Rumunija – kvapą gniaužiantys Balkanų kalnai

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 10d.

Kraugerio grafo Drakulos gimtinė, apipinta mitais ir legendomis. Apsilankykite išskirtiniu bei turtingu gamtovaizdžiu ir kultūra pasižyminčioje valstybėje, kurios krantus skalauja Juodoji jūra ir kurioje kunigaikštis Vytautas kadaise girdė savo žirgą. Keliaukite į Rumuniją ir galbūt jums pavyks numalšinti savo kelionių troškulį atrandant kažką naujo ir neįprasto.

Istorija

Dabartinė Rumunija susikūrė iš trijų ankščiau gyvavusių kunigaikštysčių: Valakijos, Moldovos ir Transilvanijos. Vėliau Valakija ir Moldova pateko į Osmanų Imperijos gniaužtus, o Transilvanija į Vengrijos įtaką. Moderni Rumunija susikūrė 1859 m. susijungus Moldovai ir Valakijai, o po Pirmojo Pasaulinio karo prie jos prisijungė ir Transilvaniją. Po Antrojo Pasaulinio karo Rumunija tapo Tarybų Sąjungos įtakos zonoje esančia valstybe. Šiandien Rumunija – laisva nepriklausoma valstybė, kurioje vyrauja parlamentinė santvarka. Atsiskaityti Rumunijoje galite Naująja Rumunijos lėja.

Geografija

Atostogos Rumunijoje – tai pasibūvimas vienoje kalnuočiausių pasaulio valstybių, kur du trečdalius valstybės sudaro kalnai ir jų masyvai. Paslidinėkite ant aukščiausio Rumunijos kalno – Moldoviano, pasivaikščiokite po Transilvanijos plynaukštę bei paplaukiokite po Dunojų. Nuvykite prie šalies rytuose telkšančios Juodosios jūros. Gali pasirodyti, jog kalnuotoje šalyje temperatūra yra žemesnė, tačiau tai netiesa. Vasaros Rumunijoje šiltos ir saulėtos tad atostogos laukia iš tiesų šaunios.

Miestai

Kelionės į Rumuniją metu nepamirškite aplankyti valstybės sostinės – Bukarešto, kuris yra valstybės politinė, ekonominė ir kultūrinė sostinė. Be Bukarešto vertėtų aplankyti ir kitus didžiuosius Rumunijos miestus, tokius kaip: Konstanca – 600 m. prieš mūsų erą įkurtas uostamiestis, kuriame raiste daugybę vietų turiningai praleisti atostogas. Klužas-Napoka taip pat vertas dėmesio, nes tai yra svarbus Transilvanijos pramonės, istorijos ir kultūros centras.

Pramogos/ Kultūra

Rumunija turi kuo nustebinti kiekvieną jos lankytoją. Tad nenuostabu, jog, jeigu važiuojate į Rumuniją pasisemti kultūros ir taip praplėsti savo akiratį, be abejonės surasite ką apžiūrė ar nuveikti. Pirmiausiai galite aplankyti Bukarešte stūksančią Triumfo arką, palyginkite ją su Paryžiaus. Taip pat užsukite į Nacionalinį Rumunijos meno muzieju, o jeigu norite kažko tikrai išskirtinio, aplankykite žymaus rumunų meno kolekcionieriaus – Zambaciano muziejų, kuriame iškabinta neįkainojama meno kolekcija, kurioje išvysite ne tik žymiausių Rumunijos menininkų darbų, bet ir dailės klasikų: Paulo Sezano, Pablo Picaso, Henrio Matiso darbus. Kelionė į Rumuniją gali tapti puikiu pretekstu aplankyti kasmetinį Tarptautinį Operos festivalį, kuriame susirenka garsiausi pasaulio orkestrai ir trupės. Reikėtų nepamiršti apsilankyti ir Sibiu mieste, kuris 2007 metais buvo išrinktas Europos kultūros sostine, todėl kultūrinių renginių ten tikrai nestinga. Na, o jeigu esate kino mėgėjas – aplankykite vieną iš garsiųjų Rumunijos kino festivalių, kurie yra sulaukę pasaulinio pripažinimo, o festivalio laureatai pelnytai vadinami vienais geriausių Europos metų filmų. Tai „TIFF“ ir „Anonimul“ festivaliai.

Virtuvė

Galbūt to net ir neįtariate, tačiau rumunų virtuvė yra paplitusi taip plačiai, jog dažnai net nesuprantame, jog kimšdami papriką iš tiesų gaminame tradicinį rumunišką patiekalą. Taigi, rumunai labai mėgsta kimšti daržoves. Jie kemša jas bet kuo: mėsa, žuvimi arba net tomis pačiomis daržovėmis, tiesa – maltomis ar smulkiai pjaustytomis. Rumunų kebabas panašesnis į mūsų šašliką, tiesiog tarp mėsos gabaliukų ant iešmo yra užmaunamos įvairios daržovės ir vaisiai. Rumunijoje taip pat rasite begalę sriubų receptų. Rumunai mėgsta sriubas ir atrodo jiems nesvarbu iš ko jos, svarbu, kad būtų skystis ir daug ingridientų, tokių kaip: daržovės, bulvės, mėsa, žuvis ir t.t.

Kelionė lėktuvu

Kelionė į Rumuniją lėktuvu užtrunka maždaug tris su puse valandos ir reikalauja vieno persėdimo. Skristi galima iš Vilniaus ir Kauno oro uostų, nors pastarasis gabena tik su persėdimu. Skristi galite tokiomis oro linijomis, kaip Polish Airlines, WizzAir ir kt. Žinodami, kad vienos didžiausių kelionių išlaidų yra lėktuvų bilietai, mes kiekvieną dieną dirbame ieškodami pačių geriausių sandorių, kad Jūs galėtumėte keliauti pigiau. Tad nieko negaiškite ir pradėkite savo kelionę išsirinkdami Jums labiausiai tinkančius aviabilietus! Visi pigūs skrydžiai į Rumuniją.