Portas – įdomus Portugalijos miestas kelionėms

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 27d.

Retai kada ieškoma kelionės į Portą, tačiau iš tiesų tai tikrai dėmesio vertas ir įdomus Portugalijos šiaurės vakaruose esantis miestas. Jame puikiai išvystyta pramonė, aukštasis mokslas, transportas, o ir turizmas čia ne pačioje paskutinėje vietoje. Taigi, jei domitės atostogų Portugalijoje galimybėmis – Portas turėtų būti viena iš Jūsų idėjų.

Vasariškas gyvenimas

Kelionė į Portą bus maloniausia vasaros metu. Tuo metu vyrauja puikūs orai, mažai kritulių ir daug saulės, todėl galėsite mėgautis tiek vandenynu, tiek ir pasivaikščiojimu po miestą, pažintimi su senamiesčiu ir lankytinais objektais, architektūros stebuklais. Tiesa, ir kitais metų laikas atvykti čia galima, tik įsivyravus žiemai gali būti mažiau veiklos, o ir oras tampa permainingas, ne itin malonus pažinčiai su miestu.

Neatrastas, tačiau nepaprastas

Nors Porto miestas ir nėra atrastas kaip turizmo lobis Europoje, palaipsniui ši klaida taisoma ir vis daugiau vietų tampa pritaikomos turizmui, atskleidžiamos svečiams. Atvykusiems pirmiausia būtina aplankyti Ribeira – miesto dalį palei upę. Tai kartu gali būti puikia vieta pradėti pažintį su UNESCO Pasaulio paveldo sąraše esančia senąja miesto dalimi. Siūloma apsilankyti Mercado do Bolhao turguje, kuriame prekiaujama vaisiais, daržovėmis, mėsa ir žuvimi. Apsilankę lieka sužavėti. Sporto gerbėjams rekomenduojamas FC Porto muziejus, kuriama kaupiama daugiau nei 120 metų vieno iš sėkmingiausių Europos futbolo klubų istorija.

Visgi geriausiai miestą pažinsite vaikščiodami po jį savarankiškai ir sekdami įvairiais gaires, užsukdami į vieną ar kitą muziejų, pabendraudami su vietos gyventojais, kurių galite sutikti įvairiausiose vietose. Taip pat galite pasinaudoti kelionių vadovais, organizuojamais turais.

Porte vieni geriausiu restoranų Portugalijoje

Atvykę į Portą būtinai pasimėgaukite vienais geriausių Portugalijos restoranų. Dauguma jų yra Matosinhos rajone, šalia jūrų uosto ir paplūdimio. Jei mėgstate žuvį – jos paragauti privalu, nes čia ji šviežia ir ypatingai skaniai paruošta, o ir pasirinkimas gali maloniai nustebinti. Daug ovacijų sulaukia ir Francesinha – specialus sumuštinis.

Porto mieste netrūksta vyno daryklų, todėl atostogos Porte be vietinio vyno nebus pilnai įgyvendintas tikslas. Paragauti vyno galima daugelyje restoranų ar barų, naktiniuose klubuose, diskotekose. Pastarųjų mieste tiek, kad patenkins net ir labai išrankių keliautojų norus ir poreikius, o šėlti galima iki paryčių. Porto vieno siūloma parsivežti ir į namus, vietoje jis kur kas pigesnis nei Lietuvoje, o tikri ekspertai teigia, kad ir skanesnis.

Skrydžių daugėja

Pigūs skrydžiai į Portą dar nėra labai įprasti, tačiau sulig kiekvienais metais jų daugėja, nes stengiamasi Portą paversti patrauklesniu turistams. Į šį miestą skrenda lėktuvai ne tik iš Europos, bet ir JAV miestų. Tuo tarpu atvykus į oro uostą miestą pasiekti nesunku – kursuoja specialūs oro uosto autobusai, pavėžėsiantys iki miesto centro maždaug 5 kartus pigiau nei taksi.

Iš tokių miestų kaip Paryžius ar Madridas, Porte galite pasiekti ir traukiniu, jei Jums taip patogiau. Po miestą galite laisvai judėti naudodamiesi metro tinklu ar autobusais. Susisiekimas mieste gana patogus, todėl jei niekur neskubate ar nereikia nukakti į sudėtingiau pasiekiamas vietas, viešojo transporto Jums pilnai pakaks.