Rijeka – laisvasis Kroatijos uostas

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 22d.

Šalia Istrijos pusiasalio įsikūręs Rijekos uostamiestis alsuoja nuotykių dvasia. Kroatijos miestas, nuo seno turėjęs laisvojo uosto statusą, jūreivišką nuotaiką perkėlė ir į savo gatves. Čia vyksta patys smagiausi ir didžiausi šalies festivaliai, galvą svaigina Itališko stiliaus architektūra, saulės voniomis lepinamasi nesibaigiančiuose Adrijos jūros paplūdimiuose ir naktimis ūžia siautulingas gyvenimas.

Festivalis

Kelionė į Rijeką puikus žiemos atostogų pasirinkimas. Net du žiemos mėnesius, sausį ir vasarį, miestą kaitina vykstantis tradicinis Rijeka festivalis (Riječki karnaval). Čia susipina venecijiečių, austrų rengiamų karnavalų ir slavų mitologinės tradicijos, kurios kartu sukuria neparkartojamą šventę! Ji prasideda, kai miesto meras išrinktajai Karnavalo karalienei įteikia miesto raktus. Tuomet mieste pradeda šurmuliuoti įvairiausi renginiai, koncertai, vakarėliai bei parodos. Viso festivalio kulminacija- Didysis paradas, kurio metu į gatves išeina tūkstančiai kaukėmis pasipuošusių miestelėnų ir miesto svečių, kartu kuriančių įspūdingą šventę Rijekoje!

Paplūdimiai

Viduržemio jūros klimato dėka maudimosi sezonas Rijekoje prasideda pavasarį ir tęsiasi iki velyvojo rudens. Pagrindiniai miesto paplūdimiai, Ploče ir Konstanj yra įvertinti „Mėlynųjų vėliavų“ apdovanojimu už savo poilsio dalies bei vandens švarą ir kokybę. Visgi, didelė paplūdimių gausybė, didelių ir triukšmingų, mažų ir atskirtų, smėlėtų, uolėtų, paslėptų nuo pasaulio, atitiks kiekvieno poilsiautojo lūkesčius. Rijekos paplūdimiai nusėti įspūdingų uolų. Kiek anksčiau ryte atėję poilsiautojai gali patogiai įsikurti ant įšilusių akmeninių salelių nesistumdydami tarp daugybės poilsiautojų. Vanduo čia toks skaidrus lyg krištolas, kad matyti ne tik visos praplaukiančios žuvelės, bet ir visi dugno akmenėliai, po kuriuos ropinėja jūrų ežiai, ramesnės vietelės ieško jūrų žvaigždės. Atostogos Rijekoje puikus pasirinkimas kokybiško poilsio paplūdimiuose išsiilgusiems turistams.

Naktinis miesto gyvenimas

Rijeka yra Kroatijos naktinio pajūrio gyvenimo sostinė. Įdomiausia, kad naktinis šėlsmas itin pagyvėja rudenį, kai nemaža dalis gyventojų sugrįžta į mokslus ar darbus. Rijeka po truputį keičia savo veiksmo vietą nuo paplūdimių į uždarus klubus bei barus.

Kultūriniai objektai

Romėnų valdymo metu miestas vadintas Tarsatica, šis pavadinimas išlikęs ant didelio kalno, pilies griuvėsių vietoje, nuo kurios atsiveria puiki panorama į miesto ir jo apylinkių vaizdinį. Taip pat romėnus mena ir senovėje buvę miesto vartai, Romėnų arka. Dabar Rijeką itin puošia ir miesto Rotušė, buvęs Augustinų vienuolynas ir barokinė Šv. Vito katedra. Teisingumo rūmuose galima aplankyti Jūreivystės ir istorijos muziejų.

Geltonasis miesto bokštas yra vienas iš senųjų architektūrinių miesto paminklų. Iš pradžių tai buvo vartai skiriantys uostą ir miestą, bet Habsburgų imperijos laikais ginybinių vartų nereikėjo ir bokštas tapo barokiniu bokštu-laikrodžiu. Jau daugiau nei 140 metų tas pats laikrodis visam miestui praneša esamą laiką.

Modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus, kad ir ne didelis, bet visad siūlantis absurdiškas, simboliškas ar idėjines parodas, subtiliai papildančias šiuolaikinio žmogaus gyvenimo perspektyvą. Taip pat verta aplankyti Rijekos gamtos istorijos muziejų, kuriame daugiau dėmesio skiriama botanikos sodui bei vandens gyvūnams.

Susisiekimas

Rijekos geografinė padėtis yra labai palanki tolimesnėms kelionėms. Iš Adrijos uosto labai populiaru keltis į šimtus Kroatijos salelių, Veneciją, Triestą. Magistraliniai keliai jungia su kitais Kroatijos kampeliais, tad patogu judėti autobusais ar automobiliais. Taip pat mieste yra svarbus geležinkelių mazgas. Tad iš Rijeko lengva pajudėti traukiniu bet kuria kryptimi.

Pigūs skrydžiai į Rijeką

Net kelios kompanijos siūlo netiesioginius skrydžius į Rijeką, tad norint rasti patogiausius bei pigiausius skrydžių variantus, naudokitės Greitai.lt svetainės skrydžių paieškos galimybe. Raskite sau tinkamus skrydžius ir puikiai praleiskite laiką Rijekoje!