Nepelnytai užmiršta Lisabona

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 27d.

Dažniausiai galvojant apie atostogos Pietų Europoje prieš akis iškyla Ispanijos vaizdai ir ieškoma skrydžių būtent į šios šalies miestus, tuo tarpu kelionė į Lisaboną svarstoma tik labai retais atvejais ir, dažniausiai, tik jau patyrusių keliautojų. Visgi Portugalijos sostinė pamirštama nepelnytai. Ji tikrai verta Jūsų dėmesio.

Smagiausia vasarą

Vasarą atostogos Lisabonoje bus pačios smagiausios. Tai karštas ir sausas metų laikas, tačiau tuo pat metu atsiranda trūkumas – daugybė turistų, užimti viešbučiai, eilės prie lankytinų objektų ir panašūs nesklandumai. Tą jau reikėtų įvertinti patiems. Jei žmonių prisivengiate, pavasaris ir ruduo taip pat puikiai tiks atostogoms. Tik žiemą į Lisaboną nelabai siūloma keliauti dėl žemos temperatūros ir nemažo kritulių kiekio, kurie kartu poilsį padaro ne tokį malonų.

Miesto dalys, bažnyčios ir muziejai

Nors kelionės į Lisaboną metu galima mėgautis ir pajūriu, vertėtų aplankyti ir kitas miesto vietas, vertas Jūsų dėmesio. Siaurų gatvelių Alfama kvartalas suvilios įvairių gėrybių mėgėjus, kuriomis prekiaujama vos ne visur. Restoranų ir nedidelių dirbtuvėlių rasite Bairro Alto kvartalo gatvelėse. Čia yra ir įdomi Sao Roque bažnyčia. Dar daugiau bažnyčių rasite kitose miesto dalyse. Viena iš seniausių – Se katedra.

Muziejų lankytojams siūloma į savo planus įtraukti jūreivystės muziejų (verta nepamiršti, kad jūreivystė Portugalijoje buvo labai stipri), Nacionalinį plytelių muziejų, kuriame saugomos maurų pradėtos gaminti keraminės plytelės, nacionalinį karietų muziejų ar meno gerbėjams idealiai tiksiantį nacionalinį senovės meno muziejų.

Daug mažų restoranų

Lisabonoje įprasta matyti nedidelius restoranėlius, kurių dauguma – šeimos verslas. Jie nėra labai brangūs, tuo tarpu maistas skanus ir įvairus, o aptarnavimas aukšto lygio, nes dirba patys savininkai ar jų šeimos nariai, suinteresuoti restoranėlio klestėjimu. Bene geriausias pasirinkimas – dienos patiekalas, kurį įprasta nurodyti ant lentelės greta durų. Žinoma, galite rasti ir brangių, didelių, labiau turistams skirtų restoranų. Juose ne tik sumokėsite daugiau, bet ir nepatirsite malonios vietinės atmosferos.

Naktinis gyvenimas Lisabonoje labai pagyvina miestą naktimis. Bene geriausia pramogų ieškoti Bairro Alto rajone, kur daugybė barų, dauguma kurių dirba iki 2-3 val. ryto, o šiems užsidarius veiksmas persikelia į naktinius klubus, esančius šalia. Nerandate kelio – sekite daugybę žmonių besileidžiančių nuo kalno, dauguma jų eina tęsti naktinių pramogų.

Skrendam į Lisaboną!

Pigūs skrydžiai į Lisaboną yra labai geras žingsnis pradėti planuoti savo kelionę į Portugalijos sostinę. Iš oro uosto pasiekti miestą paprasčiausia Aerobus autobusu, kuris išvyksta maždaug kas 20 minučių. Tai gana pigus ir patogus būdas pasiekti miestą. Be to, yra net trys maršrutai, tad reikėtų pasirinkti Jums patogiausią.

Po pačią Lisaboną patogu keliauti autobusu ar tramvajumi, taip pat, metro. Taksi paslaugos siūloma naudotis tik skubantiems, nes šis keliavimo būdas nėra pats maloniausias dėl neypatingai kultūringų vairuotojų ir, palyginti, brangus.

Jei Lisabonoje atostogaujate ilgiau nei savaitę – pamąstykite apie galimybę pakeliauti ir šiek tiek už miesto ribų. Tam padės autobusai, traukiniai, o pasiplaukiojimas laivu galbūt įpūs naujų minčių ir padės atsipalaiduoti, pailsėti nuo vaikščiojimo.