Puketas – didysis Tailando perlas

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 28d.

Didžiausia Tailandui priklausanti sala – Puketas. Tai gana gerai žinoma turizmo kryptis, kurią renkasi įvairių regionų keliautojai, ne išimtis ir turistai iš Lietuvos. Kelionės į Puketą metu ne tik galima mėgautis Tailando paplūdimiais, bet ir turtinga šalies istorija, įdomia kultūra.

Naujus metus pradėkite atostogomis

Sutikę naujuosius metus kraukitės lagaminus – Jūsų laukia idealiausias laikas Pukete. Gruodį – kovą kelionė į Puketą bus komfortiškiausia. Saloje tuo metu bus pakankamai šilta, bet ne per karšta, o ir lietingų dienų tuomet gana nedaug. Taigi, po žiemos švenčių nuo šalčio ir sniego skubėkite atsipūsti Pukete.

Džiunglės, paplūdimiai ir jūriniai vėžliai

Puketo salą sudaro ne tik vietinių ir turistų pamėgti paplūdimiai, bet kartu ir džiunglės, kalnai, o aplink salą dar ir visa galybė mažesnių salelių, priklausančių Puketo provincijai. Jūriniai vėžliai kartą metuose išlipa padėti kiaušinių, o nuostabūs kriokliai atima žadą, ypač esant lietingoms dienoms. Norintys pamatyti religinę Puketo pusę turėtų nuvykti iki Chalong šventyklos, muziejų gerbėjams siūloma aplankyti nacionalinį regiono muziejų Thalang ar muziejų, kuriame vaizduojamas įspūdingas 3D menas. Tuo tarpu gamtos mylėtojams pasirinkimas įspūdingas: be jau minėtų krioklių siūloma užsukti į akvariumą, kur daugybė žuvų, taip pat daug gerų atsiliepimų sulaukia drugelių sodas ar safariai po apylinkes. Atostogos Pukete bus kur kas įspūdingesnės jei nersite po vandeniu. Visai greta krantų auga koraliniai rifai, smaragdinis vanduo suteikia galimybę mėgautis nardymu be jokių trukdžių. Pabėgdami iš salos su kanojomis pasieksite Phi Phi salą, kurią įsimylėsite iš pirmo žvilgsnio.

Įtiks kiekvieno skoniui

Virtuvė Pukete labai įvairi. Čia rasite ne tik įprasto tajų maisto, bet ir itališkos, prancūziškos ar amerikietiškos virtuvės patiekalų. Anakardžio riešutai ir ananasai Pukete auga ištisus metus, todėl jie siūlomi įvairiomis formomis ir beveik visur, kur tik tai įmanoma. Jei mėgstate – pasinaudokite proga paragauti!

Naktinis gyvenimas neprilygsta Pattaya, tačiau yra iš karto po jos, pagal Tailando standartus, tad nusivilti neteks. Pasirinkimo įvairovė puiki: go-go barai, aludės, disko barai, naktiniai klubai, gyvo garso koncertai ir t. t.

Tarptautinis oro uostas

Pukete yra tarptautinis oro uostas, tad pigūs skrydžiai į Puketą vykdomi ne tik iš kitų Tailando vietų, bet ir iš Kinijos, Australijos, Korėjos ir net Didžiosios Britanijos bei Šveicarijos. Tiesa, pastarieji nėra labai pigūs, tačiau patogūs europiečiams. Pasiekti Puketą galimą ne tik lėktuvu, bet ir autobusu iš žemyninės dalies ar kruiziniu laivu, kuris plaukia iš Singapūro.

Po pačią salą patogu keliauti taksi, „tuktukais“, autobusu. Jei maršrutai nėra tolimi, galima pasinaudoti dviračiais, kuriuos nesunkiai išsinuomosite įvairiuose miestuose. Dar viena galimybė – automobilio nuoma, tačiau ji siūloma tik tiems, kurie žada daug keliauti po salą savarankiškai ar salą nori pasiekti iš žemyninės dalies nesinaudodami viešuoju transportu.