Mumbajus – masiškasis Indijos didmiestis

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 09d.

Mumbajaus miestas Indijoje – vienas didžiausių pasaulio miestų. Septynių salų mieste gyvena per 21 mln. gyventojų, kurių labai daug yra atvykę iš kitų Indijos miestų. Tai labai liberalus, daugiakultūrinis miestas, todėl čia galima išvysti ir induistų, ir musulmonų, ir kitų religijų atstovų. Be to, turistams naudinga tai, kad nors oficiali kalba yra Marathų, dauguma Mumbajaus gyventojų gana laisvai kalba angliškai.

Pabėkite nuo žiemos į Mumbajų

Ieškodami idealiausio kelionės į Mumbajų laiko, turtėtumėte susimąstyti apie rugsėjo – balandžio mėnesius. Tuo metu čia baigiasi liūtys ir kiek aprimsta karščiai, todėl tai pats tinkamiausias laikas komfortiškoms atostogoms.

Turistų Mumbajuje netrūksta ir kitu metu, tačiau tuomet tenka kęsti alinantį karštą ar nesibaigiantį lietų, tad taip nepamatoma didelė dalis miesto ir jo apylinkių grožio, tenka daugiau laiko leisti uždarose patalpose, kur veikia moderni kondicionavimo sistema ar siūloma pastogė.

Daug gyventojų – nemažiau lankytinų vietų

Mumbajus didelis miestas, todėl nieko keisto, kad čia daug ir lankytinų vietų. Sau tinkamą sąrašą susidaryti gali ir moderniosios architektūros gerbėjai, ir sakralinio meno mėgėjai, ir tie, kuriems svarbiausia gamta, istorija. Miesto teritorijoje yra net keli paplūdimiai, kurių vienas centrinėje miesto dalyje. Tiems, kurie galvoja, jog tokią populiaciją turinčiame mieste nėra žalių plotų – staigmena. Ypač smagu apsilankyti miesto zoologijos sode, laiką galima leisti miesto parkuose, kuriuose žmonių netrūksta nei ryte, nei vakare.

Religinių pastatų įvairovė Mumbajuje nemenka, todėl čia pamatysite šventyklų, mečečių, bažnyčių ir net galite rasti kelias sinagogas – tai tik įrodo, kokia gyventojų įvairovė šiame didmiestyje. Ypatingai rekomenduojama aplankyti portugalų bažnyčią Dadare. Tuo tarpu modernių pastatų apstu visur, ypač miesto centre, o norintiems apsipirkti – įspūdingo dydžio prekybos centrai įvairiose miesto dalyse. Įsigykite ką nors autentiško, kad atostogos Mumbajuje įsimintų dar ilgesniam laikui.

Mumbajuje rasite ko gero viso pasaulio virtuves

Juokaujama, kad šiame Indijos mieste galima rasti viso pasaulio virtuves, tačiau vargu ar pavyktų atrasti restoraną, kuriame siūlomi cepelinai ar vėdarai. Visgi, kelionė į Mumbajų neišmėginant kai kurių patiekalų neverta vadintis kelione į Mumbajų. Tarp tokių patiekalų jūros gėrybės iš Goa valstijos, Čaato užkandžiai, Vada Pav vegetariškas sumuštinis (mėsainis be mėsos) ir kiti. Ypatingais laikomi užkandžiai gatvėse, nes tai labai būdinga Indijos kultūrai.

Ypač geros susisiekimo galimybės

Toks didelis miestas kaip Mumbajus privalo turėti gerą susisiekimą su daugybę pasaulio miestų. Tiesioginiai ir sąlyginai pigūs skrydžiai į Mumbajų galimi iš Paryžiaus, kitų Europos miestų, su kuriais susisiekimas iš Lietuvos tikrai neblogas.

Po patį Mumbajų rekomenduojama keliauti taksi, nes tai labai patogus ir palyginti pigus keliavimo būdas, suteikiantis galimybę nuo vieno miesto galo iki kito nukeliauti už maždaug 15 eurų. Kaip alternatyva šiai priemonei gali būti miesto autobusai, važinėjantis nuo ankstaus ryto iki vidurnakčio, ar traukiniai. Norintiems pasiekti dramblių urvus teks pasinaudoti greitaeigiais miesto laiveliais.

Atvykę nepraleiskite pramogų

Nors Mumbajuje ir apstu lankytinų vietų, vertėtų pasidomėti ir tuo metu vykstančiais festivaliais. Sausio mėnesį miestą drebiną Mumbajaus festivalis, kuriame susipina teatras, sportas, mados, maistas ir kitos linksmybės. Tą patį mėnesį Banganga festivalyje liejasi muzika, o vasarį – vynas. Ištisus metus netrūksta ir religinių festivalių, kuriuos organizuoja skirtingų religijų atstovai. Pavyzdžiui, pasibaigus Ramadanui musulmonai rengia didelę šventę, į kurią kviečia ir kitų religijų atstovus.