Neapolis – chaotiškas, tačiau nenumaldomai traukiantis

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 27d.

Chaosas gatvėse, daugybė šiukšlių, abejotinas saugumas – tokie komentarai puikiai atspindi Neapolio, pietų Italijos uostamiesčio, kasdienybę. Nepaisant to, kelionės į Neapolį yra mėgstamos, nes šis Vezuvijaus pašonėje įsikūręs miestas kažkuo žavi, traukia.

Kada geriausia atvykti priklauso nuo Jūsų

Atostogos Neapolyje įmanomos visus metus, tačiau geriausias laikas labai skiriasi nuo to, ką norite veikti. Jei norite pažinti miestą, tam kuo puikiausiai tiks pavasaris ar ruduo, jei norite pasigrožėti žiemišku Vezuvijumi ar žadate tęsti kelionę užsukant į Alpes – vykite į Neapolį žiemą, tuo tarpu vasaros metu verta atvykti tiems, kurie daugiau laiko žada leisti prie vandens ar jame, nes temperatūra pakyla gana aukštai ir tampa ne itin komfortiška pažintiniam pasivaikščiojimui po miestą.

Turistiniai objektai Neapolyje laukia keliautojų

Neapolio istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, tad tai leidžia suprasti, jog mieste tikrai bus ką pamatyti ir aplankyti. Kelionė į Neapolį bus įdomesnė aplankius Nacionalinį archeologijos muziejų, kuriame nemažai radinių iš ugnikalnių nuniokotų miestų, Capodimonto rūmus, stūksančius ant kalvos ir saugančius italų tapybos šedevrus, Šv. Martyno vienuolyną, kuris veikia nuo XIV a., o pačiame mieste yra ne viena Jūsų dėmesio verta bažnyčia ar gatvelė.

Neapolio virtuvė

Neapolis – picos gimtinė. Būtent iš čia kilo originali pica, kurios sudėtyje buvo tik švieži pomidorai, bazilikas, mocarela ir šiek tiek alyvuogių aliejaus. Jei teko valgyti picą kituose Italijos miestuose, verta paragauti jos Neapolyje – tai visai skirtinga patirtis. Be picos tikrai rasite ir kitokių patiekalų, pavyzdžiui, jūros gėrybių, šviežios žuvies (juk tai pajūrio miestas), daug saldumynų, kurių kilmė siejama su greta esančiomis salomis ar pačiu Neapolio miestu.

Barų Neapolyje netrūksta, tačiau dauguma jų užsidaro tik sutemus. Naktiniai barai ar klubai tampa populiarūs prieš pat vidurnaktį, tačiau reikėtų pasitarti su viešbučio administracija ar vietos informacijos centru, kuriame patartų aktyvesnius, įdomesnius ir saugesnius klubus bei barus, tinkamus turistams.

Į miestą traukiniu arba lėktuvu

Pigūs skrydžiai į Neapolį nėra labai dažnai sutinkami, todėl neretai skrendama į Romą, o iš jos į Neapolį vykstama traukiniu. Greitieji traukiniai tikslą pasiekia tikrai greitai, todėl kelionė neprailgs. Po miestą galima judėti autobusu, tramvajumi, o norintiems pasimėgauti ramybę – verta pasiplaukioti laivu, vykti į pažintinius turus. Atvykę į miestą lėktuvu iš oro uosto centrą gali pasiekti autobusu, kuris už kelionę paims kelis eurus ir nugabens Jus į reikiamą vietą labai greitai.

Festivalių mylėtojų miestas

Neapolyje festivaliai užima svarbią dalį. Liepos – rugpjūčio mėnesiais miesto aktoriai kviečia į pasirodymus netradicinėse erdvėse, rengiamas filmų festivalis, birželį – dar vienas filmų festivalis, pavasarį aktyviai švenčiama išsivadavimo diena, vyksta ypatingai didelė knygų mugė. Picos gerbėjai turėtų įsidėmėti rugsėjo mėnesį – tuo metu Neapolyje vyksta picų festivalis. Žiemą bene geriausia atvykti per Naujuosius metus, tuo metu visame mieste daug renginių. Kada besugalvotumėte atvykti į Neapolį pataikysite į kokią nors šventę, vienos jų garsesnės, kitos daugiau žinomos tik tarp vietinių.