Niujorkas – įspūdinga kultūrų įvairovė

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 02d.

Didžiausias ir labiausiai apgyvendintas miestas JAV susikūrė 17 amžiaus viduryje, kada britai perėmė Naująjį Amsterdamą iš olandų rankų ir pervadino jį į Naująjį Jorką arba Niujorką. Bene žinomiausias miestas pasaulyje yra žymus savo plačiu kultūriniu spektru, lankytinomis vietomis ir visų šakų meistriškumą puoselėjančiomis institucijomis.

Geriausias metas keliauti į Niujorką

Atsižvelgiant į orus, Niujorkas yra vienas iš švelniausių orų turinčių miestų. Kelionė į Niujorką bus maloni bene visus metus. Maloniausias oras vyrauja pavasarį ir rudenį, kada mieste šilta, saulėta ir nedrėgna. Žiemos mieste nėra šaltos, tačiau oras ženkliai atvėsta, o vasara temperatūra gerokai įkaista. Kritulių tikimybė yra maždaug vienoda bet kurį metų mėnesį, tad savo kelionės metu galite tikėtis arba švelnaus, gaivinančio lietučio, arba pasakiškai atrodančio snaigių leidimosi iš dangaus. Žinoma, kas jus gali užklupt priklauso nuo metų laiko, kuriuo keliaujate.

Ką verta pamatyti Niujorke?

Atsakyti į šį klausimą yra beveik neįmanoma, nes bene kiekvienas Niujorko kampelis yra tarsi naujas šedevras, kurį išvysite savo kelionės metu. Kelionės į Niujorką metu vertą aplankyti garsųjį „Times Square“, kuriame visą parą išvysite besikeičiančias, garsiąsias reklamas. Laisvės statula – prancūzų dovana JAV plačiai nužvelgia miestą iš įlankos, kurioje galite paplaukioti turistiniais laivais, kuriais galėsite nusigauti ir iki pačios statulos į kurios viršų galima ir užkilti. Centrinis parkas – tai dar vienas architektūrinis fenomenas plytų ir asvalto prigrūstame mieste. Čia be problemų galite tiek pasivaikščioti, tiek pabėgioti, o jeigu nei vienas nei kitas nėra prie širdies – išsinuomokite karietą ir pasivažinėkite. Apsilankykite Brodvėjuje, kuriame gyvuoja pasaulinio garso teatrai, pristatantys – apdovanojimus susižeriančius, pripažinimo sulaukiančius bei muzikos ir šokio pripildytus vaidinimus, kurių niekada nepamiršite. Kinų kvartalas – tai dar neragautos kiniškos virtuvės, įvairiausių gražių smulkmenų bei įdomių, dažnai nesutinkamų, maisto produktų sostinė.

Maistas ir gėrymai

Atostogos Niujorke gali jus nustebinti savo plačiu spektru restoranų, barų, užeigų ir kitokių maitinimo įstaigų, kurių mieste net 24 tūkstančiai. Beveik keikvienoje gatvėje rasite barą, restoraną, kavinę ar bistro pagal jūsų mėgstamą virtuvę ir skonį. Niujorkas sukūrė visai kitokį įvaizdį tokioms nuo seno žinomoms virtuvėms, kaip italų bei kinų. Bet juk tai nenuostabu, Niujorkas – milžiniškas kultūrinis katilas. Vis dėlto, norint surasti kulinarinį fenomeną Niujorke, ilgai ieškoti neprireiks. Beveik ant kiekvieno kampo stovi po mobilų maisto vagonėlį, kuriame galėsite nusipirkti, druska apibarstytą riestainį, dešrainį ar dar kokį nors gatvės gardumyną.

Patogus susisiekimas

Net trys didžiuliai oro uostai yra įsikūrę išoriniuose Niujorko rajonuose, didžiausias iš jų – JFK oro uostas įsikūręs „Queens“ rajone. Geriausia iki oro uosto nukeliauti taksi, tačiau taip pat galima keliauti ir puikiai išvystytu metro tinklu.

Populiariausias kelionės būdas Niujorke – vaikščioti. Mieste vyrauja nuolatiniai kamščiai, tad netgi vietiniai retai įsigyja automobilius, kurie tik skatina pastovų vėlavimą dėl nenumatytų eismo spusčių. Kaip jau buvo minėta aukščiau – miestas turi puikiai išvystytą metro tinklą, kuriuo galima nukeliauti praktiškai bet kur, svarbu, kad kelionės tikslas būtų miesto ribose. Brangiausias, tačiau tuo pačiu ir komfortiškesnis kelaivimo būdas – žymieji, geltonieji Niujorko taksi, kurie nuveš jus bet kur, žinoma, už atitinkamą mokestį.

Skrydžiai į Niujorką

Skrydis į Niujorką galimas tik iš Vilniaus oro uosto. Kelionė iš Vilniaus į Niujorką trunka apie 13 – 14val. Pigūs skrydžiai organizuojami Finnair, Polish Airlines ir kitų aviakampanijų.

Žinodami, kad vienos didžiausių kelionių išlaidų yra lėktuvų bilietai, mes kiekvieną dieną dirbame ieškodami pačių geriausių sandorių, kad Jūs galėtumėte keliauti pigiau. Tad nieko negaiškite ir pradėkite savo kelionę išsirinkdami Jums labiausiai tinkančius aviabiliteus! Visi pigūs skrydžiai į Niujorką.