Pinangas – turistų pamėgta Malaizijos sala

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 28d.

Azijos kraštus pamėgę turistai turėtų nepamiršti Malaizijoje esančios Pinango salos. Jos paplūdimių smėlis traukia ir žavi poilsiautojus. Be to, siekiant pabėgti nuo Lietuvos žiemos šalčių šventes galima praleisti saulėtoje Pinango saloje. Joje apstu istorinių paveldų, kurie reikšmingi šiam kraštui, taip pat plačiau tyrinėjant šios salos istoriją galima pastebėti įvairių kultūrų persipynimus, tokių kaip Malaizijos, Kinijos ir Indijos. Kelionės į Pinangą metu pamatysite salos pažibą – tiltą jungiantis salą su žemynine dalimi. Tai vienas ilgiausių tiltų pasaulyje, kurio ilgis siekia net 13,5 km.

Žiema – pats laikas keliauti į Pinangą

Nuo gruodžio iki sausio Pinange prasideda turizmo sezonas. Šiuo laikotarpiu yra pakankamai sausa ir ne per karšta, todėl galima tiek pasidžiaugti saule, tiek aplankyti vietos įžymybes. Organizuojama daug turų, renginių. Tačiau tuo pačiu susiduriama su dideliu turistų srautu, kas gali apsunkinti viešbučių rezervacijas. Vasario ir kovo mėnesiai taip pat dar populiarūs tarp atostogautojų, tačiau kelionė į Pinangą nebus tokia maloni jei užklups lietus, o ir karštis tampa varginantis. Šiuo laikotarpiu išskirtinai gražus žydras dangus, o tai suteikia galimybę pasidaryti puikių nuotraukų prisiminimui. Nuo gegužės ir lapkričio šlapia ir karšta dėl to turistų būna itin mažai. Tačiau jei norite ramybės, nebijote drėgmės ir karščio – šis laikas Jums gali puikiai tikti.

Turistų traukos objektas – Džordžtaunas

Dažniausiai atostogos Pinange siejamos su salos sostine Džordžtaunu (Georgetown). Čia galima rasti daugybę lankytinų objektų, taip pat mieste geriausiai juntamas Penango gyvenimas, miesto šurmulys. Džordžtaune esanti Armėnų gatvė įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, taigi joje galima rasti įdomių suvenyrų ar tiesiog pasigrožėti šalies kultūra, tuo pačiu paragauti nacionalinių patiekalų ir gėrimų. Pinangas garsėja savo išskirtiniais patiekalais ir jų įvairove. Visoje saloje siūloma paragauti įvairiu patiekalų, todėl tikrai bus nesunku juos surasti. Norintys viską pamatyti iš toliau gali užlipti ant Pinango kalvos, nuo kurios atsiveria didžioji Džordžtauno miesto dalis.

Religijų įvairovė

Norintys atitrūkti nuo miesto šurmulio gali rinktis kiek kitokias pažintines keliones po Pinango salos miestus. Kaip ir daugumoje Azijos šalių, Pinange galima rasti labai daug šventyklų, tačiau gali pasirodyti kiek neįprastas religijų persipynimas. Čia galima rasti budistų ir induistų šventyklas, kurios gali stovėti vos per kelis metrus viena nuo kitos, o apsisukus, dar galima pamatyti ir islamo mečetę. Religijoms šis kraštas labai tolerantiškas ir tuo pačiu sukuria išskirtinį grožį.

Pinango sala atvira kiekvienam

Visai nesvarbu keliaujate vienas ar su šeima, mėgstate šurmulį ar ramybę, Pinango saloje sau patrauklią vietą rasti gali kiekvienas turistas. Galima keliauti į žygius ir tyrinėti džiungles arba tiesiog pažaisti golfą. Naktinio gyvenimo mėgėjai gali rinktis restoranus, barus ar klubus, kuriuose siūlomos įvairios programos neleisiančios nuobodžiauti. Taip pat galima derinti kelionę taip, kad pataikyti į kokį nors renginį. Tai nebus sudėtinga, nes jų čia tikrai netrūksta. Tiesa, daugiausiai tai religinės šventės, tačiau jų metu rengiami karnavalai pritrauks ne vieno poilsiautojo dėmesį, nepriklausomai nuo jo religijos.

Puikiai išvystyta infrastruktūra

Pinango transporto infrastruktūra – pavydėtinai gera. Taip yra dėl daugybės lankytinų objektų ir nuolatos čia viešinčių turistų. Salą galima pasiekti pačiais įvairiausiais būdais: pigūs skrydžiai į Pinangą lėktuvu iš kitų Malaizijos miestų, taksi, laivai ar autobusai iš šiaurės vakarų Malaizijos miestų. Svarbiausia pasirinkti sau priimtiniausią variantą. Taip pat po salą galima keliauti vietiniais autobusais, taksi. O geriausias būdas pažinti miestus – keliauti pėsčiomis.