Paryžius – įsimylėjelių rojus

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 02d.

Įsimylėjelių miestu vadinamas Paryžius turi gausybę atpažįstamų architektūrinių pastatų, gurmanišką virtuvę, madingų boutique parduotuvėlių ir meno lobynų. Tai vienas iš miestų, kurį tiesiog privaloma aplankyti nors kartą gyvenime.

Paryžius – Prancūzijos sostinė ir didžiausias jos miestas, turintis apie  2,2 mln. gyventojų ir pastatytas ant abiejų Senos upės krantų. Šiaurės Prancūzijoje įsikuręs miestas kartu yra ir didžiausias šalies departamentas.

Paryžiuje kalbama prancūzų kalba; didžiąją gyventojų dalį sudaro prancūzai, tačiau mieste nemažai emigrantų, kurie yra sudarę savo bendruomenes.

Pramogos ištisus metus

Paryžiuje vyrauja vidutinių platumų klimatas, kuriam įtaką daro Atlanto vandenynas. Vasaromis vidutinė oro temperatūra siekia +20° C , o žiemą – gali nukristi iki +1° C . Mažiausia tikimybė Paryžiuje pakliūti po lietumi – rugpjūtį, kai tuo tarpu lietingiausias mėnuo – gegužė.

Paryžiuje ištisus metus vyksta daugybė kultūros ir meno festivalių, kurie patiks kultūros renginių ištroškusiems keliautojams: Nacionalinis cirko festivalis (vasarį), Paryžiaus mados savaitė (kovą), Džiazo festivalis (gegužę), Muziejų pavasaris (gegužę) ir daugybė kitų.

Kelionę į Paryžių verta suplanuoti per Naujuosius metus – miestas žiba nuo girliandų, centras tampa milžinišku šurmuliuojančiu vakarėliu, Eifelio bokštas žaižaruoja šviesomis,o miesto dangų papuošia fantastiškai gražūs fejerverkai.

Liepos 14 d. Paryžiuje švenčiama valstybinė Bastilijos diena, kuriuos metu Eliziejaus laukų gatve žingsniuoja paradas, vakare šaudomi vakarėliai, vyksta šokiai ir kitos linksmybės.

Ką aplankyti Paryžiuje?

Vienos dienos kelionės į Paryžių Jums tikrai nepakaks apvaikščioti visas miesto architektūros, muziejų įžymybes ir parkus.

Šiame nuostabiame mieste verta pasigrožėti vaizdingomis panoramomis, kurios geriausiai atsiveria nuo žymiojo Eifelio bokšto, puošniosios Notre Dame katedros ir prie Sacré-Coeur bazilikos esančios apžvalgos aiškštelės.

Pasivaikščiokite žymiausia ir prabangiausia Paryžiaus gatve – Eliziejaus laukais. Čia įsikūrusios žymiausių pasaulio prekių ženklų parduotuvės, prabangūs restoranai ir kavinės. Dėmesio verta ir poilsiui pritaikyta Senos pakrantė bei įspūdingi, savo istorijas turintys tiltai per ją.

Apsilankykite milžiniškame meno lobyne – Luvro muziejuje, o jeigu mėgstate šiuolaikinį meną – nepraleiskite progos pasižvalgyti po Centre Pompidou. Turistus taip pat žavi prabangūs Versalio rūmai, didingoji Triumfo arka, milžiniški Les Invalides rūmai ir Tuileries rūmai su puošniu sodu.

Jeigu norite, kad Jūsų atostogos Paryžiuje įgytų pikantiškumo – aplankykite žymųjį Moulin Rouge kabaretą, o jei ieškote kvapą gniaužiančių akimirkų – Jums įspūdį paliks kraupiosios Paryžiaus katakombos.

Ko paskanauti Paryžiuje?

Kelionė į Paryžių neįsivaizduojama be prancūziškos virtuvės patiekalų degustacijos. Mieste gausybė jaukių kavinukių café (žymiausios Café de Flore, Café de la Paix…) bistro, brasserie bei prabangių restoranų (Le Meurice, L`Astrance ir kt.).

Prie kvapnios café noisette ar café crème kavos puodelio paskanaukite pain au chocolat pyragėlio, sviestinių raguolių croissantcrepes blynelių, spalvingųjų migdolinių macaron. Gurmanams patiks įdarytos sraigės, sūrių įvairovė, platus prancūziškų vynų, šampanų ir konjakų pasirinkimas.

Susisiekimas

Paryžiuje veikia 5 oro uostai. Pagrindiniai iš jų – Charles de Gaulle, Orly ir Beauvais. Iš oro uostų į miesto centrą patogiausia nusigauti autobusais, traukiniais arba taksi.

Pačiame Paryžiuje susisiekimas gerai išvystytas – čia veikia metro tinklas, važinėja autobusai, taksi, galima išsinuomoti dviratį, naktį kursuoja naktiniai autobusai. Jei norite ekskursijos autobusu, pasižvalgykite Balabus autobusų atviru stogu. Taip pat galite pasirinkti kruizą Senos upe ir pamatyti miesto įžymybes kitu kampu.

Skrydžiai į Paryžių

Pigūs skrydžiai į Paryžių dažniausiai vykdomi į Beauvais oro uostą. Tiesioginius skrydžius iš Vilniaus ir Kauno oro uostų vykdo Raynair, Wizzair avialinijos. Skrydžio trukmė apie 2 val. 40 min.