Roterdamas – uostas, vertas milijono

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 29d.

Vartai į Europą atsiveria čia, viename svarbiausių Olandijos miestų, Roterdame. Vienas svarbiausių Europoje uostų šiam miestui suteikia galimybę būti didelės traptautinės prekybos centru, būti nuolat gyvu ir judriu prekybos ir pramonės centru. Dabar vien tik Roterdamo uoste dirba apie 90 000 žmonių, o nafta, geležies rūda ir grūdai yra svarbiausios prekybos grandys.

Gyvenimas Roterdame

Roterdame gyvena apie pusė milijono gyventojų, jis įsikūręs Olandijos pietų provincijoje. Tiesa, dabar šis svarbus prekybos centras, išaugo iš visai nedidelės gyvenvietės, apie XIV a. Per Antrąjį pasaulinį karą šis miestas buvo visiškai sugriautas, todėl atstatytas primena modernų ir madingą didmiestį. Daugelis čia apsilankiusių teigė, jog Roterdamas puikiai tinka turistams, jame lengva orientuotis ir visai nesunku surasti sau tinkamą vietą. Tinkamą laiką jį aplankyti taip pat rinktis galima atsižvelgiant į mėgstamą temperatūrą, čia būdingos pakankamai šiltos žiemos ir vėsios vasaros.

Įvairovė ir gausa

Kelionė į Roterdamą tikrai patiks tiems, kurie laukia įspūdžių, nesibaigiančių pramogų ir linksmybių. Festivaliais garsėjantis Roterdamas gali pasiūlyti šokių paradą Fit for Free, taip pat diazo festivalį North See, galima gėrėtis ir vykstančiais sporto festivaliais. Šiame mieste gyvena daug studentų, todėl naktinis gyvenimas aktyvus, turtingas ir linksmas. Apie roterdamiečių virtuvę galima pasakyti tą patį – čia gausybė įdomiausių patiekalų – nuo prancūzų virtuvės iki pačių egzotiškiausių ir aštriausių patiekalų.

Jis vienintelis toks

Roterdamo miestas yra vienintelis toks, kuriame sukonstruotas pats aukščiausias Nyderlandų statinys. 185 metrų aukščio statinys Euromast yra Roterdamo simbolis ir pasididžiavimas, prilygstantis Paryžiaus Eifelio bokštui. O visai netoli Roterdamo yra įspūdingas ir originalus Rooverto forto tiltas, esantis tiesiog vandenyje. Tai impregnuotos medienos tiltas, sukonstruotas ne virš vandens kaip įprasta, o pačiame vandenyje. „Dutch Design Awards 2011“ apdovanojimų festivalyje šio tilto autoriai tapo jo finalininkais, o pats statinys, pavadinimu „Mozės tiltas“, pripažintas geriausiu metų statiniu Olandijoje. Todėl jeigu norisi pabūti išskirtiniame modernumo ir naujovių sūkuryje, atostogos Roterdame bus tikrai nepamirštamos ir įkvėpiančios.

Mokomasi atsakingai

Nepaisant to, kad Roterdame netrūksta linksmybių ir naktinio gyvenimo šurmulio, vis tik čia gausu pažangių mokymosi įstaigų ir tyrimo centrų. Šis miestas savo prieglobstyje laiko Meno akademiją, Nyderlandų karališkąją gamtos mokslų istorijos draugiją, taip pat Nacionalinį navigacijos ir laivų statybos institutą. Pakankamai žinoma ir garsi yra Roterdamo taikomųjų mokslų universiteto tarptautinė verslo mokykla (University of Applied Sciences), siūlanti platų pasirinkimą verslo, vadybos srityse.

Keliauti verta

Kelionės į Roterdamą dabar gali nudžiuginti kiekvieną, norintį praleisti laisvą laikia šiame inovacijų mieste. Galima pasirinkti tokių aviakompanijų kaip „Wizzair“ ar „Ryanair“ teikiamas paslaugas, taupyti savo laiką ir pinigus, nes pigūs skrydžiai į Roterdamą dabar prieinami kiekvienam. Roterdamo Hague oro uostas yra nutoęs tik 6 km nuo miesto centro, todėl jį lengvai bus galima pasiekti nuolat reisuojančiu autobusu vos per 20 minučių.