Monakas

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 10d.

Aplankykite nepakartojamą šalį, kuri, nors ir būdama viena mažiausių pasaulio valstybių pasižymi nepaprasta ir dar viduramžius siekiančia istorija. Tai valstybė, kurią jau septynis šimtmečius valdo viena ir ta pati dinastija ir kurioje veikia vienas seniausių ir žinomiausių pasaulio lošimo namų kvartalų – Monte Karlas.

Nuo Genujos iki Monako

Nykštukinio Monako istorija prasidėjo dar 13 amžiuje, kada Genujos respublika įkūrė Monako kunigaikštystę. Vėliau Monakas užimamas Grimaldžių giminės, kuri kunigaikštystę valdo jau 700 metų. 1814 metais Monkas Prancūzijai padedant atgauna nepriklausomybę. 1914 metais priimama konstitucija, ribojanti kunigaikščio teises. Iš esmės visa valdžia Monake yra sutelkta į kunigaikščio rankas, tačiau gyvuoja ir ministrų kabinetas, kurį sudarinėja Prancūzijos siūlomas ir kunigaikščio patvirtinamas ministras pirmininkas. Taip pat Monakas turi ir parlamentą. Dabartinė valstybėje vyraujanti valiuta yra euras.

Prancūzijos globoje

Kelionė į Monaką yra nuostabi galimybė apsilankyti vienoje iš mažiausių pasaulio valstybių. Monakas yra įsikūręs dabartinės Prancūzijos teritorijoje, maždaug 20 kilometrų į šiaurės rytus nuo Nicos. Valstybės krantus skalauja Viduržemio jūra. Atostogos Monake yra būtinos, jeigu jums patinka saulėti ir šilti orai. Žiemos čia šiltos ir sausos, o vasaros karštos ir saulėtos. Per metus Monake vidutiniškai būna 300 saulėtų dienų.

Vienas didelis miestas

Monakas iš esmės yra vienas didelis Monako miestas, kurį sudaro keletas rajonų, tokių kaip: La Kondaminas, Monegetis, Sen Mišelis bei visiems puikiai žinomas lošimo namų kvartalas – Monte Karlas su vienu seniausių kazino, kuris ten gyvuoja nuo 19 amžiaus vidurio. Monako gyventojai – daugelio tautų atstovai, kurių daugumą sudaro prancūzai, paskui monakiečiai, o dar paskui seka žmonės iš 125 pasaulio valstybių.

Maža valstybė suteikianti daug paslaugų

Nenustebkite, jeigu Kelionės į Monaką metu pamatysite daugiau nei tikėjotės, nes ši iš pirmo žvilgsnio maža valstybė gali pasiūlyti daugiau nei atrodo. Monakas yra laikomas vienu žinomiausių kultūros centrų Europoje. Užsukite į 19 amžiaus pabaigoje pastatytą „Garnjė koncertų salę“, kurioje galėsite išgirsti Monte Karlo okestrą ar jo operos solistus. Į šią salę kasmet atvyskta garsūs atlikėjai iš viso pasaulio, joje koncertavo net pats Luciano Pavaroti. Monake kasmet vyksta tarptautinis ir pripažinimo sulaukęs Tarptautinis cirko festivalis į kurį susirenka geriausios ir išradingiausios cirko trupės iš viso pasaulio. Taip pat Monake galite aplankyti žymūjį okeanografijos muziejų.

Įtakos paveikta virtuvė

Monako virtuvei milžinišką įtaką yra padariusios tiek prancūzų, tiek italų virtuvės. Monake paskanaukite – Barbagiuano, kuris yra kepinys įdarytas ryžiais, porais, sūriu ir arba moliūgu arba špinatais. Kitas kepinys, kurio verta paragauti yra Fougasse. Tai – bandelė į kurią yra įšvirkščiama apelsinų sulčių, o ant viršaus pabarstoma anyžiaus sėklų ir riešutų. Socca – tai pusrytiniai blynai, gaminami iš saldžiųjų žirnelių miltų.

Kelionė į Monaką lėktuvu užtrunka maždaug septynias su puse valandos ir reikalauja dvejų persėdimų. Skristi galima tik iš Vilniaus oro uosto. Skristi galite tokiomis oro linijomis, kaip Turkish Airlines, Finnair ir kt. Žinodami, kad vienos didžiausių kelionių išlaidų yra lėktuvų bilietai, mes kiekvieną dieną dirbame ieškodami pačių geriausių sandorių, kad Jūs galėtumėte keliauti pigiau. Tad nieko negaiškite ir pradėkite savo kelionę išsirinkdami Jums labiausiai tinkančius aviabilietus! Visi pigūs skrydžiai į Monaką.