Melburnas – miestas, sparčiai padidėjęs po Antrojo pasaulinio karo

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 27d.

Antras pagal dydį Australijos miestas Melburnas dar prieš Antrąjį pasaulinį karą nebuvo toks didelis kaip dabar. Pasibaigus karui į šį Australijos didmiestį ėmė plūsti imigrantai, tad miestas sparčiai augo ir dabar yra vienas svarbiausių miestų šalyje ir žemyne.

Vienas karščiausių Australijos miestų

Vasaros dienos (vasara Melburne prasideda gruodį ir tęsiasi iki kovo) yra labai karštos. Temperatūra laikos per 26 laipsnius, o keletą dienų kelionės į Melburną metu nesinorės kelti kojos iš kondicionieriumi vėsinamo viešbučio, nes temperatūra gali šokti net iki 40 laipsnių ir daugiau. Tai vienas karščiausių miestų visoje Australijoje. Karštį šiek tiek nuplauna bent kartą į savaitę pasirodantis lietus.

Ruduo gali būti labai permainingas: vieną dieną kepinti saulė, o kita temperatūra krenta kone dvigubai. Juokaujama, kad pavasarį per vieną dieną mieste galima pamatyti visus keturis metų laikus. Tuo tarpu ruduo kiek stabilesnis, tačiau labai drėgnas.

Žiema – šalčiausias, tačiau lietuviams tikrai ne per šaltas metų laikas. Retai kada temperatūra krenta žemiau 7 laipsnių šilumos, o sniegas matomas tik ant greta stūksančio kalno viršūnės.

Daugiau istorinių lankytinų vietų

Kelionė į Melburną turėtų būti labai įdomi tiems, kurie domisi istorija, menu ar kultūra. Siūloma aplankyti Nacionalinį Viktorijos muziejų (Melburno muziejų), o turintiems daugiau laiko verta aplankyti sporto, imigracijos ar policijos muziejus. Vaikštinėjant po miesto centrą verta pamatyti Viktorijos valstijos parlamento rūmus, Eureka bokštą, senąjį Melburno kalėjimą. Tuo tarpu norintys daugiau pramogų turėtų aplankyti Melburno zoologijos sodą, labai modernų IMAX kino centrą.

Įvairių šalių virtuvė

Jūsų atostogos Melburne galės būti panašios į kelionę aplink pasaulį ne tik dėl labai didelio atstumo, bet ir dėl įvairiausios virtuvės. Mieste gausu vietos patiekalų, kinų virtuvės šedevrų, savo virtuves čia pristato graikai, italai, indai ir net įvairios Afrikos šalys, tad išsirinkti sau patinkančią virtuvę tikrai turėsite galimybę.

Naktinis gyvenimas Melburne nesustoja niekad. Daugybė pasaulinio garso DJ ir kitų atlikėjų, gyvo garso koncertai, daugybė pozityviai nusiteikusių žmonių – tai miesto kasdienybė. Norintys į klubą patekti geriausiu laiku turėtų orientuotis į 11 valandą vakaro – daugelyje klubų tuo metu prasideda geriausios linksmybės.

Du oro uostai

Miestą aptarnauja du oro uostai, todėl pigūs skrydžiai į Melburną turi daugiau galimybių nei į kai kuriuos kitus Australijos miestus. Bene geriausius pasiūlymus skrydžiams gausite pasirinkę Virgin pigių skrydžių bendrovę, tačiau ir kitos oro linijos gali pasiūlyti patrauklią kainą.

Iš oro uosto į patį miestą nesunkiai atvyksite autobusu, traukiniu ar taksi. Daugeliu atvejų automobilių nuoma yra pranašesnis ir pigesnis būdas pažinti Melburną ir po jį pakeliauti nei taksi, tad jei nevengiate vairavimo svetimuose miestuose – išsinuomokite sau automobilį (ypač jei keliaujate ne vieni).

Po patį miestą patogiai važinėja viešasis transportas, o miesto centras nereikalauja jokių papildomų transporto priemonių, po jį siūloma vaikščioti pėsčiomis, pasimėgauti vaizdais ir vis užklysti į kokią įdomesnę vietelę. Centras nėra klaidus, tad ir nelabai patyrę keliautojai išsivers be kelionių vadovo pagalbos.