metu mieste šurmuliuoja gausybė kultūrinių renginių: muzikos, šokių pasirodymai, spektakliai, klasikinių filmų peržiūros.

Jūsų kelionė į Marselį rugsėjį greičiausiai bus paįvairinta Tarptautinės Marselio mugės Parc Channot parodų centre. Parodoje reprezentuojama virš 40 šalių, nuo maisto iki gėrimų, nuo buities reikmenų iki aukštųjų technologijų.

Ką aplankyti Marselyje?

Marselis – vienas iš lankomiausių Prancūzijos miestų. Ir tai nenuostabu! Atostogos Marselyje įsimins ir dėl unikalios kultūros, architektūros, ir dėl žavingos gamtos, ir dėl mieste tvyrančios gyvos atmosferos.

Nuostabi miesto panorama atsiveria nuo aukščiausiame Marselio taške esančios Dievo Motinos Saugotojos bazilikos. Norėdami kelionės į Marselį metu pajausti tikrąją miesto dvasią, pasivaikščiokite po Senąjį uostą Vieux-Port. Čia įsikūrę daugybė parduotuvių, restoranų ir viešbučių. Ramiems pasivaikščiojimas puikiai tinka Borély parkas su botanikos sodu.

Turistus Marselyje intriguoja Ifo tvirtovė – kalėjimas, kuriame buvo laikomas A. Diuma knygos „Grafas Montekristas“ veikėjas Edmond Dantès. Kadangi šis kalėjimas pastatytas mažoje salelėje, iki jo nusigauti galima tik laiveliu, kuris kas pusvalandį išplaukia iš Senojo uosto.

Mieste gausu istorinių ir jūros muziejų, teatrų, galerijų, kino teatrų, yra svarbūs Operos namai.

Ko paskanauti Marselyje?

Marselio virtuvei didelę įtaką darė Ispanija, Italija ir šiaurės Marokas. Žymiausias Marselio patiekalas – bouillabaisse (dvigubas patiekalas iš žuvies sriubos ir žuvies, iš kurios buvo gaminta sriuba). Bene skaniausią mieste jį patiekia Chez Fonfon restorane. Desertui paskanaukite laivelio formos Navette de Marseille   sausainiukų, įdarytų apelsinų žiedais. Marselyje itin populiarus Pastis alkoholinis gėrimas iš anyžių sėklų.

Labiausiai turistus traukiantys restoranai įsikūrę Senajame uoste ir šalia jo: Le Miramar, Le Collins, La Chope d’Or ir kiti.

Susisiekimas

Marselyje yra tarptautinis Marselio Provanso oro uostas, esantis miesto priemiesty Marignane. Iš oro uosto Marselio centrą patogiausia pasiekti autobusu arba traukiniu.

Mieste patogiausia susisiekti metro (yra 2 metro linijos), tramvajais, dviračiais, autobusais. Pastarieji intensyviai važinėja į Marselio priemiesčius. Keltu galite persikelti per Senąjį uostą.

Skrydžiai į Marselį

Tiesioginiai ir pigūs skrydžiai į Marselį organizuojami Raynair, Airbaltic avialinijų iš Vilniaus oro uosto. Visus pigiausius ir patogiausius reisus rasite Greitai.lt skrydžių paieškos skiltyje.