San Paulas (Sao Paulo) – naktinis gyvenimas, kultūros paveldas bei nuostabus maistas

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 04d.

Kuomet pakrypsta diskusijos apie poilsį Brazilijoje, dažniausiai įsivaizduojamas Rio de Janeiro, tačiau nereikėtų nuvertinti kelionės į San Paulą – miestą, kuris gali nustelbti daugelį kitų šalies miestų savo kultūrine veikla, naktiniu gyvenimu bei pasaulinio lygio virtuve, kurią sukurti padėjo didelės įvairių tautų bendruomenės.

Šilta, tačiau drėgna

Nors San Paulas yra labai šilto klimato zonoje, čia daug drėgmės. Ištisus metus laikosi apie 80 proc. siekiantis drėgmingumas, tad atvykstant bet kuriuo metų laiku vertėtų pasirūpinti skėčiais. Kadangi geriausiu laiku atvykti į San Paulą laikomas rugsėjis, pernelyg daug lietaus nepajausite, nes šis mėnuo ir Lietuvoje gana drėgnas.

Nuo Paulista aveniu iki įspūdingų parkų

Ko gero garsiausia gatvė San Paulo mieste – Paulista aveniu. Tai gatvė, kuri laikoma vienu didžiausiu kultūriniu regionu, kuriame didelė verslo koncentracija, o greta – daugybė meno galerijų, teatrų, pubų, gurmaniškų restoranėlių ir kitų pramoginių objektų. Be viso to, šis aveniu skiria senąją ir naująją miesto dalis.

Po pasivaikščiojimo Paulista aveniu bei miesto centre – pats tas atsipūsti kuriame nors parke. Tai gali būti laisvalaikio parkai, kuriuose siūloma aktyviai leisti laiką. Vienas tokių – Parque do Ibirapuera. Jame gausu ne tik veiklos, bet ir muziejų, paminklų. Mieste taip pat yra ekoturizmo parkų ar maišytų, kuriuose yra ir saugomų zonų, ir aktyvios veiklos.

Virtuvės įvairovė – stebinanti

Kelionė į San Paulą paliks labai didelį įspūdį, jei išmėginsite įvairią virtuvę. San Paule paskanausite ne tik Brazilijai būdingų užkandžių, bet ir itališkos, japoniškos virtuvės šedevrų. Net ir nedidelės žydų bei arabų bendruomenės yra gerai pastebimos, nes siūlo savo tradicinius patiekalus.

Tuo tarpu norintys atsipalaiduoti, pašėlti nustebs, kiek daug čia naktinių klubų bei barų. Daugumoje jų siūlomas šaltas alus, cachaca ar caipirinha (vietos taurieji gėrimai, kurių vertėtų paragauti). Be viso to, barų yra ne tik centrinėje, bet visose miesto dalyse.

Skrendam į San Paulą!

San Paulo mieste yra didžiausias šalyje oro uostas, į kurį skrendą lėktuvai iš įvairių Europos miestų. Jei Jus domina pigūs skrydžiai į San Paulą – ieškokite jų iš Frankfurto ar Stambulo. Po patį San Paulą patogiausia keliauti traukiniu ar metro. Ne mažiau populiarūs yra autobusai, taksi. Nuomotis automobilį siūloma tik tiems, kurie žada ilgėliau pabūti Sao Paolo ir nori aplankyti ne tik šio miesto įžymias vietas, bet ir pakeliauti šiek tiek toliau. Visgi, jei Jūsų atostogos San Paule yra gana įprastos turistams, paprasčiau ir, ko gero, pigiau bus naudotis viešuoju transportu bei taksi.

Festivalių miestas

Garsiausias mieste – San Paulo karnavalas. Vasario pabaigoje – kovo pradžioje kasmet vyksta miesto karnavalas, kuris yra puiki alternatyva milijonus žmonių sutraukiančiam Rio karnavalui (vyksta tuo pat metu). Be šio mieste taip pat vyksta formulės 1 renginiai, Indy automobilių lenktynės, Virada festivalis, vykstantis skirtingose centrinės miesto dalies vietose (per 1000 pasirodymų), garsus ir gėjų paradas, vykstantis gegužės – birželio mėnesiais.