Podgorica – Juodkalnijos miestas po maža kalva

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 22d.

Visai jaunos valstybės, Juodkalnijos, sostinė Podgorica – puiki kryptis Jūsų atostogoms. Tai nelabai didelis miestas, esantis Ribnicos ir Moračos upių santoje, visai netoli Adrijos jūros pietuose ir šiauriau esančių kalnų slidinėjimo kurortų.

Esate laukiami visus metus

Nors dažniausiai siūloma ieškoti kelionės į Podgoricą galimybių vasaros metu, žiemą taip pat nebus nuobodu. Nors žiemą Podgoricijoje kai kurie viešbučiai užsidaro, vietų nakvynei rasite, o kainos tik dar labiau Jus nudžiugins. Visgi į Juodkalniją žiemą vykstama ne tik susipažinti su sostine, bet ir pasimėgauti žiemos sporto pramogomis šiaurinėje šalies dalyje.

Daug akims malonių vaizdų

Jei daugelyje Europos miestų siūloma lankyti muziejus ir kitas panašias vietas, tai kelionė į Podgoricą gali būti kiek kitokia. Čia daugiau vietų, kurias tiesiog malonu matyti. Tarp jų senasis turkiškas miestas (senamiestis), įspūdingi tiltai per miestą kertančias upes (ko gero didžiausią įspūdį paliks Tūkstantmečio tiltas per Moračos upę), daugybę šalies ir miesto istoriją menančių paminklų. Pasivaikščiojimams puikiai tinka miesto centre esanti pėsčiųjų gatvė (Hercegovačka) ar parkas ant Gorica kalvos. Čia galima surengti ir pikniką (tą mėgsta daugelis vietos gyventojų). Vien kalnai, esantys už miesto palieka didelį įspūdį, sukuria didingą, jaukią atmosferą.

Pavalgyti į miesto centrą

Išalkus verčiausia dairytis restoranų miesto centre. Kitur jų labai mažai, tuo tarpu centrinėje miesto dalyje rasite įvairių: nuo ekonominės klasės iki pakankamai prabangių. Netrūksta ir picerijų, greito maisto užkandinių. Siūloma paragauti vietos mėsainių, jie čia kitokie nei įprasta Lietuvoje ar Vakarų šalyse. Žinoma, populiarių tinklų restoranuose mėsainiai bus įprasti.

Klubai, pubai ir barai Podgoricoje kviečia užeiti, tačiau kai kuriuose groja vietinė liaudies muzika, kuri gali būti neįprasta turistų ausims, tad norėdami pasilinksminti turėtumėte išsiaiškinti, kokia muzika gros Jūsų dėmesį patraukusiame klube. Žvelgiant iš kitos pusės, tai atostogos Podgoricoje, tad kodėl gi nepamėginus kažko naujo, galbūt puikiai praleisti vakarą folklorinėje aplinkoje su vietiniais.

Pigus viešasis transportas

Nors labai pigūs skrydžiai į Podgoricą nėra dažnai sutinkami, po patį miestą galėsite keliauti labai nebrangiai (viešojo transporto kainos mažesnės nei Lietuvoje). Iš oro uosto miestą pasieksite taksi ir autobusu, nors šio tvarkaraštis nėra labai patogus. Vykstantys taksi turėtų su vairuotoju iš anksto sutartį kainą. Kartais skirtumas gali būti net iki dviejų kartų.

Kadangi miestas nėra labai didelis, po jį nesunkiai išsiversite vaikščiodami pėsčiomis. Tačiau esant nedidelėms viešojo transporto ir taksi kainoms (miesto ribose važiuodami taksi turėtumėte neviršyti 5 eurų už kelionę) galima pasinaudoti greitesniu būdu keliauti tarp labiau nutolusių objektų ar lankytinų vietų.

Aktyvus kultūrinis gyvenimas

Podgoricoje gana aktyvus kultūrinis gyvenimas. Vyksta džiazo, klasikinės, elektroninės muzikos festivaliai, daug įvairių renginių siūloma Podgoricos kultūrinėje vasaroje, kuomet dauguma pasirodymų vyksta atvirose erdvėse. Atskiras dėmesys skiriamas vaikų muzikai, kitiems menams. Be reguliarių festivalių gausu ir pavienių koncertų, renginių, kuriuose dalyvauja vietos ir užsienio įžymybės, įvairių sričių menininkai. Turizmo lygis Podgoricijoje auga, tad sulig kiekvienais metais čia atsiranda kažkas naujo, nematyto.