Milanas – mados, finansai bei ekonomika

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 27d.

Šiaurės Italijoje esantis Milanas yra vienas svarbiausių šalies ekonomikos, finansų, madų ir kultūros miestų. Dar prieš mūsų erą statytame mieste labai turtingas istorinis, kultūrinis ir architektūrinis palikimas, gausu vietų, kurias verta pamatyti nors kartą savo gyvenime. Tuo tarpu šiuolaikinis italų gyvenimas kuo puikiausiai verda ir kelionės į Milaną metu patys tuo galėtumėte įsitikinti – ekonomika ir pramonė šiame Italijos mieste ir visame regione išvystyta labai puikiai.

Vertėtų vengti karščių

Tiems, kuriems kelionė į Milaną siejasi su miesto pažinimu, aktyviu pakeliavimu po miestą ir jo apylinkėmis, reikėtų vengti karščių. Jie būna birželį – rugpjūtį. Dėl to idealiu laiku yra laikomas vėlyvas pavasaris (balandis – gegužė) ir ankstyvas ruduo (rugsėjis – spalio pradžia).

Turtinga istorija – daugiau vietų turistams

Bene žinomiausias objektas, kurį lanko į Milaną atvykę turistai – Domo katedra. Tai pati didžiausia pasaulyje gotikinio stiliaus katedra, kuri skaičiuoja jau ne vieną šimtą metų. Visai šalia jos apsilankyti vilioja Emanuele II galerija – tai puiki vieta apsipirkti ar pasimėgauti itališka kava. Teatro muziejus, La Scala operos rūmai, kuriuose būta žymių operos atlikėjų pasirodymų, Santa Maria delle Grazie, kur saugoma Leonardo da Vinci „Paskutinė vakarienė“ ir daugybė kitų lankytinų objektų, kurių daugiausiai pamatysite senojoje miesto dalyje.

Itališka virtuvė…

Milanas – svarbus Italijos miestas, tad kokios gi atostogos Milane nepasimėgavus tikra itališka virtuve, apie kurią kalba ir dėl kurios pamišęs beveik visas pasaulis. Tiek prabangūs restoranai ar vyninės, tiek mažos užeigos ar kavinės su dviem staliukais gali pasiūlyti tradicinio itališko maisto. Verta žinoti, kad prieš maistą italai neatsisako taurės vyno, o vakare, prieš vakarienę būna „laimingosios valandos“, kuomet dauguma barų siūlo kokteilius ir kitus gėrimus už fiksuotą įėjimo kainą bei vaišina nemokamais užkandžiais.

Norint pasimėgauti itališkos kavos puodeliu tikrai neteks ilgai ieškoti, kur būtų galima tai padaryti. Nuo pačių mažiausių iki didelių kavinių pilnas visas miestas, o ypač turistų lankomos vietos. Naktinis gyvenimas taip pat nėra svetimas.

Į Milaną pigiau nei į Palangą

Nuskristi savaitgalį į Milaną gali būti gerokai pigiau nei autobusu iš sostinės pasiekti Palangą. Pigūs skrydžiai į Milaną sutinkami labai dažnai. Nesunkiai galima suorganizuoti savaitgalio kelionę (išskristi penktadienį ir grįžti vėlų sekmadienio vakarą). Tai tikrai puiki patirtis.

Priklausomai nuo oro uosto, į kurį atvykote, miesto centrą lengvai pasieksite autobusu arba traukiniu. Po miestą taip pat patogu keliauti autobusais, metro ar tramvajumi. Po senąją miesto dalį, kurioje didelė koncentracija lankytinų objektų, laisvai pakeliausite pėsčiomis – tai tikrai nebus sudėtinga ir varginanti kelionė.

Verta aplankyti

Milanas tankiai apgyvendintas miestas, todėl turizmo sezonas čia nėra tik vasarą ar tik žiemą. Kiekvienu metų laiku yra savų renginių, į kuriuos verta atvykti. Pavasarį čia šurmuliuoja baldų mugė, apsilankyti kviečia mados savaitė moterims, Naviglio meno festivalis. Vasaros metu atvykę į Milaną gali mėgautis maisto savaite, mados savaite vyrams, o rudenį miestą užvaldo medų pasaulio renginiai ir vyrams, ir moterims, Vogue mados naktis, filmų festivalis. Žiemą vyksta daugiau renginių uždarose erdvėse, tarp jų ne tik mados, bet muzikos festivaliai, kiti renginiai. Akivaizdu, Milaną verta aplankyti ne vieną kartą.