Pietryčių Azijos keliautojų numylėtasis Vietnamas

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 29d.

Hipnotizuojantis Vietnamas siūlo pasimėgauti gamtos grožiu, šiluma, kultūriniais paveldais ir moderniojo gyvenimo stebuklais.

Daugelio šalių įtakos nesužalotasis Vietnamas

Prieš tūkstančius metų Vietnamo teritorijose Hongha deltoje kūrėsi pirmosios žmonių buveinės. Pagal vietnamiečių dar dabar labai gerbiamas legendas, tada čia gyvavo Vanlango karalystė, kurią valdė karaliai drakonai. Po šio laikmečio, amžius čia įstoriją kūrė didelę įtaką Vietnamui turėję kinai, tačiau nuo jų šalis sugebėjo atsiskirti ir trys kilmingos giminės nuo to laiko valdė garbingasias Vietnamo teritorijas. Dar vėliau šalis buvo Prancūzijos bei Japonijos įtakoje, kuri čia paliko neišdildomus vakarietiškos ir rytietiškos kultūros pamatus. Pagaliau 1954 metais, po ilgų nesutarimų bei besitaikymų, Vietnamas gavo ilgai lauktą neprikausomybę ir šiandien jis – socialistinė respublika su valiuta dongu bei didingai išsaugota vietnamiečių kalba.

Ir kalnai, ir žemumos

Vietnamas yra išsidėstęs pietryčių Azijoje, Indokinijos pusiasalio rytuose. Šalis ribojasi su Kinija, Laosu bei Kambodža. Garbusis Vietnamas gali pasigirti ir ribomis su Siamo bei Tonkino įlankomis, o šalies krantus maloniai skalauja Pietų Kinijos jūra. Teritorijos šiaurė puošiasi aukštumomis bei pirmųjų vietnamiečių buveine Hongha delta. Pietų Vietnamą sudaro pakrančių žemumos, Anamo kalnų viršukalnės ir dideli žaliųjų miškų plotai. Kadangi Vietnamo teritorija driekiasi per ne vieną platumą, jo klimatas skirtingose vietose taip pat skiriasi. Žiemos sezonu bendrai šalis džiaugiasi sausuoju laikotarpiu, o vasaros būna pakankamai lietingos. Lyginant, žymiai karščiau visada būna Vietnamo pietuose, o šiauriniai regionai esti šaltesni. Pietuose temperatūra svyruoja mažiau – nuo 21 iki 28 °C per metus. Sezoniniai svyravimai kalnuose, plynaukštėse ir šiauriniuose regionuose ženkliai didesni: čia temperatūra svyruoja nuo 5 °C gruodį ir sausį iki 37 °C liepą ir rugpjūtį.

Įvairiausi miestai

Hanojus – garbioji Vietnamo sostinė, galinti pasiūlyti ir istorinę miesto prabangą, ir naujai kylančius dangoraižius. Pasivaikščiokite 36 gatvelėmis senajame kvartale, paieškokite suvenyrų ir žvilgtelėkite kaip amatininkai dirba pagal savo specialybę. Vietnamas yra pilnas įvairių kaltūrų, o įstabūs gyvenimo papročiai, kuriais vadovaujasi jo 54 etninės grupės gali būti apžiūrėti Etnologijos muziejuje. Unikalusis Hanojaus renginys – vandens lėlių šou pradžiugins visą šeimą. Anksti besikeliantieji gali nukeliauti prie Hoan Kiem ežero ir stebėti vietnamiečius, atliekančius Tai Chi judesius. Miestas Hujė geriausiai žinomas miestas Vietname dėl savo istorinio palikimo. Apsižvalgykite šiame imperijų laikų mieste, įrašytame į UNESCO paveldų sarašą ir atostogos Vietname įgaus dar daugiau žavesio. Hojanas ir Hošminas – miestai priešingybės, turintys vieną bendrą apibūdinimą – įstabumas. Pirmasis – senovinis, kultūrinis miestas, garsėjantis siuvimo amatais ir galimybėmis įsigyti aukščiausios kokybės rankų darbo gaminių. Be to, Hojanas garsėja ir jūros gėrybių gausa, jų turgeliais bei restoranėliais. Hošminas – modernusis miestas, dinamiška komercinė Vietnamo sostinė. Čia verta pamatyti Operą, Le Loi gatvę, Susijungimo rūmus, Noterdamo katedrą ir Karo liekanų muziejų.

Vietnamo pasiūlymai

Kalkmenio uolos, nepakartojamo grožio gamta ir vandens garsų ramybė – tai Holongo įlanka. Nepraleiskite galimybės pasiplaukioti valtele po šias nuostabaus grožio vietas, įsiamžinti prie Raudonosios upės deltos. Vietnamo šiaurinės kalnų virtinės ne tik gniaužia kvapą, bet ir siūlo malonius pasivažinėjimus po šias teritorijas. Pasinaudokite naujai atrestauruotu Viktorijos traukiniu, pasigrožekite vešliais slėniais bei kalnų masyvais arba ryžkitės nepakartojamam kopinėjimui po šiuos kalnus. Visa tai siūlo Sapa regionas. Pasiilgę smėlio, saulės ir jūros turėtų apsilankyti Mui Ne. Jis žymus raudonosiomis bei baltosiomis smėlio kopomis, ekstremalaus vandens sporto atrakcijomis, milžinišku golfo aikštynu ir visa supančiu gamtos grožiu.

Vietnamo skanumynai

Vietnamas garsėja aštriomis sriubomis, įtiksiančiomis visų tipų skoniams. Vakarienės pradžiai siūlomi įvairaus tipo suktinukai iš ryžių tešlos, su gardžiu žuvies bei paprikų padažu arba milžiniškas pasirinkimas ryžių makaronų. Paragaukite jautienos Bo La Lot, keptos batelio lape ir gardintos vietnamietiškais prieskoniais. Po vakarienės išbandykite vietnamietiškos degtinės ir cukranendrių sulčių kokteilio ir Jūsų kelionė į Vietnamą įgaus dar nuostabesnį skonį.

Kelionės Vietname

Vietname galite keliauti autobusais, taksi automobiliais, taksi motociklais ir taip toliau. Pėstieji, arba nusprendę vairuoti patys, turėtų prisiminti, kad vietnamietiškas vairavimo stilius yra ypač neatsargus.

Skrydžiai

Skrydžiai į Vietnamą vyksta iš Vilniaus oro uosto ir užtrunka apie dvi dešimtis valandų, su persėdimais Maskvos, Honkongo, Helsinkio, ar kituose oro uostuose. Pigūs skrydžiai į Vietnamą yra siūlomi Finnair, Aeroflot, Turkish Airlines bei kitų oro linijų.