Puerto Princesa – gražioji Palawan salos sostinė

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 08d.

Palawan saloje esantis Puerto Princesa miestas – turistų traukos objektas. Šio miesto koziris – kelis kartus pelnytas švariausio ir žaliausio Filipinų miesto titulas, kurį puikiai papildo gausybė pramogų paplūdimiuose bei laukinės gamtos rezervatas. Gamtos mylėtojams tai tikras rojus.

Filipinai – drėgna vietovė, išvenkite to!

Filipinuose dažnai lyja, todėl geriausia kelionė į Puerto Princesą Jums bus nuo lapkričio iki birželio. Tuo metu vyrauja gerokai sausesni orai, o paplūdimių mieste tai tikrai aktualu, ypač jei vienas iš Jūsų tikslų yra pasimėgauti balto smėlio paplūdimiais ir saulės voniomis.

Požeminė upė ir Honda įlanka

Du dalykai, kurių negalima praleisti kelionės į Puerto Princesą metu: Honda įlanka ir ilgiausia pasaulyje povandeninė upė. Į pastarąją kviečiama leistis pripučiamais laiveliais, kuriais kelionė užtruks maždaug pusantros valandos. Tuo tarpu norintiems pasimėgauti nuostabiais paplūdimiais, plaukiojimu ar vamzdeliniu nardymu – būtina aplankyti Honda įlanką.

Be šių dviejų įspūdingų vietų siūloma skirti laiko keliems saloje esantiems muziejams, išmėginti nardymą, kurio metu galima pamatyti įvairių egzotinių žuvų ar net vėžlių. Mėgstantiems pasivaikščioti – Irawan ekologijos parkas.

Restoranai ir kavinės – patogi pietų galimybė

Papietauti mieste nebus didelė problema, nes čia veikia nemažai kavinių, kuriose vietos maistas, užsienio virtuvė, greitas maistas. Net ir paplūdimiuose yra maitinimo vietų, o kai kurie restoranai siūlo ypač gero skonio kavos gėrimus ar kokteilius, kurie padės atsigaivinti esant aukštai oro temperatūrai ar po ilgesnių kelionių, turų į lankytinas vietas.

Tik valandos skrydis iš Manilos

Tiesioginiai ar pigūs skrydžiai į Puerto Princesą iš Europos nesiūlomi, todėl teks persėsti Maniloje ar kitame didesniame Filipinų mieste. Keli skrydžiai taip pat siūlomi ir iš poros Malaizijos miestų. Pats oro uostas yra nedidelis, todėl atvykti labai anksti prieš skrydį nėra prasmės. Visi šie skrydžiai trunka labai nedaug (nuo valandos iki poros), nes Puerto Princesa nėra labai nutolusi nuo kitų salų ar šiaurinės Malaizijos dalies.

Po miestą patogu keliauti triračiais, kurie dirba panašiai kaip taksi, tačiau gali nesutikti Jūsų vežti didelių atstumų. Po patį miestą galima vaikščioti pėsčiomis, tačiau reikia būti ypač budriems, vairavimo kultūra čia kur kas prastesnė nei Lietuvoje ar Vakarų Europos šalyse, tad tikėtis, kad automobilis ar triratis Jus praleis – naivu.

Puiki atostogų kryptis

Atostogos Puerto Princesa – labai geras Jūsų pasirinkimas jei norite pakankamai ramaus poilsio švarioje aplinkoje, tyrame ore. Nepaisant ekologijos, Puerto Princesa mieste yra visa reikiama infrastruktūra, netrūksta viešbučių, restoranų ir veiklos, kuri įprasta turistams, tad būdami arti gamtos tuo pačiu nenutolsite nuo civilizacijos. Jei į Puerto Princesą skrisite per Manilą, skirkite laiko ir šiam miestui, taip pamatysite ganėtinai skirtingus tos pačios šalies miestus, geriau pažinsite Filipinų kultūrą ir patirsite daugiau smagių akimirkų, parsivešite didesnį nuotykių ir emocijų bagažą, ką jau kalbėti apie fotografijas, be kurių neapsieina jokia šiuolaikinė kelionė.