Nuo visų nutolęs Pertas – Australijos buriuotojų rojus

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 27d.

Ko gero labiausiai nutolęs didmiestis yra Pertas, Australija. Iki artimiausio didesnio miesto yra net 2800 km atstumas (iki Adelaidės), tad kelionės žemės transportu tikrai užtruktų ne vieną dieną. Nepaisant nuošalios vietos, kelionės į Pertą yra mėgstamos turistų, norinčių pamatyti įspūdingą miestą iškilusį už dykumų.

Malonus klimatas

Visus metus kelionė į Pertą bus maloni. Čia beveik visuomet giedras oras, karšti ir sausi vasaros mėnesiai, maloniai šiltos žiemos (temperatūra laikosi apie 15 laipsnių šilumos). Visgi, jei norite mėgautis vandens pramogomis – vykite vasarą.

Yra ką pamatyti

Paplūdimiai – pirmas dalykas, kuris traukia keliautojų dėmesį. Juose apsilankyti tikrai verta, o rasti sau tinkamą nesunku, nes jų beveik 20. Vieni jų skirti maudynėms ir deginimuisi, kituose daugiausiai burlenčių gerbėjų, dar kiti skirti ekstremalių pojūčių mėgėjams, o šeimos paplūdimyje gerai jausis šeimos su vaikais.

Pasivaikščioti po didžiausią mieste Karaliaus parką – puikus laiko leidimo būdas. Tai idealiai prižiūrėtas, išvaizdus ir tikrai dėmesio vertas parkas mieste. Gamtos mėgėjams taip pat turėtų patikti ir Swan slėnis (šiek tiek už miesto) ar Perto saulėlydžių stebėjimas, jūros gyvybei pamatyti – Vakarų Australijos akvariumas.

Nors mieste daug muziejų, įspūdingų dangoraižių ir tarp jų esančių senųjų pastatų, į Pertą vykstama pramogauti. Daugeliui atostogos Perte siejasi tik su vandens pramogomis, kurių čia pilna visur ir visada (ypač vasarą).

Sunku pavalgyti naktinėtojams

Perte gali būti sunku rasti kur pavalgyti vėlyvą vakarą. Dauguma restoranų ir kavinių maistą tiekia tik iki 10 val. vakaro, neišskiriant ir savaitgalių. Visgi sau tinkamą maitinimo įstaigą rasti galima nesunkiai, o dar paprasčiau yra jūros gėrybių mėgėjams.

Tuo tarpu naktinis gyvenimas nėra lygiavertis daugumai kitų Australijos miestų, tačiau jis čia taip pat gyvas ir populiarus. Naktiniuose klubuose groja gyva muzika, savo pasirodymus rengia įvairūs atlikėjai, DJ. Tačiau mėgstantys šėlti iki paryčių gali nustebti, kuomet visas naktinis gyvenimas ima nykti apie 2 valandą nakties.

Tiesioginiai skrydžiai

Į Perto oro uostą galima atvykti tiesiogiai iš kai kurių Europos miestų, pavyzdžiui Londono. Tiesioginis skrydis gana brangus, tad jei Jus labiau domina pigūs skrydžiai į Pertą, pasiruoškite net keliems persėdimams Europoje ir Azijoje. Atvykę į oro uostą miestą galėsite pasiekti taksi arba autobusu. Siūlomos ir privačios „nuo durų iki durų“ paslaugos, jei skubate pasiekti savo viešbutį ir pailsėti po beveik parą trukusio skrydžio. Po patį miestą galima keliauti patogiais autobusais ar traukiniais, kurių tinklas čia platus ir gerai išvystytas. To galėtų pasimokyti ne vienas kitas didmiestis pasaulyje. Be viso to, po miestą kursuoja ir keli nemokami autobusai, kuriais galima pasiekti centrą, Karališkąjį parką ar prieplaukas. Galima naudotis ir taksi, tačiau juos sunku pagauti, gatvėje stabdomi jie tik labai retai stoja, tad reikės pasinaudoti iškvietimu telefonu ar internetu arba nueiti iki artimiausios taksi stovėjimo aikštelės. Pėsčiomis pasivaikščioti taip pat galima, tačiau atstumai mieste nemenki ir visko tikrai nepasieksite vien tik savo kojomis.