Odesa – gražusis Ukrainos kurortas

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 22d.

Odesa turistus traukia nuostabiais paplūdimiais šalia Juodosios jūros ir žavinga europietiška architektūra.

Odesa – miestas Ukrainos pietuose ir stambiausias šalies jūros uostas. Mieste gyvena apie 1 milijoną gyventojų – tai trečias pagal dydį šalies miestas. Daugiausia gyventojų – ukrainiečiai, rusai, bulgarai ir žydai. Pastarųjų kultūros įtaka itin jaučiame mieste ir suteikia jam ypatingą koloritą.

Oras ir kasmetiniai renginiai

Odesos klimatas žemyninis. Žiemos švelnios, gana ilgas pavasaris, vasara ir ruduo ilgi ir šilti. Vidutinė žiemos dienos temperatūra +1.3°C, o vasarą +25.7°C . Juodosios jūros temperatūra šalia Odesos rugpjūtį vidutiniškai siekia +23 °C.

Gegužės mėnesio pabaigoje Odesoje vyksta Nuotakų paradas, kurio metu šimtai merginų pasipuošusių vestuvinėmis suknelėmis užtvindo miesto centrą.

Rugsėjo antrąją Odesa švenčia savo gimtadienį, todėl kelionės į Odesą laiką taip pat verta suplanuoti tuo metu. Šventės dienomis vyksta parodos, koncertai, motociklų paradas, muzikos festivaliai, fejerverkų šou.

Džiazo megėjai pavasarį ir vasarą atras gero džiazo festivalių, o mėgstantys nuotykius bus sužavėti pavasarį vykstančiu kūno meno festivaliu.

Lankytinos Odesos vietos

Atostogos Odesoje ypač turiningos. Be nuostabių paplūdimių, čia gausu dėmesio vertų architektūros paminklų, pastatų, muziejų, restoranų…

Būtina aplankyti Odesos Operos ir Baleto teatrą. Ir pastato išorė, ir vidus sužavi savo elegantiška prabanga, o akustika jame tiesiog unikali. Kita miesto įžimybė – vieni iš gražiausių Europoje Potiomkino laiptai, jungiantys miesto centrą su uostu. Nuo laiptų atsiveria gražus vaizdas į Juodąją jūrą.

Norėdami pajausti tikrą Odesos dvasią, apsilankykite Odesos turguje, o mėgstantiems netikėtumus patiks namas su viena siena. Verta apsilankyti ir ilgiausiuose pasaulyje požeminiuose katakombų tuneliuose, kurių ilgis net 2,500 km.

Odesoje gausu paplūdimių. Populiariausias Arkadijos paplūdimys – čia ne tik graži gamta, bet ir verda smagus naktinis gyvenimas, vyksta diskotekos.

Ką verta paragauti Odesoje?

Kelionė į Odesą neapsieis be tradicinės ukrainietiškos virtuvės degustacijos. Čia verta užsisakyti tradicinės sriubos – barščių, vietinių lašinių, balandėlių, čeburėkų, vareniki (virtinukai su įdaru)bei ukrainietiško aguonų pyrago.

Tradiciniais gėrimais Ukrainoje laikoma gira (kvas), uzvar (kompotas išvirtas iš džiovintų vaisių), kefyras, midus, alus ir degtinė (gorilka) – jų rasite paragauti ir Odesoje.

Populiariausios vietos Odesoje paragauti tradicinio maisto: Kumanets, Ukrainska Lasunka restoranai, „Žariu-pariu“ kavinė.

Susisiekimas Odesoje

Mieste yra Tarptautinis Odesos oro uostas iš kurio centrą pasieksite mini autobusu. Pačiame Odesos centre patogu susisiekti maršrutiniais autobusais, tramvajais, autobusais, troleibusais, funikulieriumi.

Norėdami prabangios ir įspūdingos ekskursijos po Odesą, galite išsinuomoti karietą, pakinkytą žirgais.

Skrydžiai į Odesą

Pigūs skrydžiai į Odesą vykdomi iš Vilniaus ir Kauno oro uostų su persėdimais. Į Odesą skraidina Aeroflot Russian Airlines, Lot, Ukraine International Airlines ir kt. avialinijos.