Miunchenas – Bavarijos sostinė, žymi dėl alaus bei savo tvirtovės

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 02d.

Garsiausias alaus festivalis, ilgiausia tvirtovė pasaulyje ir vienas žymiausių technikos muzejų – visu tuo didžiuotis gali trečias pagal dydį Vokietijos miestas, Bavarijos sostinė, Miunchenas. Šio bene svarbiausio pietų Vokietijos miesto pavadinimas siejamas su jį įkūrusio vienuolio vardu, o oficiali Miuncheno miesto įkūrimo data laikomi 1158 metai.

Kaip spėti viską?

Iš tiesų Miunchenas yra vienas tų miestų, kuriuos pažinti per dieną ar dvi sunkiai pavyks. Jis turtingas savo kultūra, architektūros palikimais, muziejais ir istoriniu paveldu bei, žinoma, džiuginančia šurmuliuojančių pramogų gausa. Kelionė į Miuncheną atvers šimtus galimybių pajusti nuostabią Europos didmiesčio dvasią, pažinti laiko keistą miesto veidą ir atrasti kažką jaukaus.

Pirmiausia, tikrai verta bent kartą sudalyvauti žymiojoje Oktoberfest, įspūdingoje alaus šventėje, ir galutinai išsiaiškinti, kiek gi iš tiesų sklidinų alaus bokalų gali panešti šauniosios šventės padavėjos. Ši viena didžiausių alaus fiestų dabar vyksta rugsėjo mėnesį, tačiau iš pat pradžių šventė turėjo tradiciją būti minima spalio mėnesiais, ir švenčiama ji jau nuo 1810 – ųjų metų. Tačiau ne tik alus liejasi šio festivalio metu – čia užteks įvairiausių pramogų ir jauniems, ir seniems, organizatoriai pasistengs, kad įspūdžių ir geros nuotaikos netrūktų. Miuncheno miestą garsina ne tik alaus fiesta. Šalia susigalvotų švenčių ir pramogų, jame lygiai taip pat prieglobstį randa gamtos stebuklai ir nepakartojami istoriniai objektai. Atostogos Miunchene bus įspūdingos jei aplankysite iki mūsų dienų išlikusių istorinių Miesto vartų bei vieną didžiausių Europoje parką Anglų sodą. Viešint Miunchene tiesiog privaloma pakeliauti po Bavarijos regioną ir aplankyti gražiu istoriniu paveldu pasipuošusią Neuschwanstein pilį, esančią šiek tiek už Miuncheno – įspūdinga balta pilis laukų, kalnų bei miškų apsupta, tapo įkvėpimu Disnėjaus piliai. O tikriems technikos mėgėjms tikrai patiks apsilankyti BMW muziejuje, susipažinti su įmonės istorija ir pamatyti daugybę įdomių eksponatų.

Kasdieninis Miunchenas

Atvykusiems į Miuncheną be abejonės norisi sužinoti apie šį miestą kuo daugiau. Savo pažintį su kasdieniu miestu galima pradėti nuo jo virtuvės. Miunchene bus galima paragauti kepto paršelio (Spannferkel), sūrio su grietinėle (Handkaes), išragauti mėsos patiekalus ir, žinoma, pasimėgauti alumi, kurio Vokietijoje priskaičiuojama apie 1300 skirtingų rūšių. Pasirinkimas išties didelis. Miunchenas, kaip ir visa Vokietija, nepasižymi didelėmis temperatūros permainomis, todėl atostogos čia gali būti ramiai planuojamos, nesitikint didelių staigmenų. Birželio – rugsėjo mėnesiai yra bene tinkamiausi kelionei į šį miestą, tuo metu dienos būna šiltos, o naktys vėsokos. Na o jei norėsis pamatyti Miuncheną prieš Kalėdas ir apsilankyti Kalėdų mugėje, teks pajusti šaltą ir drėgną šio miesto orą, tikrai žiemišką ir pakankamai žvarbų. Bet, atrodo, kasdienybės žavesys Miunchene neblėsta niekada, nes jis nuolat stebina ir džiugina.

Nuvykti, ir dar kartą sugrįžti

Kad ir kiek kartų tektų apsilankyti šiame mieste, visos kelionės į Miuncheną bus kažkuo ypatingos ir žavios, nes kas kartą bus galima atrasti šį miestą iš naujo. Pigūs skrydžiai į Miuncheną organizuojami „AirBaltic“„Wizzair“, „Air Lituanica“ bei „Ryanair“ aviakompanijų. Taigi nuvykti išties paprasta, bet palikti šį miestą turbūt bus nelengva – jame pajuntama, kaip didingai praeina laikas, keisdamas ir kurdamas šio miesto gyvenimą.