Rio de Žaneiras – karštasis Brazilijos didmiestis

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 04d.

Didelė dalis žmonių, išgirdę apie saulėtąjį Rio de Janeiro iš karto pagalvoja apie karnavalą, kuris pritraukia milijonus žmonių. Nors tai tikrai puikus ir svarbus renginys, kelionė į Rio de Žaneirą verta dėmesio ne tik karnavalo metu. Ant Atlanto vandenyno kranto įsikūręs Brazilijos didmiestis apsuptas miškų ir paplūdimių, o pačiame mieste ir aplink jį – visa galybė lankytinų objektų, kuriuos tiesiog privalu pamatyti savo gyvenime.

Šilta visus metus

Tropinis klimatas suteikia galimybę kelionės į Rio de Žaneirą metu, nesvarbu, ji planuojama sausi ar gegužę, mėgautis šiltu oru. Tiesa, vietinės vasaros metu (gruodį – kovą) temperatūra gali pakilti net iki 45 laipsnių karščio, tad jei nepakeliate tokios temperatūros – rinkinės kelionėms lietuvišką rudenį – rugsėjį ar gretimus mėnesius. Visgi drėgmės greičiausiai nepavyks išvengti – tik nuo gegužės iki rugsėjo jos kiek mažiau, nes beveik visą dieną šviečia saulė. Nepaisant orų, labiausiai rekomenduojama atvykti karnavalų sezono metu – vasarį ar kovą, priklausomai nuo metų.

Nuo paplūdimių iki muziejų

Atostogos Rio de Žaneire ir paplūdimiai – neatskiriamas junginys. Tikėtina, kad juose praleisite nemažai laiko, ypač jei lepins ne tik šiluma, bet ir saulė. Visgi ir be jų yra ką veikti. Bene žinomiausia vieta – Kristaus Atpirkėjo statula, kuri žvelgia į miestą nuo Korkovado kalno. Nemažai turistų dėmesio pritraukia ir kitos kalvos bei kalnai, nes tai puiki galimybė pasižvalgyti iš didelio aukščio. Gamtos mylėtojams būtina aplankyti Tijuca nacionalinį parką, o norintys geriau pažinti Brazilijos ir Rio de Žaneiro istoriją turėtų užeiti į Nacionalinį istorijos muziejų, esantį miesto centre.

Gausu maitinimo įstaigų

Rio de Žaneire maitinimo įstaigų tikrai užtektinai. Dauguma siūlo švedišką stalą, kuomet sumokėjus fiksuotą mokestį galima mėgautis maistu neribotai. Taip pat, mokestį pagal lėkštės svorį. Tokios maitinimo įstaigos leidžia pasimėgauti skirtingais patiekalais, išmėginti brazilišką ir kitų šalių virtuvę.

Esant karštam orui norisi atsigaivinti. Rio de Žaneiro gatvėse apstu sulčių barų, kuriuose siūlomos šviežios sultys iš pačių įvairiausių vaisių, apie kurių sultis galbūt net nėra tekę girdėti. Šį atsigaivinimo būdą išmėginti tikrai vertėtų. Norintiems vietinių tauriųjų gėrimų – Caipirinha – iš cukranendrių sulčių pagamintas alkoholinis gėrimas su laimu, cukrumi ir ledukais.

Po Rio – ne tik taksi

Pats pigiausias būdas keliauti po Rio – pėsčiomis. Visgi miestas nemažas, todėl ne visus objektus norėsis pasiekti savo kojomis. Į pagalbą siūloma pasitelkti taksi, tačiau jei Jūsų kelionės tikslas yra prie metro ar autobuso linijos – naudokitės šia transporto rūšimi, tai leis nemenkai sutaupyti.

Į patį Rio de Žaneirą nesunku atvykti lėktuvu. Skrydžiai yra galimi kone iš kiekvieno Brazilijos miesto, o jei vykstate iš Europos – gausus oro uostų ir aviakompanijų būrys siūlo tiesioginius skrydžius į šį Brazilijos perlą. Deja, tiesioginiai pigūs skrydžiai į Rio de Žaneirą iš Lietuvos nevykdomi, tačiau vos su vienu persėdimu per kiek mažiau nei parą pasieksite saulėtąjį ir šiltąjį Rio.

Festivalio sezonas

Kuomet Rio de Žaneiro gatves užplūsta 2 milijonai ir dar daugiau žmonių pasidaro aišku – prasidėjo festivalio sezonas. Festivalis įprastai vyksta vasario mėnesį ir trunką visą savaitę. Ši ilgametė tradicija į gatves sukviečia aukščiausio lygio sambos specialistus, mokytojus ir šokėjus, tad pažiūrėti tikrai yra ką.