Olandija – laisvės šalis

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 10d.

Šalis daugelio kontraversiškai priimama dėl savo itin liberalios politikos, kur prostitucija, narkotikai, azartiniai lošimai bei alkoholis – legalu. Kalbame apie Nyderlandų karalystę arba plačiau žinoma, kaip – Olandija. Šalis žinoma dėl savo aukštos politinės moralės, alaus, futbolo bei daugelio kitų, mažiau kitose šalyse uždraustų paslaugų bei produkto propogavimo.

Karalystės gimimas

19 a. pradžioje, po trumpos Napoleono aneksijos, 1815 m. susiformavo Nyderlandų karalystė – apėmusi Belgiją, Liuksemburgą ir, žinoma, Olandiją. Šiandien Olandijoje vyrauja konstitucinė monarchija, šalis priklauso Beniliukso bendrijai, Europos sąjungai. Valstybinė valiuta – euras.

Žemiau jūros lygio

Olandija– šalis, kurios pusė teritorijos stūkso žemiau jūros lygio ir net penktadalis populiacijos turėtų gyventi po vandeniu. Valstybė ribojasi su Belgija bei Vokietija, o jos krantus skalauja šiaurės jūra. Pasigrožėkite nenusakomai gražiu Olandijos kraštovaizdžiu, kurį sudaro iki horizonto nusidriekusios pievos bei paplaukiokite viena iš šalį raižančių upių. O jeigu sugalvosite apsilankyti moderniojo pasaulio nepaliestose šalies vietose – apsilankykite viename iš dvidešimties Nacionalinių parkų.

Metropolio užuomazgos

Atostogos Olandijoje bus praleistos tobulai, jeigu aplankysite pasaulinio garso miestus: karalystės sostinę – Amsterdamą, garsųjį pasaulio uostą – Roterdamą bei Olandijos politikos ir monarchijos sostinę – Hagą ir pasigrožėkite vietinėmis gėrybėmis. Paplaukiokite garsiaisiais Amsterdamo kanalais, o galbūt užsinorėsite aplankyti, o gal ir pasinaudoti raudonųjų žibintų kvartalo paslaugomis. Kelionė į Hagą – parlamento, bei karalienės „namus“. Hagoje pasijusite tikru kosmopolitu, nes joje yra įsikūrusios visos užsienio valstybių ambasados bei Jungtinių Tautų padaliniai.

Paklausykit ir pasigrožėkit

Olandija taip pat yra vienas iš Europos bei pasaulio kultūrinių centrų. Šalyje gyveno ir kūrė tokie menininkai, kaip Vincentas van Gogas, Rembrantas, Jakobas van Reinstalis, kurių darbus galėsite išvysti tiek valstybiniame Olandų muziejuje, tiek Amsterdamo muziejuje. Aplankykite Rembranto namą ir sužinokite, kaip gyveno ir kūrė šis teptuko „virtuozas“. Pasiklausyti Olandijoje taip pat yra ko. Kelionės į Olandiją metu patartina nuvykti į kasmetinį Hagoje vykstantį džiazo festivalį „North Sea Jazz Festival“ laikomu vienu didžiausiu džiazo festivalių pasaulyje. Jeigu norisi pasivaikščioti ar pakeliauti populiariausia šalies transporto priemone – dviračiu, galite šokt ant jo ir riedėt įstabios architektūros namais apsuptomis gatvėmis. Jeigu esate futbolo gerbėjas – nuvykite pasižiūrėti vietinių arba net UEFA Čempionų lygos varžybų. Amsterdamo klubas „AFC Ajax“ yra dažnai Čempionų lygoje besivaržantis klubas. Na, o jeigu jūs esate aštresnių pojūčių mėgėjas galite išmėginti pyragėlius su hašišu ir įsitikinti ar jie iš tiesų yra tokie svaiginančiai skanūs, kaip apie juos kalba.

Paskanaukit

Nuvykę į Olandiją nepamirškite, jog jie turi tradicinius patiekalus, kurių galite be vargo paskanauti. Pradėkite nuo žymiųjų olandiškųjų sūrių – gouda, kuminas, edamas. Nepamirškime fakto, jog Olandija – su jūra besiribojanti valstybė, tad visur galite paskanauti krevečių, austrių, midijų bei įvairių jūrinių žuvų. O galbūt sugalvosite paskanauti Brabantianu, kas tėra paprasta baltos tešlos bandelė su dešrele viduje – primytivu, tačiau olandiška. Taip pat paskanaukite tradicinės olandų sriubos – Snerto – tai tiršta žaliųjų žirnelių sriuba.

Kelionė į Olandiją lėktuvu užtrunka maždaug dvi su puse valandos. Skristi galima iš Vilniaus ir Kauno oro uostų, nors pastarasis gabena tik su persėdimu. Skristi galite tokiomis oro linijomis, kaip Lufthansa, AirBaltic, Air Lituania ir kt. Žinodami, kad vienos didžiausių kelionių išlaidų yra lėktuvų bilietai, mes kiekvieną dieną dirbame ieškodami pačių geriausių sandorių, kad Jūs galėtumėte keliauti pigiau. Tad nieko negaiškite ir pradėkite savo kelionę išsirinkdami Jums labiausiai tinkančius aviabilietus! Visi pigūs skrydžiai į Olandiją.